Čo je to ProSight?

Príspevok v téme: Čo je to ProSight?
ammanda23

Dobry deň, chcela by som sa opytať na vaš názor ohľadom firmy ProSigt, mate niekto nejaku osobnu skusenosť s touto firmou? čo je to vlastne zač, čítala som že je to pyramídova hra v ktorej len nahovoria mladím že môžu vďaka nej zarábať kopec peňazí, ak teda do nej zatiahnú \"oblbnú\" dosť ľudí.. čo si o tom myslíte ?

neuvedené

A že si dostal z 1300€ po 3 rokoch len 231€? No predsa logické ti nevzdelanec!
Predsa ak si si kúpil u nich PROGRESS, tak ti ho nastavili na dobu napr. 25 rokov po ktorú tam budeš každý mesiac odkladať tvoje peniaze.
A ak napr. za tých 25 rokov by si tam mal mať našetrené napr. 20 000€, čo je tvoja cieľová suma, tak z tejto cieľovej sumy je 5% správcovský poplatok, čo predstavuje hodnotu 1000€. A ako funguje tento PROGRESS?? Prvé mesiace splácaš tento poplatok, ktorý si delí automaticky ihneď medzi sebou AXA so sprostredkovateľom ProSightu ako ich spoločná výplata, a až po splatení tohto poplatku sa ti peniaze zarátavajú do sporiaceho účtu AXA, pričom AXA ich obráca vo fondoch, čiže sa ti aj ročne zhruba 6% z tvojej celoročnej nasporenej sumy zhodnocuje, takže máš 6% bonus!!
Takže kde je problém, v sprostredkovateľovi od ProSightu či v tebe???
No predsa v tebe, príčinou je, že si nepochopil, že z tvojich 1300€ išiel jednorázový 5% poplatok(v tvojom prípade 1000€ z cieľovej sumy) pre AXA a ProSight, a až tak si si tam začal sporiť svoje peniaze, preto po 3 rokoch niet divu, že si tam mal nasporené len cca 241€, teda necelých 300€, ktoré si si vybral.
!!!Takže radím ti, najprv pochop princípu - logike vecí ako vlastne fungujú a až tak niekoho kritizuj a ohováraj!!!

Neuvedené

Že ukladať doma? A to ako v hotovosti? A čo bezpečnosť, istota proti lúpeži? V banke na bežnom osobnom účte? A čo strhávanie každým rokom infláciou z našetrenej sumy + poplatky ako vedenie účtu(správcovský) a neviem, že aké ďalšie? Myslíš si, že ak ti sľubujú banky výnos 1-2% že to tak aj bude? No nebude môj drahý! Výnos síce 1-2%/ročne, ale dlhodobá výška inflácie 3-4%, takže sa každým rokom sa len ocitneš v strate!!
Slabá finančná gramotnosť Slovákov!

A čo sa týka ProSight Finance a. s.??
Len tak v skratke podstata na pochopenie: funguje na princípe MLM, čiže konkurenčná spoločnosť zo 740-tich na SR, ktoré sa zaoberajú predajom, resp. sprostredkovaním finančných produktov od poisťovní, bánk(sporiteľní), takže dostávajú od týchto inštitúcií provízie. Alebo priamo kúpiť si poistenie v poisťovni - poisťovňa sama si vyplatí províziu svojmu sprostredkovateľovi!
TERAZ POZORRRRR!!!!
ProSight sa žiaľ v niečom líši od ostatných konkurenčných firiem a to tým, že kým iné predávajú od napr. poisťovní iba zapoplatkované produkty(zvyčajne so 4 poplatkami - správcovský, administratívny...), tak ProSight predáva iba 2 produkty - životné poistenie ACTIVE LIFE od AXA, ale 2. produkt - sporiaci produkt Progress je majetkom ProSightu, darmo že je to od AXA, lebo oni si to nechali u AXA iba navrhnúť, aby im to AXA ako správcovská spoločnosť spravovala, keďže ProSight si sama sebou nemôže tento produkt spravovať, ale produkt vlastní ProSight a nie AXA(preto si tento produkt môžete kúpiť iva cez ProSight, ani samotná AXA to nemôže predávať, keďže to nevlastní)PROGRESS namiesto tých spomínaných 4 poplatkov ako u ostatných produktov má iba jeden a to správcovský(5% z cieľovej našetrenej sumy)teda ten poplatok si rozdelí sprostredkovateľ, za to že vykonal túto činnosť a AXA, za to že im tie sporené peniaze na účte spravuje - takže dostanú tieto 2 strany provízie(výplaty za odvedenú prácu)!
Takže ACTIVE LIFE slúži čisto len na poistenie(nie je ani investičné ani kapitálové, pretože tam sa peniaze nesporia, tam sa len platí za poistnú službu) a PROGRESS iba na sporenie. Takže to je ich celá myšlienka, že ako človek môže byť aj poistení a môže aj sporiť, kdežto u ostatných sprostredkovateľov/poisťovní sú iba živ. poistenia(kapitálové - peniaze sa iba sporia na účte poistky a investičné - sporené peniaze sa dávajú do fondov v ktorých sa zhodnocujú - vytvárajú zisky 1-2% alebo lepšie povedané získavajú úroky od spoločností, ktoré spravujú vaše peniaze vo fondoch), preto tam sporené peniaze po dlhej dobe miznú, pretože jednak tie 4 poplatky a jednak s vekom sa zvyšuje rizikový poplatok, ktorý časom všetky peniaze zhltne a tým pádom ak skončí poistná doba, tak v poistke máte našetrený nulový prd!! To je celá podstata tejto problematiky prečo je ProSight úplne odlišný oproti ostatným 740 konkurentom na SR!

lucy1818

Ja osobne pracujem v tejto brandži a NIKDY by som si nedovolila ľudí klamať tak ako ľudia s Prosight ... !! Je to len banda podvodníkov, ktorí nie sú evidovaní ani na NBS čo je základ a zákon ak chce niekto pracovať s financiami a zmluvami takéhoto štýlu. NIKDY BY SOM NEŠLA DO PROSIGHT ani ako klient, ani ako zamestnanec...

Marko717

Takychto spolocnosti tu bolo, je a aj bude. tvaria sa ze objavili ohen a pritom robia jednu a jedinu vec. Ponukaju kadejake financne produkty z ktorych maju navacsi uzitok oni a ich struktury. Nic prelomove a funguju na systeme MLM, ktory bol mimochodom v severskych krajinach davno zakazany. Pekna piramidka. Zarobi financna istitucia (banka, poistovna a pod.), zarobi financny poradca, no a klient pan boh s nim ....

Adamek

Reagujem na trochu zavadzajúce informácie, taká vec ako poplatok? :D robí SS zadarmo? ved si dva roky splacal z každej mesačnej investície 75 % na poplatok, čo je 5% (výška poplatku) tak čo si tam chcel po dvoch, troch rokoch nasporiť :D ved je to program pravidelného dlhodobého investovania min. 5 rokov :) ved si dostal všetky peniaze..... ved realne sa ti zhodnocovalo len 25 % z každej investície (po dobu 2 rokov)........snád som to dostatočne zrozumiteľne objasnil :)
Ja som absolutnee spokojný so servisom

risiak311

Tak ja mám s Pro - Sight osobnú skúsenosť. Neustále ma lanárili na nejaké sporenie, tak som to napokon skúsil a do dnes to ľutujem. Chcel som cestovať preč a preto bola mojou podmienkou zmluva, kde by som tie peniaze mohol po cca dvoch rokoch vybrať. Tak mi sľubovali, že nie je problém, budem to platiť a po dvoch rokoch až sa rozhodnem si vybrať, tak nebude problém s tým, že svoje peniaze dostanem späť. Prešli tri roky a rozhodol som sa peniaze vybrať. Z našetrených cca 1300 € som dostal 231 €. Volal som tomu polodebilovi, ktorý mi to všetko nasľuboval, že čo to má znamenať a jeho jediná odpoveď bola, že on bol v tom, že dostanem celú sumu. Takže ďakujem tejto skvelej firme a jej odborným pracovníkom, že ma pripravili o takmer celú našetrenú sumu. Už nikdy viac s nimi nechcem mať nič a asi ani so žiadnou podobnom firmou. Jediná istota je si peniaze ukladať doma :)