Stará láska po 11 rokoch

Príspevok v téme: Stará láska po 11 rokoch
Chyba

Ahojte..:(
Ani neviem, ako správne začať. Asi len takto. V dobrej nálade a ani neviem prečo, napisala som SMS bývalému..:-)))aby som to ujasnila. Obidvaja máme po 31 rokov, avšak on už má zariadený život po svojom, manželku a dieťa. Fakt netuším, ako ma to mohlo napadnúť..možno dobrou zábavou..zrazu z ničoho nič som si v tú chvílu na neho spomenula a napísala mu. Po celú tú dobu som vlastne o ňom v podstate ani nevedela. Boli to krásne školské časy...-(Ale spať k problému. Najskôr na SMS nereagoval,cca o dva týždne sa mi ozval. Telefonovali sme dlho, zmienil sa o svojom skromnom živote. Samozrejme padla otazka aj na mňa. V podstate žijem s priateľom nejaké tie rôčky, ale nie sme manželia, nemáme deti. Po tel. sme sa dohodli, že sa spolu stretneme a pokecame. Lenže..telefonát bol aj plný výčitiek z jeho strany, prečo som ho opustila, tiež že som mala šancu, keď už terajšou manželkou ešte len chodil..v podstate mi niečo vyčítal. OK, tak sme sa dohodli, že sa stretneme, však čo už. No..lenže mňa tak na druhý deň napadlo, či si s týmto neskomplikujeme obidvaja životy. Tak začala SMS-ková výmená názorov. Však náhoda je blbá vec a ako sa vraví, stará laska nestarne. Na to sa z jeho strany sypali argumenty: už sme dospelí, to bolé dávno, mám syna, ktorého nadovšetko milujem..a neskôr na to, či mám všetko to čo som chcela..vlastne reagoval na náš vtedajší rozchod, keď som mala v záujme robiť si karieru, pričom sme bývalí od seba niekoľko km, a to bol vlastne dôvod rozchodu. Moja otázka teda znie...rečo sa vlastne so mnou chce predsa len stretnúť? chce mi niečo vyčítať? ukázať mi ako je šťastný? alebo mám v tom hľadáť predsa len niečo viac?
Prosím poradte mi, neviem čo si mám myslieť.
Ďakujem

Maoam

Lulu, tak takuto vec by som partnerovi na nos fakt nevesala. Je to vec z mojej minulosti a nejdem sa s tym clovekom vyspat a Co.

Je to vysostne osobna sukromna zalezitost.

Ona si musi sama v sebe ujasnit, ci ho chce takisto stretnut, ako on ju a ak ano - preco a ak ano, co mu povie.

V kazdom pripade vsak, samozrejme nevediac, ako on zareaguje, vela zavisi od nej, od jej spravania, vystupovania, od toho, co povie a ako to povie, ako to on vezme a ako si to vysvetli. Ak tam s nim bude vehementne flirtovat, bude to ine,ako ked pojde o zrely rozhovor dvoch ludi, ktori mali pred rokmi vztah a on mozno chce nieco dostat zodpovedane alebo jej povedat dodatocne, ake to pre neho vtedy bolo. Asi to bolo pre neho zle, intenzivne, emotivne, na to sa nezabuda.
Mozno caka na to, ze sa mu ona ospravedlni, alebo ze sa ona dozvie, ako on vtedy trpel. Toto samo o sebe strasne vela ludom pomoze spracovat co sa im stalo, ked pochopia, ze druha strana skutocne pochopila, co sa v nich vtedy odohravalo a je im to luto, ci ich to dodatocne uprimne mrzi.

Neviem, ci pojde o tento pripad, ale byt nou, bola by som velmi opatrna co sa tyka akychkolvek aktualnych veci.

Chyba

Poslal mi SMS..vraj si mám vypočuť jeho obľubenú pesničku: Kreyson - Nejde vrátiť čas...a mám ju vraj počúvať sama, pretože ide o text...hm, čo si o tom myslíte? Ja už som z toho fakt hlúpa

Lulu2011

len ci to pomoze, vzniknu nove emocie, plus su tu partneri ich dvoch, ako sa asi budu citit, ked zistia, ze ti ich isli von s byvalymi, predsa sa tym asi chvalit nebudu, nie kazdy ma pre to pochopenie, neviem, ci sa to da tak lahko uzavriet, ale keby to pomohlo by to bolo fajn :) z jej strany ide o zvedavost a mozno apson ja to tak vnimam, aj akysi pocit, ze co ked ten moj byvaly je lepsi ako terajsi, ci na to takto nepozera a on moze mat oprasenu staru ranu

Maoam

Lulu, toto su velmi individualne zalezitosti. Su vsak pripady, kedy je dolezite sa stretnut. To citi a vie ten clovek, ktoreho sa to tyka, predsa najlepsie.
On v tom celom bol, on vie o co slo a ide, ako sa citi a co chce este vediet.

Co sa tvojho byvaleho vztahu tyka, tak chapem, ako to myslis, on ma vztah, ty si stastne vydata, mas dieta, necitis potrebu.
Niekedy ale po rokoch, clovek, ktory bud opustil alebo bol opusteny dozrie do bodu, kedy potrebuje napr. upratat vo vlastnom zivote alebo ho nieco prenasleduje, co sa deje casto v podvedomi, mnohi ludia maju problemy so srdcom, psychicke a ine a pritom ide o podprahove nedoriesene emocionalne zalezitosti z minulosti.
Lenze na to treba dozriet, silovo, osobnostne, charakterovo a na to je potrebne aj to, ze chce aj ta druha strana. Niekedy sa stane, ze aj ked kontaktuje clovek toho druheho z minulosti - TEN odmietne - a to tiez treba respektovat.
Lenze tu on chce.
A to ma svoj dovod.

Lulu2011

je to zapeklite, sama som zvedava ako to dopadne

mne sa niekedy s byvalym sniva, vzdy v sne ma velmi miluje, myslim psychicky :) niektore veci v podvedomi ostanu

Maoam

vezmi si to z jeho pohladu, opustila si ho pred 11 rokmi a po 11tich rokoch stale vies jeho cislo na mobil a ozves sa mu...

on sa pyta sam seba- PRECO sa mi ona ozvala - nieco chce (vediet, doriesit, vidiet ma, hovorit so mnou?, atd.)

a ak on na nu nezanevrel v zmysle nenavisti a ma nezodpovedane otazky a je to zrely 31 rocny muz, tak kazdy clovek na jeho mieste by zvolil osobny rozhovor...

rozmyslal nad tym 14 dni, kym sa jej ozval, tak asi na to ma svoj dovod

Maoam

Lulu, ved ja som to neprojektovala na teba, iba som napisala, ze nie vsetci, ktori toto uskutocnia, zakonite musia popijat vinko a skoncit v posteli, na ten styl...

co ja citam z jej prispevku je fakt, ze sa v nom otvorili nedoriesene emocionalne veci z tej doby - a tie je potrebne doriesit a on ich potom musi spracovat

zavisi to ale aj od nej

ona musi pocas celeho toho rozhovoru respektovat a plne mu dat aj najavo hranice od-do v zmysle, ze jeho terajsi zivot, manzelstvo a dieta s tym nic nema nic spolocne a do toho sa mu ani nebude miesat

takisto nevidim zmysel vo vymienani si sms-iek, toto chce osobny rozhovor

a urcite za dna a v pokoji a nie pri alkohole

a ona - ona si musi ujasnit, preco ho kontaktovala, podla mna je to podvedoma zalezitost, konala z popudu, z pocitu

takze nieco ma ona v sebe samej nedoriesene, rsp. vie, ze nieco ostalo otvorene