Zle vysledky z cytologie

maria46

Dnes mi zistili zhoršené výsledky z cytologie - L-SIL. pred deviatimi rokmi mi robili konizáciu,myslela som si,že už budem mať pokoj,ale zrejme sa to môže vratiť.zistili mi aj nejaký zápal. M

lucia123

Ahoj mia,
velmi pekne ti dakujem za tvoj povzbudzujúci prispevok. no pravdu povediac, si ma aspon trosku ukludnila. Akurat sa idem objednat lekárke a uvidim ake budem mat výsledky a porozprávam sa s lekárkou...este raz vdaka a prajem pekny den

mia

Este nieco,teraz citam,ze to uz mas rok a pol,pre boha,na co cakas.Ja blbec,som to mala asi 2 roky a nie a nie sa pohnut,ale mala som na to ine dovody,bola som v cudzine.Tie bunky sa mi nenormalne rozmnozili za ten cas.Tiez som sa citila uplne dobre,ale uz mi hrozila skoro rakovina,ked ma vysetroval doktor,bol zhrozeny,kde som bola dva roky!Odobral mi vzorky na histologiu a nebolo mi do reci.Po asi 2-3 tyzdnoch som si uvedomila,kym mi dosli vysledky,ze pri mne stal moj anjel strazny,nemala som este rakovinu a hned mi urobili to zmrazenie a isla som stastna domov.Takze,neodkladaj to,hlavne ak tuzis mat deti!!

mia

Budem rada,ak ti trocha pomozem odburat strach z toho zakroku.Neboj sa toho,to nic nie je.Ani to necitis a behom par minut si v poriadku a ides domov.Hovorim o zmrazovani buniek.Mne to robili asi pred pol rokom a teraz som bola na citologii a vsetko mam v poriadku.Tiez som mala 3-jku.Ak si to nedas urobit,mozes z tych buniek dostat rakovinu a to snad nechces.Neodkladaj to a neboj sa,naozaj to nic neni.Drzim palce!A kedze sa o tychto bunkach bavime,ak niekto vie vysvetlit,ako dlho su v nas tie buky,kym ich zisti citologia,prosim napiste.Vraj ich mame od partnerov s ktorymi sme mali pohlavny stik.Vraj to na nich neni poznat,je to tak?Vraj ten virus mozme nosit v sebe dlhe roky a az potom ich objavi citologia,ale niekedy staci aj rok.Co vy na to?

lucia123

ja uz teraz kazdy tretí mesiac chodievam na kontroly, skusim dat novu temu na indonal, mozno ma niekdo skusenosti aj s tymto..a nepoznas nejaku fakt dobru lekárku tu v Bratislave?

panika

asi DOC nebol tu.Zvykne sa to vracat...Ja to mam robene este takou metodou, ktora sa uz nepouziva a je aj trosku na skodu...Je mozne, ze mam nalez a nie je to vidiet:(( Ale po zakroku sa caka na vysledky histologie a chodievas na kontroly...A da sa to znova robit..

lucia123

vcera som polozila otazku, do tej temy aku si mi poradila, ale odpoved nie je ziadna...a ty po tej konizacii uz mas teraz dobre vysledky? lebo co som aj pocula aj po tej konizácii sa to opat po case moze vratit do starych kolaji. no, idem si pohladat ten indonal..

panika

cytologiu zhorsuju zapaly..je to o tom, ze sa tam menia bunky (a to je to cislovanie ). Je tu niekde tema, kde sa bavili aj o konizacii aj o indonale - ale neviem nazov. Skus dat indonal do vyhladat v temach. Ale fakt si pockaj na odpoved od DOC.Alebo este poloz dalsiu otazku.Chodieva vacsinou az v noci a odpoveda ku kazdemu nicku zvlast

lucia123

panika, nevies mi poradit, kde by som sa o tomto mojom probleme nieco viac dozvedela? z čoho vlastne vznika, že zena moze mat takuto vysoku hodnotu z cytologie? môže to byt aj z toho, ze som tri krat minuly rok mala zápal močových ciest, a tento zápal sa nepreliečil?neviem, ci si uz pocula o liekoch indonal, ale nie su tieto lieky aj na tento problém?