Oslovenie teta

Príspevok v téme: Oslovenie teta
lana123

Neskutocne ma stve ked rodicia malych deti pouzivaju toto oslovenie na cudzie zeny. Ako preco nemozu pouzit nieco normalne. Mna to stale urazi, to oslovenie mi pride totalne trapne a dehonostujuce. Ja neviem ci som jedina co mi to prekaza.ved nech si tak volaju tety z rodiny ale nechapem preco to musia pchat na cudzich ludi

sewie

lana, prave som sa ta chcela zastat ze nech uz ti tu ludia nenakladaju,ze vobec nemusis byt ani zahladena do seba ani nic ze ta nemaju pravo sudit na zaklade toho ze sa ti nepaci oslovenie-ze to nemusi nic znamenat... ale vies co, ty si fakt kus hlupeho do seba zahladeneho stvorenia! ja som chcela len poukazat na to ze ani pekne mlade (ano 27 je mlada!!!) zeny sa na to neurazaju!ze tomu prikladas prilis velku vahu! ja som sa na to neurazila ani v 18tich. a ty mi zacnes urazat kamaratku?! co ma srdce zo zlata-robi v decaku, deti ju miluju! ale to ty nepochopis lebo teba milujes len ty sama! koncim s touto temou a ty sa chod bodnut! bodaj by ta tie deti zacali volat BABA JAGA!

GoFruit

Ty mas uplne inu predstavu ked sa povie teta ako dieta. Možno by ti pomohlo vzit sa do 2 -3 r dietata a predstavit si ako taky maly nevinny prcek nahliada na svet a ver ze je tak nevinny ze pod sl9vom teta vidi len osobu zenskeho pohlavia nic viac nic menej. Nie ako ty - ktora uz ma predstavy vytvorene roznymi ludmi ktori ta vychovalali a vplyvali na teba a zaroven ty si si casom zacala kadeco predstavovat pod roznymi slovami - a posudzovat a odsudzovat co je na skodu pre teba. Dieta toto nerobi, je ciste a neodsudzuje a neposudzuje podla zovnajsku. Vsetci ludia su zo zaciatku prenho krasni az kym mu rodicia a vychovavatelia nezacnu hovorit vety typu: ach ta stara rachetla by mala uz drzat hubu alebo nech sa pozre na seba ta spata atd.... a tak sa deti naucia sudit.
Cize sa skludni -si to ty kto ma problem v hlave - pre male dieta slovo teta urcite neznamena nic negativne. Len pre teba a to by si sa mala nad sebou zamysliet a prehodnotit svoj svet - a mozno prestat posudzovat a odsudzovat. Mozno ty raz vymyslis nejake lepsie pomenovanie pre zeny ked budes svojmu rocnemu dietatu hovorit ze sa nan prisla pozriet tvoja kamaratka alebo kolegyna - tak aby to pochopilo.
"Srdiecko moje, prisla ta pozriet jedna moja kamaratka a jedna kolegyna a jedna znama.... skratka zeny zenskeho pohlavia, panie nie slecna a pani a nieco medzi tym..."

lana123

sewie, ako nechapem co riesis s tym, ze ta tvoja kamaratka je blondata je odo mna v podstate skoro o 10 rokov starsia...a stale ked vidim nejaku fakt nadhernu zenu tak je ciernovlaska..blondiny mi pridu take na jedno kopyto podobne vsetky

Jurika

Drahá moja, ty máš nejaké komplexy. Ale môže to byť aj horšie. Keď som raz išla okolo škôlky, deti na mňa kričali, či im podám loptu (preletela cez plot). Keď som ju dala jednému chlapcovi do rúk, poďakoval sa mi "Ďakujem stará mama" .. na plnú hubu. A mala som asi 20 :D takže tak
Skús si uvedomiť, o čo by si mala krajší život, keby neriešiš takéto *viny :D

vebe

Velmi dobre si to vystihla skarabeuska. Deti uplne inak vnimaju ci uz krasu alebo vek. Niekedy som bola prekvapena, co a koho oni vnimali ako pekne a skarede alebo stare a mlade. Takze lana, vobec to neries. Ked raz budes mat sama dieta, tiez budes tieto veci vnimat uplne inak

skarabeuska

A este, neviem, ako Ta to moze urazit z ust dietata. Ved dieta to nemysli v zmysle stara zenska, to ho ani vo sne nenapadlo, ale prenho je vsetko to, co nie je dietatom, a je zenskeho pohlavia, teta.
To ako by si chcela male dieta ucit ze aha, toto je Volkswagen, toto je Seat, toto je Favorit, ked pre dieta je vsetko len "auto".
Keby Ti chcelo dieta povedat, ze si stara raketa, tak to povie, mozes sa stavit.

vebe

Ono, ked si matka a mas dieta, tak riesis uplne ine veci. Neriesis komplexy nejakej osoby, ale vychovavs svoje dieta. Pre deti su veci ako pomenovanie ludi, oslovenie, pozdravenie dolezite, je to pre ne signal ze je tu cudzia osoba, ktorej sa treba pozdravit a tak. Ale ty si asi este prilis mlada a vidis veci len zo svojho uhla pohladu. Ked mas dieta, tak uz as tak velmi neriesis, ci ta niekto oslovi tak ci onak, musis davta poozor aby ti maly ci mala nespadol, neusiel niekam a tak

piatkova

boze ty si teda pripad. Ved si zena nie tak ta volaju teta a keby si bola chlop tak ujo. To sa hovori preto aby decka vedeli odlisit ujoch od tiet.