Orechy a chudnutie

beahavala

mozno nebudes priberat ale ani chudnut, to by bol desny jedalnicek, stravuj sa vyvazene a ked si das par orehcov odtailto www.infinuty.sk vaha sa ti nezblazni

RNG

Bolo to uvedene v jednych z periodik alternativnych lekarov, ktore si objednavam uz dlhe roky.Je to prilis nova informacia a pochybujem, ze sa tak rychlo objavi na internete. Prave naopak, internet je plny sprav, ze orechy zvysuju vahu.
Ale ja osobne na internet vela nedam, lebo tam si napisie kto chce co chce. Ja skor dam na alternativnych lekarov, ktorych periodika odoberam a ktorym doverujem. Tito nemaju ziadny zaujem na tlaceni roznych lzi a '"Upravenych" reklam.

redka

este raz... nemam nic proti orechom, sama jedavam mandle, kesu, potom rozne semienka ako lanove, chia, pohanka, slnecnicove, tekvicove... ale v rozumnej miere... a okrem toho jem aj inu stravu.... orechy ti neberiem ale zit len na nich sa ti nemusi oplatit... a uz tu zbytocne nebudem pisat... je to tvoje telo, zivot... ozvi sa po case ako sa mas... zaujima ma to :)

redka

o frutarianoch, vitarianoch o 8:1:1 mi pisat nemusis... sama som mala obdobie kedy som sla na vita strave ale nebolo to pre mna... sama pises, ze idu na OVOCI a orechoch ale tie orechy tam tvori asi len tych 10 %... 80 % je to ovocie, 10% listova zelenina...

redka

RNG mam taky pocit, ze elle si z toho vybetrie zas len tu cast informacie, ze orechy podporuju stratu tukov v tele, ale akoby nevnimala to, ze jest cely den LEN orechy nie je pre zdravie dobre...

RNG

Nemyslel som orechy miesto jedla, ale orechy ako pravidelnu sucast jedla.
Rozne orechy a olejnate semena obsahuju rozne mastne kyseliny v prirodnom stave, tj neznicene vytazovanim(panenske) a su velmi potrebne pre mozgovu cinnost. Na to je dnes uz hromada roznych vyskumov, co to potvrdzaju.
Ale to, ze vysokokaloricke orechy dokonca podporuju stratu tukov v tele, to bola aj pre mna velmi sokujuca sprava.
Lekari/vyskumnici to vysvetluju tak, ze pri dostatku olejov zacne telo palit viac tuky v tele, ktore inac sa snazi co najviac zachovat ako zasobaren energie na pripad potreby.