Bolesť kĺbov psíka

Príspevok v téme: Bolesť kĺbov psíka
Janka18.1

Dobrý deň. Píšem ohľadom problémov psíka, ktorého majú moji starkovci (volá sa Jenny). Nakoľko oni odišli teraz na dovolenku a ja ju mám strážiť, začínam si na nej čoraz viac všímať to, ako má problémy s kĺbami. Jenny má 9 rokov. Posledné roky si to celkovo všetci všímame, no doktori stále nič a nič a len nedávno jej povedali, že má osteoporózu. Dali jej tabletky, že keď ich bude užívať, prestanú ju kĺby bolieť. No ja som si všimla, že má prednú pravú labku a zadnú pravú labku zlú. Predná je taká do oblúka, akoby tam nemala kĺb a tak nevládala telo držať a tým pádom akoby tam ani kĺb nemala tak sa jej ohýba tá labka. pri chôdzi jej to puká. vždy, pri každom pohybe. No zadná labka je na tom najhoršie. Keď dlhšie leží, dlhšie jej trvá, kým si ju rozhýbe, kríva na ňu, niekedy si ju zodvihne hore a neopiera sa o ňu. no tieto dni keď si ide ľahnúť, tak sa skôr len tka hodí na tú zem, keď vstáva, tak sa jej niekedy ani nepodarí vstať, padne na zem alebo si tú labku dá do vzduchu a horko ťažko sa dvíha. Dnes keď som bola pri nej., troška som sa jej dotka jej labky, lebo som naprávala deku pod ňou a ona zvýskla. ale tak inak...takto som ju ešte nepočula...a ostala stáť v takom prikričenom postoji. Vidno že ju to strašne bolí. V noci strašne kňučí, bufká a podobne, ale to je podľa mňa normálne, no čo ma dnes ráno prekvapilo bolo to, že ona bola hore, kukala sa na mňa a tou zadkou labkou akoby kopala...neviem ako to mám nazvať, ale akoby mala kŕč a vyzeralo to tak akoby sama nevedela čo s ňou má. leží a začne ju napríklad akoby dusiť. dvakrát si tak vnútorne kvázi odkašle.

Po tele sa jej začali robiť hrčky, vyzerajú ako bradavice, no sú aspoň 5mm vysoké, na kope ich je viac a cca 0,5-1cm do šírky. má ich čoraz viac a viac, najviac v oblasti hlavy.

No čo tiež nechápeme je to, že má po tele čoraz viac takých úsekov, kde keď ju začneme škrabkať, tak sa zvtne do takej kŕčovitej polohy a začne dupkať zadnou labkou. buď jednou alebo druhou. Príde nám to akoby dáke tie zóny, ktoré jej možno robia dobre, no vravím...je ich už dáko strašne veľa a neviem či sa to zdá iba mne, ale že toto všetko čo som tu vypísala sa tak navzájom len stupňuje.

Prosím vás ak máte niekto s týmto skúsenosti alebo viete čo to je, poraďte nám. Nevieme čo je s ňou a títo lekári sú strašní, nič nezistia.

Ďakujem krásne.

Pampa22

ano, dava sa to dlhodobo, pretože davat to iba 3 mesiace je velmi kratka doba a za to obdobie ani nepoznaš, či mu to pomohlo, alebo nie

Somina

ak to davaš pravidelne, čiže 3 mesiace a potom 3 mesiace pauza tak po velmi kratkej dobe bude vidno prve zlepšenie

Iwow

ked ste psom davali vyživu na klby tak po akej dobe bolo vidno zlepšenie? Ktoru vyživu na klby mi viete doporučit pre 6 ročneho jazvečika?

Biela Kobra

Zuzana, a sú to tabletky na podporu vývoja kĺbov alebo len na tlmenie bolesti? Čo je príčinou psíkových bolestí, čo povedal vet?
V každom prípade by ste mali znova zájsť za veterinárom, keď problémy u psíka pretrvávajú, možno lieky bude treba brať dlhodobo, možno je tam nutná odborná konzultácia u špecialistu alebo chirurgický zásah. Takto cez internet sa to lieči ťažko.

zuzana gonova

Dobry den ,mam psika jack russela ma 8 mesiacov zacal mat problemy so zadnymi labkami nedostupuje a kriva na ne boli sme s tym u veterinara ten nam predpisal tabletky kym ich bral vsetko bolo v poriadku normalne chodil skakal ale uz ich neberie tri dni a dost sa to zhorsilo neviete mi poradit?

zuzana gonova

Dobry den ,mam psika jack russela ma 8 mesiacov zacal mat problemy so zadnymi labkami nedostupuje a kriva na ne boli sme s tym u veterinara ten nam predpisal tabletky kym ich bral vsetko bolo v poriadku normalne chodil skakal ale uz ich neberie tri dni a dost sa to zhorsilo neviete mi poradit?

Naja85

V skratke som si to len precitala , ale podla mna: treba navstivit dobreho ortopeda s vybavenim. Ti veti, to si len tak tipli tu chorobu alebo maju rengenove oci? Skus napisat , z ktoreho mesta si a dakoho vhodneho zblizka poohladame:). Ja mam krizenku kokra, ma vyse 9 rokov, takze vyskovo, vahovo aj vekovo velmi podobne, ale to je este mladica a ma uz par rokov zistenu dysplaziu bedrovych klbov s malou artrozou, na nu berie doplnok Caniviton forte plus(3 mesiace berie, 3 mesiace pauza,3 mesiace berie atd.)-minule ho dlhsie nedostala, tak hned zacala krivat. Tazke najprv zistit presnu diagnozu, a to co najskor a potom zacat riesit. Detto s pomocovanim-najprv vylucit zdravotny problem az potom riesit pripadny psychicky problem.