Pes strasne schudol a nechce jest

Príspevok v téme: Pes strasne schudol a nechce jest
robosi3

Ahoj, mám sučku nemeckého ovčiaka, je pustený pri dome, výbeh má cca 30x3 metre. Zhruba pred dvoma mesiacmi prestala jesť granule, ktoré predtým jedla bez problémov, kúpili sa jej iné kvalitnejšie/drahšie, ale ani tie nechce jesť. Skúšal som do nich pridať konzervy, maso, vyvar atd. zjedla všetko okrem granúl. Dosť schudla možno aj 10kg, predtým mala cca 30kg teraz okolo 22+- 2kg. Dostala tabletky na odčervenie, prezrel som ju zvonka či nemá kliešťa, umyl som ju proti parazitom. \"psychicky\" vyzerá byť v poriadku, vkuse príde a hrá sa, ale stále chudne aj keď sa mi minule trocha podarilo aby pribrala, tak po mesiaci keď som skúsil znova granule, schudla. Ale odmieta granule, tak sa ju snažím kŕmiť aspoň konzervami pre psov + ryžov, ale má hnačky..
Rozmýšlal som či by nepomohla smecta, nejaké probiotiká(popr. jogurty, acidko atd.).
Je sňou aj jej matka tiež, tá nemá žiadne problémy, dokonca aj pribrala poriadne.
Nemohla by jej ona brániť v jedení granúl ?

kikusqa788

u veterinára ste s ňou neboli? možno má nejaké bolesti žáludka po tom ako doje granule a preto ich odmieta už jesť

Jovanka

tiez sa priklanam k hypoalergennemu krmivu - my sme tak presli na brit monoprotein co je stavnate masove pate a nijak mu nedrazdi zaludok a navyse mu chuti

Nope

Psika k zodpovednemu veterinarovi, zakladne vysetrenie stavu, prepalpovat brucho, odobrat krv na hematologicke aj biochemicke vysetrenie, podla nalezov dalsie vysetrenia, specialne gastro krmivo + lieky na stimulaciu apetitu

Kovalickova

skus mu dat brit monoprotein ono to ma taku vabivu vonu pre psika a je to ciste maso jedneho druhu ak mas alergika nahodou tak skus taky druh, ktorý má rád a ktorý ho nedráždi a ak to nepomôže tak veterinár a gastro vyšetrenia ... Nam to s britom fungovalo na nechutenstvo po operacii

ahoj...

aj ja si myslím, že najprv treba vyšetriť poriadne psíka..pre istotu si 3 dni po sebe do fľašky zbieraj hovienka - ono to tak pýtajú...potom zúbky, krv a z nej pečen, ladviny, fosfor, ureu a pod...

no a súhlasím s komentármi podo mnou...psíkovi treba dávať varenú stravu a aj tú obmieňať.

ja dávam kuracie, niekedy zmiešam s pečienkou varenou, srdiečkami, puchormi a ako prílohu s ryžou, na druhý den s cestovinami, so zeleninou, ovs.vločkami, var. zemiakmi, jablčkom, hruškou ( to vždy v nedelu nachystám baliky na týžden do mrazáka ) ...a k tomu na ranajky a večere tyčinky, paštetky, salámiky pre psov.

RNG

Pes je dravec a nie bylinozravec. Potrebuje maso, ked je chory aj trochu suroveho, plnohodnotneho. Ak ma problem s chrupom, tak mu to maso namel na jemno.