Je moj priatel psychopat?

Príspevok v téme: Je moj priatel psychopat?
Teminka08

Sexualny deviant? Naruseny? Co mu je?
Mame obaja 26 rokov, sme spolu 4 roky. On je jedinacik, ja mam jedneho brata. Z casu na cas sa ma spytal, ci som nemala niekdy chut na sex s bratom. Vysvetlila som mu, ze keby mal surodenca, chapal by, ze by sa sexualne nepritahovali, ze tam chemia nefunguje.Povedal,ze keby mal sestru, co by vyzerala ako ja, tak by mal problem ju nepretiahnut...Na tom som sa zasmiala,myslela som, ze zartuje.
Vcera mi ale s vaznou tvarou povedal, ze keby sme mali spolu dceru, tak by nemal problem s nou spavat..ze keby mala tych 17-18, tak by si s nou vytvoril priatelsky vztah a zacal flirtovat. A keby povolila, tak by snou spaval. Povedal, ze to hovori absolutne bez srandy a ze by bol toho schopny...
Zlakla som sa a teraz neviem co dalej. Ak si robil srandu, tak to bola velmi nemiestna sranda,ale nebolo by to prvy raz, co takto hovoril. Planovali sme spolu buducnost, ale ja sa bojim co sa v nom vlastne skryva a ci raz neublizi nasim detom :-(

Islander

Caja, je to urcite tazke a myslim ze vacsina ludi by sa na tvojom mieste snazila nevidiet realitu aka je. Ani nevies ako ti rozumiem. Ale prave preto ze niesom na tvojom mieste ti vravim ze zijes so Sociopatom ako z ucebnice. Nieje normalny, nemyslim si ze cosi voci tebe alebo okoliu citi. Ale si pren dobru hrackou. A ako to tak vyzera , berie ta uz ako menejcennu kvazi bytost , ktoru ale potrebuje na posilnovanie vlastneho dojeb..neho (sorrac) ega.neviem co vsetko by sa mohlo stat. ale minimalne jedno urcite. A to to , ze by si skoncila psychicky utyrana , zdeptana atd , navyse s neutichajucim pocitom viny , ktory bude on neustale podporovat. a to je len jedna z veci. zabran tomu . daj od neho ruky prec. vela stastia .. ;)

wendy_534

Ja mam k tomu len jeden komentar: ty kokos ....
Na tvojom mieste by som si okamzite zbalila veci isla kazde lahsie od takeho chlapa mas predsa nejaku hrdost a myslim ze nepotrebujes aby raz znasilnil tvoju dceru

Deria

Teminka, to verim, ze nenavstevuje psychológa kvôli tomu otcovi ale vidis, tak, ako si na to aj sama prisla, to ho ovplyvnilo velmi. Podcenovany, odstrkovany, zosmiesnovany a pod. moze vyvolat neskor akusi sebeobranu a to, za kazdu cenu dokazat, ze si zasluzi pozornost, teda aj za cenu grobianstva, ci nasilia alebo potreby zosmiesnit, ci podcenit niekoho.

karolinka122

je uplne zbytocne, aby chodil psychologicke, naco tam chodi?? ja myslim, ze ked chce clovek, aby mu niekto pomohol musi byt uplne otvoreny, casto malickost, ktoru taji je klucom k pochopeniu jeho spravania a pre terapeuta dolezity bod v postupe terapie...Kedze on hra formu aj na nu, co asi teda odhalila, nemoze mu pomoct, kedze sam nechce. Casto je prizvany k psychologicke aj partner lieceneho, alebo rodic, aby to terapeut vedel zhodnotit aj z ineho pohladu, ale ked on sa tomu brani... Tak sa rozhodni sama, prispevkov tu mas pozehnane, nech sa rozhodnes najlepsie zelam:D

Teminka08

Agnes, Karolinka, mam presne na to nazor ako vy...nedavno mu psychologicka povedala, ze sa v nom nevyzna...ze ho nedokaze precitat. A podla mna hra brutalnu formu pred nou, tak ako predo mnou, ked sme sa dali dokopy....Az potupne zacal robit veci, z ktorych sa mi rozum zastavoval, ale stale som to zvalovals na ten jeho "humor". On aj ked nieco zadre v partii mojich priatelov, vsetci na neho pozeraju ako na idiota, ktory tara blbosti. Ked je oplzly vo svojej partii priatelov, vsetci sa rehocu ako kone....Ked chce, pred ludmi vie byt neskutocne mudry, scitany, mily, na vyssej urovni. A taky je podla mna aj pred psychologickou. Len predo mnou neskryva svoju pravu tvar (hoci sa na zaciatku riadne pretvaroval). Kolko raz robi a hovori take veci, ze keby to o nom vedela psychologicka, tak okamzite zmeni na neho nazor...a ja len chcem vediet, ci je to skutocne sposobene jeho debilnym "humorom", alebo tym, ze je ozaj psychopat...

karolinka122

klame vsetkych naokolo a aj psychologicku, naozaj maloktory psycholog je tak dobry, aby vedel odhalit vnutro cloveka a u psychopatov to byva velmi zlozite... Psychologovia najradsej riesia partnerske hadky, banality, sypu rady z rukava pre ludi , co si nevedia sami poradit s malickostami, alebo im nema kto poradit,ked niet s kym pokecat..

Agnes998

Ak pojdes za jeho psychologickou, v ten moment sa s tebou rozchadza? Aspon vidis, ako ta ma rad a ako mu na tebe zalezi. Tebe rozprava oplzlosti, pretoze ta podla mojho nazoru podcenuje, nevazi si ta, preto ti povie aj to, co by sa inym neodvazil. O to viac by si za tou jeho psychologickou mala ist a porozpravat sa s nou, co si ona o tom mysli, nech ti povie, co mas robit. A ak sa on s tebou kvoli tomu rozide, aspon budes mat o problem menej a uvidis, ze to, co ti hovoril myslel vazne a nebol to ziaden hlupy vtip. Mat s nim dceru a sledovat ho, ako ju prebaluje, obzera si jej vaginu a v vediet, ze v mysli uz planuje, ze ked podrastie, jak jej ho tam strci, to musi byt na blazninec. A mozno ani nebude cakat prilis dlho, deti je pomerne lahke zneuzivat, nemozu sa branit, nemaju kam ujst. Najdu sa uchylaci, ktori zneuzivaju vlastne deti a nemaju s tym problem, ty mas aspon tu vyhodu, ze ti to dopredu povedal a mozes sa podla toho zariadit. Precitaj si knihu "Obet", pise ju zena, ktora zazila sexualne obtazovanie zo strany otca v detstve, ako sa citi obet takehoto zneuzivania a ako ju to poznaci do celeho zivota.

Teminka08

Dakujem opat za odpovede
Deria, nie som hlupa a ani len netusis ake suvislosti si teraz davam dokopy....On mal od malicka zvlastny vztah s otcom. Ten sa zacal o neho zaujimat az teraz vo vyssom veku, kym bol maly vraj ho stale len podcenoval, ponizoval, ze nikdy nic nedosiahne a podobne. Teraz uz maju fajn vztah, ale to co sa dialo v detstve ho ovplyvnilo velmi. Kvoli tomuto vsak psychol. nenavstevuje.
To, ze je jedinacik ho ovplyvnilo tiez a preto som si myslela, ze ten divny humor ohladom insectu v rodine prameni z toho, ze nema surodenca....
On hovori, ze to nic neznamenalo - co povedal, ze ak ho nepoznam po 4 rokoch, tak je to smutne. Sprava sa trosku inak, dava si bacha na to, co hovori. Ked videl moju reakciu na ten jeho blby vtip, tak sa dost zarazil, myslel si, ze to len hram...ked videl, ze ma to ani na druhy den nepreslo, tak ho to dost vzalo. Chvilku sme sa o tom rozpravali, ubezpecoval ma, ze to nic neznamenalo a ze uz o tom nechce ani len pocut. Vraj ak pojdem za jeho psychologickou, v tom momente sa so mnou rozchadza...Takze zvazujem ci mu to neulahcit....Neviem, teraz sme malo spolu, nemam chut ho vidiet

Deria

Teminka, dufam, ze ti tieto nazory otvorili oci. Vies, clovek ked je zalubeny, nevidi alebo nechce vidiet partnerove chyby. Pises, ze ma zvlastny humor. Podla toho, co pises, nema ziadny humor alebo velmi zly. A to co je za spravanie, ze sa s kamosom bavia tak vulgarne pred tebou? To je tiez humor? Nie, to je akurát tak primitivne, chore a znak neucty voci tebe. Takze si nenahovaraj, ze ma zvlastny humor. Viem, ze sa ti to zle cita, 4 roky je dlha doba ale dievca utekaj co najskôr od neho. S tou psychologickou by si sa mala urcite skontaktovat.
A este....skoda, ze nechces pisat o tom, ake psychicke problemy uz mal. Ani netusis, ako vsetko so vsetkym suvisi. Teda tazko povedat, ze to nema nic spolocne s tym, co tu riesime.