Agresivny skrecok

Príspevok v téme: Agresivny skrecok
cokoladka898

dobry den, co mam robit s agresivnym skreckom? kupila som si naraz dvoch, jeden druheho zrejme nepustil k potrave, k vode a tak ten slabsi zahynul. od zaciatku sa nemali radi. jeden bil druheho. takze aj nejaka bitka zo strany dominantnejsieho mohla prispiet k umrtiu druheho skrecka. je stale agresivny. staci, aby som otvorila dvierka na klietke ked mu idem davat potravu prip. vodu a uz piska ci ako to mam nazvat. postavi sa na dve zadne labky a ako keby chcel zautocit, prip. ma napadlo, ako keby sa chcel branit. neviem totiz, z akeho prostredia pochadza. neuvedomila som si spytat sa, ked som si ich kupovala. ale teraz sa pytam, ci sa s tym da nieco robit alebo neviem. da sa s tym nieco urobit? ak ano tak co? vdaka za akukolvek odpoved

redka

takeho skrecka ani zadarmo... strasne upistany uvrestany... ked sa priblizis prstom, tak hned utocna pozicia a vreskot,,, hodi sa na chrbat a pisti.... kup si ineho... ten sy/irsky mi pride taky pokojny a je aj vacsi lepsie sa da chytit ako toto cudo... pamatam ako sa bratovi zakusil do prsta, ten sa zlakol a svihol rukou dozadu (skrecok este stale zakuseny) a skrecok letel cez celu izbu :D a tiez prizabil druheho skrecka (roborovskeho skrecok) normalne mu oko vykusol... nechapacka....

cokoladka898

hej, je to skrecok dzungarsky. skusam ho chytit do ruky, ale absolutne sa neda. k veterinarovi ho dostat nemozem, kedze sa neda chytit takze neviem co mam robit

redka

a jaky to je druh? dzungarsky? s tymi nemam dobre skusenosti... radsej taky syrsky skrecok... ja osobne mam morcata... dve samice

Ernest

uz ked si videla ze sa biju, si ich mala oddelit a nie cakat kym jeden zabije druheho.
ja som mal tiez v detstve ale morca take agresivne, potom mu veterinar predpisal nejake vitaminy ci co to bolo aby to zral a trocha ho to skludnilo. Skus sa poradit s veterinarom vo vasom okoli.

Danys

Asi si kúpila dvoch samčekoch a tí sa neznesú v jednom teritóriu :) Nieje to náhodou džungársky škrečok, lebo tie sú agresívnejšie, aspoň čo mi jeden predavač hovoril. Ale ani nemusí byť, prosto niektoré sú také dosť agresívne, že je ich ťažko vziať aj do rúk lebo hryzú. Mám s tým svoje skúsenosti z detstva :) Dokopy som mala 4 škrečkov po sebe a jeden bol pokojnejší a iný zase stále hryzol ako besný. Možno mu chýba samička :) Asi tá kastrácia ako Agnes píše by pomohla. Zisti či je to samček.