Nevie sa odpútať od rodičov

Príspevok v téme: Nevie sa odpútať od rodičov
zufalica

Ja mam 30 rokov a priatel 32. On podnika a vcelku sa mu dari. Kupil si auto dokonca ma dve ale jedno prenajima. Kupil si byt. Najprv v nom byval sam ale casom som sa aj ja nastahovala. Problem je ten ze aj napriek tomu ze ma 32, ma byt a ma mna priatelku tak nevie vydrzat bez rodicov. Jeho rodicia su zdravi, pracuju este pomerne mladi. Maju okolo 50 rokov. Nebudem upresnovat. Nocuje na byte so mnou ale kazde rano sa vracia k nim na byt. Kazde rano. Jedine cez vikendy niekedy ked si naplanujeme nejaky vylet tak vtedy nie ale ked nikam nejdeme tak aj cez vikendy. Dost ma to stve lebo niekedy kedze ma flexibilny prac. cas a je sam sebe panom, tak tam travi u nich az do vecera. Cize ide k nim rano, cez den povybavuje co mu treba a vecer je opat u nich. Ku mne sa vracia az vecer kedy ako. Raz o osmej inokedy az o desiatej vecer. Ide mi to na nervy, ved nieje decko aby sa stale musel u nich zastavovat. Byvame v tom istom meste ako oni, len par ulic od nich. Keby boli stari, nevladni tak pochopim ale takto. Neviem ci ma vyznam s nim planovat buducnost ked je tak na nich naviazany. Keby byval s nimi tak ok. Ale ma aj vlastny byt a toto. Aky je vas nazor na jeho spravanie. Pre to nepride ako normalne aby sa 32 rocny muz nevedel aspon na tyzden nestrettavat s rodicmi. Som s nim maloco lebo aj ked pride tak zase odbehuje prec nieco vybavovat. Uz straca trpezlivost aj sme sa kvoli tomu pohadali. Myslim ze trpi niecim ako obsesia. Proste stale ma nutkanie ist domov k rodicom. Ma aj brata mladsieho a ten vobec nieje taky naviazany. Byva tiez v tom meste. Raz byval s kamosmi a inokedy zase u rodicov. Teraz zase byva s nejakym kamosom v podnajme. Ale ten jeho brat teda moj priatel tak to je nieco strasne. Rodicov zdravych a napriek tomu stale kazde rano sada do auta a ide k nim.
Ak by tu boli narazky ze ma frajerku a ze za nou chodi. Nie nema. Kolkokrat som mu volala a nezdvihal tak som volala jeho mame na mobil a ona mi ho dala k telefonu cize bol u nich. Aj ked som sla okolo ich bytovky tak jeho auto bolo tam. Nieje suknickar. Vie byt verny ale ta zavislost na rodicov. No nechapem. Rada si precitam vase nazory na toto dianie a hlavne co mam robit dalej. Dakujem.

odpovedaaam

ZUFALICA..myslela som si ze som divna az dokym som si neprecitala tvoj prispevok...ja som na tom bola úúúplne rovnako len s malinkym rozdielom, som o par rokov mladsia ako aj dotycny...zo zaciatku mi nevadilo ze je s nimi casto..vlastne zo zaciatku bol viac so mnou... no po roku a pol cca som si zacala vsimat to iste, ze ma akusi nekontrolovatelnu potrebu hned bezato domkov ako taky pes...! nasackovany u rodicov denno denne prisaty ako prisavnik(jedinacik) nadhodenie temy v zmysle ze ked uz spolu byvame delime sa o jednu domacnost a planujeme buducnost bolo uplne marne a este som z toho vysla ja nepochopena a obvinena ze co si to vlastne dovolujem. Ja nepoviem keby isiel ku nim tiez 3x za tyzden a so mnou travi najviac cas..JA ked som si aj spravila vlastny program uz mal s tym problem ze vlastne niekam idem..a tak sa prostrednictvom toho vela problemov nakopilo az to doslo k rozchodu..teda podla toho co pises ti vadi asi (zatial)len to...a este som tu citala ze ci ta berie ako sluzku ktora navari uprace obsluzi ho a bude svoj volny cas travit zavreta doma...presne tak som sa zacala citi... a nakoniec sme sa rozisli...je mi to stale luto boli aj pekne chvile, ale uz bolo toho zleho moc...ja si vztah nepredstavujem ako dokonalu love story a ze musime byt nonstop spolu, ale to uz bolo prehnane z jeho strany.ja si predstavujem ze vo volnom case budeme spolu a budeme si hlavne vediet rozlozit a vyclenit cas a samozrejme chcem mat pocit ze som prvorada a milovana! Pri zalozeni si vlastnej rodiny neviem predstavit ze by moj \\\"manzel\\\" bol stale s rodicmi a na mne by boli skoro vsetky povinnosti! Nemyslim si ze to bude pokracovat podla tbvojich predstav ty chces ist na vylet ked mas volny cas alebo jednoducho niekam aspon sa prejst do parku s nim... a on ta raz za cas ta niekam zoberie a mysli si ze ta opil rozkom potom chces ist po case niekam a on ti este niekolko krat opakuje ze vsak ste boli minule...moj mal napr 25r a tvoj ma 32???blaznis ... tak preco sa stahoval ked aj tak cele dni vysedava u rodicov? tiez som si kladla tuto otazku..pravdepodobne ho rozmaznavali a co spravis ty nema pre neho az taku hodnotu ako ked mu maminka s ocinom vsetko pred nos predlozia..jednoducho je pohodlny ..ja to teda uz nikdy vzivote nechcem zazit lebo prave kvoli tomuto sme sa tak zacali hadat on si myslel ze je to normalne a este to nieje vsetko..on prisiel domov ( do nasho bytu) a hned volal mame ze je doma..oni si volali pre uplne kraviny, ci jedol a co jedol a kedy a ci mu ma zavolat aby nezaspal rano ...ked si na to spomeniem je mi tazko este teraz...uplny odpor citim...fakt mi je zle... ked si spomeniem ze ked som mala cas a vonku bolo fakt krasne kamaratky boli po vyletoch so svojimi priatelmi (manzelmi) a ja som trcala doma ako uplny idiot ako keby so mnou nechcel byt pritom ked sme boli spolu bolo dobre... a ked som sa nahodou niekam vybrala bez neho strasne mu to vadilo...ostala som nepochopena a on si myslel ze je to vsetko uplne nromalne nedajboze ze mu poviem este raz ze mi to vadi...nevedel spravit kompromis ale ak je tvoj aspon troska chapavy, vie robit kompromisy a viete sa o tom porozpravat a dohodnut sa tak to mozete vyriesit.no ak to nedokaze znamena to ze sa snim mozes hadat kolko len chces nakoniec to bude len rozchod a ty stravis hrozne vela casu sama s nervami kym si mozes uzivat s niekym kto stoji o ten cas s tebou...ja mam dobry vztah len s mamou otca nekomentujem..ale nemam potrebu byt pri nej stale nasackovana ona rada oddychuje po praci a casto sa rozpravame o vsetkom ale je to v ramci normy nie prehnane ako ti co sa stale nevedia od rodicov ani v dospelosti odtrhnut!!! podla mna to v ziadnom pripade normalne urcite nieje

soffa

no,nepocitaj s nim ak nechces byt 3 v poradi.najprv budu rodicia,tak praca a az potom ty.Nechcem ta ranit,ale asi ta ma za sluzku,ktora obcas uvari,obcas poprata,obcas...vlastne nechapem naco ta ma.sedi u rodicov a ty si sama doma?co im drzi sviecku???nechcem byt zla,ale ved je dospely a ked sa teraz nezmenil ani sa nezmeni.ma 32 vobec nie je zenaty,mozno ho ina ani nechcela koli tomu....pouvazuj?a to este jeho rodicia su mladi a relativne zdravi,kazdy casom starne ani zdravie nie je bohvieake,co bude o 5 ,10 rokov???

kafe

ajld.., ja len viem, že sa dá veľmi jednoducho vykresliť a zosmiešniť normálny vzťah dospelého chlapa k rodičom. Či zúfalica preháňa a z každého rána je 2-3x do týždňa, alebo presne opisuje situáciu, neviem. Ale keby dostala šancu opísať ako sa veci majú aj druhá strana, pár detailov by bolo inak. A boli by to presne tie DôLEŽITÉ detaily, ktoré druhá strana jednoducho len zveličuje, aby bola chyba niekde inde a nie na JEJ strane.

Samozrejme, že kočka môže mať pravdu a chlapec je cecok. Ale čo keď pravdu nemá a chyba je na jej strane, alebo niekde v strede?

ajldjfkldas

kkafik
tebe pride normalne ze vkuse beha k rodicom ked uz ma vlastny byt a frajerku v nom? Dospely 32 rocny muz?

kafe

no neviem, tak má rád svojich rodičov a rozumie si s nimi. To je zlé? Čo ti na to povedal, keď ste sa o tom rozprávali? Ono, teraz je bežné, že si dospelé decká s rodičmi nerozumejú, neznášajú sa a je to považované za normálne. A ak s rodičmi vychádzajú, majú sa radi a často sa navštevujú, pokladá sa to za nenormálne. Vadí ti, že nevenuje svoju plnú pozornosť tebe a iba tebe? Nenudíš sa tak náhodou trochu? Nevieš si vyplniť voľný čas svojimi aktivitami a potrebuješ mať chlapa pri sebe aby si cítila že žiješ?

ajkdsaldf

ja poznam jednu ktora si po vydati este aj byt kupila blizko svojej mamicky len aby bola s nou a tiez jej matka je zdrava a plna sily. No napriek tomu sa dievcatko ktore uz ma aj decko nevie od mamicky odputat. Este aj na vychadzky chodia vkuse spolu aj na nakupy. Proste take rodicovske cuciaky. Neprestrihli este tu pomyselnu pupocnikovu snuru medzi sebou. Aj sa vydaju, aj byt-dom kupia a napriek tomu vzdy s rodicmi.
S rodicmi na vecne veky a nikdy inak :DDDD