Neznesiteľné svrbenie po opaľovaní

Martin J

Kycera

Práveže by som nemal mať alergiu, doteraz som sa veľa krát spiekol a nikdy sa mi nič takéto nestalo, ono som sa ani nespiekol, bol som natretý a pekne sa opálil do ružova, ešte aj mamina mi povedala ako som pekne opálený, pociťoval som ako pri každom opaleni teplo, čiže úplne normálna vec, natrel som sa mliekom po opalovani uľavilo sa pokožke a ako písali nižšie, po dvoch dňoch to začalo z ničoho nič to svrbenie a neviem si poradiť, ono keď sa nehýbem som v pokoji tak sa to dá zniesť sem tam iba taký impulz zasvrbenia ale akonáhle sa človek neovládne a dotkne sa tej pokožky že sa poškrabe, tak začne ta reakcia ktorá je neskutočná, som to ešte nikdy nezažil takéto niečo, preto sa musím ovládať a neškrabať vydržať to, len už to trvá dva dni čiže bezsenne noci, fakt to neprajem nikomu. A k tej sprche, ochladení, to nepomáha vôbec, hocijaký kontakt s pokožkou to rozdráždi, aj ta voda čo by človek povedal že je jemná, že to človeku pomôže ale ba, ono to uľaví na chvíľku ako keď sa človek poškrabe a je v pohode, lenže toto je fakt na par sekúnd a potom to začne ta reakcia po celom chrbáte a neviete čo mate robiť zo sebou, som si pripadal ako keď psa okúpete aby nemal blchy a tie to rozdráždi začnú mu po tele behať a chudák pes nevie čo zo sebou beha hore, dole, váľa, kotúľa, všetko možne, tak si ja pripadám pri tomto, keď sa snažím nepoškrabať a iba mi ruky lietajú hore dole :D a musím vydržať tých 5 minút kým sa to upokojí. Fakt neviem ako si pomôcť, len čakať.

Kycera

Martin,
ak je to alergia na slnko, opaľovací krém,... pomôže len STUDENÁ voda. Nesmieš si na chrbát nič dávať, len ochladzovať.

Ak máš chrbát spálený, pomôže tiež len ochladzovanie, obsah z chladničky - kyslá smotana, biely jogurt,...
Lekáreň - Panthenol, Aloa vera,...

Martin J

Patrik125 vôbec to nepomohlo iba čo som si rozdráždil chrbát ešte viac a svrbí to jak šlak a o tom že to hreje ani nevravím :D ....fakt neviem čo použiť aby to prestalo tak hnusne svrbieť, pichať a bolieť, to je tak hnusne, že tým keby človeka mučili tak vyklopy ozaj všetko, tak je to neprijemné.....

Patrik125

Dobry deň,
viem presne čo zažívate, mal som to pred pár dňami. Tu ani nejde o to, že Vás páli pokožka po spálení, ale o to neznesiteľné svrbenie. Mňa spálilo slnko a až po 2 dňoch na mňa príšlo neskutočne, bodavé svrbenie v oblasti chrbta. Stále som si to škrabal a sprchoval sa každú chviľu v studenej vode, no čuduj sa svete nepomáhalo to. Hľadal som po internete čo to je, no na slovenskych strankach som nič nenašiel , tak som hladaľ inde. A dopátral som sa k tomu ze na to pomáha, aj ked to znie divne, horuca sprcha alebo pepermintovy olej 100% bez extraktu. Tak som skúsil najprv horucu sprchu, vydržal som tú bolesť pod ňou, chcel som proste aby už to hnusne svrbenie prestalo. Pomohlo mi to na istý čas, ale svrbenie prichádzalo tak či tak. Nakoniec som sa skúsil natrieť hrejivým krémom, konkrétne Allga San Mobil Creme, mali by ho mať v hociktorej lekárni, stojí približne 7€. Kým začal hriať, trvalo to okolo tych 5minut, ktoré treba ešte vydržať, ale potom svrbenie úplne ustupilo. Viem, znie to hlúpo natierať si spáleny chrbat hrejivym krémom, no poznám to svrbenie a nie je to vobec sranda, nedá sa to vydržať.

kikarika1

Dia, čo sa týka toho hrboľatého dekoltu s vyrážkami - je to alergia na slnko (tak ako to tu už niekto napísal) a presne ide o žihľavku...ja som ju mala na rukách od slnka...pokiaľ máš takúto alergiu a opakuje sa ti (ale nemusí), tak používaj opaľovací krém 50 faktor - bez parfémov, farbív a konzervačných látok (ja používam značku Nivea sun/pure and sensitive, sun lotion with aloe vera)....nemá dobrú vôňu, keďže je bez parfémov, ale ver mi, že pokožka ti za to v dobrom poďakuje... :)

Bozemoj

Maal to iste mam aj ja a predtym som to nemavala len raz som sa tak kvalitne spalila a odvtedy vzdy ked sa opalujem na dekolt si musim dat 50tku, je to alergia na slnko

maal

chcem sa opýtať - "Bozemoj" - ja som sa spálila pred mesiacom cca, uz je to viacmenej zahojené ale v oblasti dekoltu mám to čo popisuješ - červené vyrážky a nerovnosti kože a naozaj veľmi ma to svrbí - ako si to začnem škrabať neviem prestať. čo to je, čo s tým mám robiť?