Zle vysledky z cytologie

sluch

HPV sa da vysetrit uz v cytologickom natere,ak je pozitivny nalez je potrebne urobit aj typyzaciu,rakovinotvorne su HPV virusy c.16,18

sluch

lucia v tomto pripade je dolezite zvazovat,ci si uz rodila,alebo sa este chystas mat rodinu,zda sa,ze viazne komunikacia medzi tebou a lekarkou,mala by ti vysvetlit o aky druh zakroku ide a ake to bude mat pre teba vyhliadky do buducnosti,niekedy sa chore loziska iba zmrazuju a niekedy je potrebne vyrezanie choreho miesta na krcku maternice,vola sa to odborne konizacia,aj po konizacii moze zena zostat tehotna a donosit dieta,cytologicke nalezy nebolia a velakrat neboli ani uz zacaty nebezpecny rakovinovy nalez,teda na svoje pocity sa nespoliehaj,daj na radu lekarov,cytologie sa vzdy pri nepriaznivych nalezoch opakuju a ked sa nalez nemeni a pretrvava dlhsie,treba to riesit,liekmi sa daju liecit iba loziska sposobene mikroorganizmami,rad sa s odbornikmi,vzdy

tish

lucia no neviem ci mas ine moznosti ale ak ti nasla HPV virus, je tu o tom niekolko tem, tak by som na tvojom mieste velmi nespekulovala...

5575

Asi 4 mesiace mám bolesti v podbrušku, vaječníkov, býva mi nevoľno.Dnes mi gyn. sonom zistil tekutinu v podbrušku. Čo to môže byť?

lucia123

ahoj tisch. gynekologicka mi nieco hovorila o zakroku krcka maternice, vraj asi preto budem mat zvýšenu cytologiu. Lenze ja chcem vyskusať najprv inu metodu liečby, nie ist hned pod nôž.

tish

operacia je bolestiva podla toho co kde a aky zakrok ti robia. apendix je kusok crievka, kedze mi to robili klasicky, prave kvoli tomu, ze predpokladali zrasty alebo ine komplikacie prave kvoli gynekologii, tak je doliecovanie trosku bolestive ale som rada, ze to mam za sebou. inak okrem obcasnych bolesti som mala dlhodobo zvysenu teplotu nad 37°C. a na aku operaciu ta gyn. posiela?

lucia123

ahoj tish.dakujem.a je to nejaka bolestiva operácia? len ja fakt necitim ziadne bolesti, vôbec. tak ti drzim palce, aby si teraz mala dobré vysledky

tish

to lucia ja tiez mam nejaky cas zlu cytologiu, tiez 3ku a nakoniec mi zistili chronicku apendicitidu, som prave par dni po operacii, dnes ma pustili. a tiez som nemala pocit, ze mi nieco je, obcas som mala bolesti v pravom podbrusku. tak som zvedava, onedlho idem znova na cytologiu, tak som zvedava. drzim palce

lucia123

panika, dakujem, uz som tam otazku polozila, dúfam, ze sa dozviem aspon nieco dobre, lebo dvakrat na operáciu ist nechcem.Ja sa totiž velmi bojim lekárov..este raz vdaka a vsetko dobre..

panika

Dakujem, aj ja tebe. Drzim paste-nech Ti to dobre dopadne (ta druha tema je zalozena gynekologom, poloz otazku..on urcite odpovie)