Kralik odmieta potravu

Príspevok v téme: Kralik odmieta potravu
ivana44

dobrý deň, mám problém s králikom, ktorý odmieta potravu. už asi štvrtý deň nechce skoro vôbec jesť, a keď už si niečo dá, tak veľmi škrípe zubami, akoby dlho hrýzol a ťažko sa mu prehĺtalo. jediné čo zje je suchý chlieb, oriešky zo žrádla a cukríky pre králiky, lebo tie zbožňuje. včera som s ním bola u veterinára, ten mu prezrel zuby a povedal, že sú v poriadku. pichol mu injekciu na trávenie a dal nám probiotiká pre králikov. tie sme mu zriedili s vodou, tak dúfam, že ich nejako vypije, ale stále nechce jesť. ani zelené, ani žrádlo, občas zje trochu mrkvy, ale to minimálne. vždy keď mu dám suchý chlieb alebo cukrík, tak sa má preto potrhať, preto viem, že musí byť veľmi hladný, okrem toho aj dosť schudol. ako mu pomôcť?

ivana44

mokrú trávu ani zdusenú nikdy nedávam. normálne pochybujem o veterinárovi, či ho poriadne vyšetril. iba mu pozrel na zuby a nijak viac ho neprezrel, pritom si myslím, že to môže byť problém aj s nejakým orgánom, nie len so zubami.

karolinka122

rozhodne mu teraz nedavaj cestvu travu a do buducna vobec nie mokru a nedaj boze zdusenu. kralik ma velke bolesti ked skripe zubami, moze mat nieco s pecenou aj. veterinar jedine poradi, ked ho este poriadne vysetri.

ivana44

teraz som mu skúsila dať trávu, normálne ako keby sa začal dusiť, nemohol ani prehltnúť. už naozaj neviem od čoho to môže byť

ivana44

redka on práve ani nevylučuje ani nemočí, pretože skoro vôbec nie je. čo sa týka toho moču, tak je v norme, ale bobky takmer vôbec.

ivana44

Hanka, ďakujem pekne za odpoveď. v pondelok mám ísť na kontrolu do zverolekára, tak dúfam že ho ešte poriadne prezrie

hanka9

Ak nechce kralik papat, tak bohuzial podla mna s najväcsou pravdepodobnostou je za tym choroba.

Ak zviera chorlavie nezerie. Pudove nehromadi zbytocné potravinove latky, ktore podliehaju rozkladu a este viac zaplavuju chorlave organy co viaznu na svojich normalnych funkciach.