Agresivny skrecok

Príspevok v téme: Agresivny skrecok
cokoladka898

dobry den, co mam robit s agresivnym skreckom? kupila som si naraz dvoch, jeden druheho zrejme nepustil k potrave, k vode a tak ten slabsi zahynul. od zaciatku sa nemali radi. jeden bil druheho. takze aj nejaka bitka zo strany dominantnejsieho mohla prispiet k umrtiu druheho skrecka. je stale agresivny. staci, aby som otvorila dvierka na klietke ked mu idem davat potravu prip. vodu a uz piska ci ako to mam nazvat. postavi sa na dve zadne labky a ako keby chcel zautocit, prip. ma napadlo, ako keby sa chcel branit. neviem totiz, z akeho prostredia pochadza. neuvedomila som si spytat sa, ked som si ich kupovala. ale teraz sa pytam, ci sa s tym da nieco robit alebo neviem. da sa s tym nieco urobit? ak ano tak co? vdaka za akukolvek odpoved

Naja85

Ja a moje sestry sme chovali v detstve 4 dzungarov, 3 zlatyuch skreckov a 1 mys-ani jedno zviera nebolo vyslovne agresivne! Dzungary boli vsetci milacikovia(a to sme mali aj samca), ked nas pohryzli, tak sme si to zasluzili za ich vyrusovanie. Su to zvierata, tak sa tak aj chovaju-ked sa zlaknu, uhryznu alebo zdupkaju, je to normalne. Mopj prvy zlaty skrecok bol totalne mpojkadlo, rovno od kupy v chovaku, proste zlaticko. 2-krat ma pohryzla, ked som ju cez den zaspatu zobrala na ruky. Moja chyba. po nej som si kupila dalsieho zlateho skrecka-pravy opak toho predosleho. Taka divoska, neochocena:). Ale ziadny problem-ochocila som si ju ja sama, vsak ktory chlpac odola jablku, mrkve, susenemu chlebiku a dalsim dobrotam? A vecer bola kazdy den pustana na chodbe ako predosle skrecky-ja som si bud citala alebo len tak pri nej sedela a potvorka si na mna zvykla. A ako pisala sewie, tiez som si zo zaciatku vypomahala, lebo na ruky nechcela ist. Nikdy nebola ako ta moja prva, ale aj tak bola uzasna.

Budem hnusna, ale fakt nechapem. Skrecky sa biju, jeden z nich zrejme nezere, nepije a napriek tomu sa to neriesi. My sme boli hlupe deti, ale aspon tolko rozumu sme mali, ze ked skrecok menej zral, islo sa k vetovi do mesta s ocom na starej skodovke v 5 litrovej flaske na uhorky. Vet ani necekol nieco, ze co tam robime so skrekom, a to boli 90te roky. Postaral sa ako vedel, ale aspon sme nieco robili a nie len cumeli ako nam zviera zdochyna. A v tej dobe som ani nevedela, co je internet. mali sme doma akurat jednu knihu o skreckoch a oststne som si vypozicala v kniznici. Preco si radsej niektori nekupite plysakov, ti sa nebiju, neochoreju, nepotrebuju pit ani jest a hlavne nic necitia.

redka

to ano aj ja som si preto morca vybrala... mala som v zivote 4.... jedno ked som bola na zakladnej... a v dospelosti tri... a jeden by neveril, ze aj taketo zvieratka maju svoje povahy... kazda je uplne ina... jedna je viac spolocenska, druha plachejsia... jedna kvika viacej druha menej...

morčatova

ved ja viem, hlodavce su nevyspytatelne. Mam tiez doma morca a obcas ma pohryzie. Najma ked mi citit prsty po nejakom jedle. Pretto som sa poucila a ruky predtym nez ho vyberiem si umyjem :) Mne sa viac morcata pacia, su take vypasenejsie ako skrecky. Skrecky su velmi vrtke a lahko sa z ruk zosmyknu na zem. Morca je pokojnejsie sa mi vidi.

redka

ako sorry... mozno to vyznelo kruto, ale bol to presny opis reality... jasne ze mi bolo skrecka luto... ale aj brata... skrecka chcel pekne jemne vybrat z prenosky a ten hup zakusol sa tak silno za nepustil tak letel no... nic sa mu nestalo... zil stastne dalej ;) akurat ze ci mu to nieco s hlavou neporobilo ked toho mensieho spolubyvajuceho tak dokatoval no... bohuzial... ja mam zvierata rada... keby som mohla, tak mam aj 10 morciatok psa a ine havede doma... ale v jednoizbaku to moc nejde... aj to si myslim, ze moje dve koceny maju dost velky priestor na vybeh...

morčatova

redka ale tvoj prispevok aj ked je smutny ale tak trosku cierny humor. Uz dobre som sa tak dlho nezasmiala, ked si predstavim ako to chlpate klbko leti vzduchom cez celu izbu :DDD
ale inak masaker s tym vykusnutym okom, strasne :(

redka

inac 99% skreckov dzungarskych, ktorych som za svoj zivot videla bolo takto agresivnych... bolo jedno ci samec ci samica, od utleho detstva taketo boli, preto viem, ze by som si takeho nikdy nekupila....

redka

ho hoooo ako si sa do mna pustila... toho druheho skrecka moze niekomu darovat ci vypustit ci vratit do obchodu??? ja mam zvierata velmi rada... sama chovam dve morcata... ale mala si napriklad aj autorka viacej zistit o tych zvieratach, kym si ich kupila... inac skrecky som nechovala ja ale moj brat... ja uz som tam davno nebyvala, ked si ich kupil, nemala som nejak moznost obplyvnit to, co sa s nim dialo, tak neodsuzuj... na to tam bol moj brat... daval ich aj od seba, aj sa zacali mat radi, ale po case zasa zacali do seba skakat a bohuzial jedneho dna nasiel toho skrecka uz bez oka... no nemoze na nich pozerat cely den co robia... ufff ale zo mna tu pomaly tyrana ides spravit a prd o tom vies :) moje morcata sa maju pri mne dobre... mala som este jedno predtym a tomu som zaplatila aj operaciu len aby mi prezilo - mnohi chovatelia by ho nechali tak alebo dali utratit... my sme to skusili... bohuzial uz nemala tolko sil aby to prezila, ale urobili sme vsetko co sa dalo pre zachranu.... tak laskavo si usetri taketo reci, ked nic o mne nevies...

Deria

Redka, to co je za radu, ze si ma kupit druhého? Tohto ma akoze co, zabit, ci vyhodit? A s tym by som sa nechvalila, ze tvoj skrecok vykusol druhému oko, to na co ste cakali, preco ste ich nerozdelili? To je tyranie. To tak dopadne, ked niekto nema sajnu o zvierati ale napriek tomu si ho zadovazi.:(
Cokoladka, ta agresia moze mat viac pricin. Bud tvoj skrecok potrebuje samicku, potom je riesenie vykastrovat, moze mu vsak chybat aj nieco ine, mozno nie je zdravy. No a treba sa postarat o to, aby sa nenudil a tiez, aby nemal malu klietku ale to je dufam samozrejme.
Urcite sa porad s veterinárom.

sewie

ja som mala tiez trosku agresivnejsieho skrecka...ked som ho chcela dostat na ruku, dala som mu do klietky rulku od toaletneho papiera, ked do nej vliezla vytiahla som rulku aj so skreckom a "vysypala" si ho na ruku :)