Výčitky zo smrti psíka

Príspevok v téme: Výčitky zo smrti psíka
eevicka83

Ahojte..potrebujem sa vyžalovat ..pred týždňom mi umrel môj milovaný psík..ale idem po poriadku..kúpili sme ho pred 10 rokmi s mužom ešte sme nemali deti keď mal psík 2roky narodila sa nám dcéra vtedy mu ešte bolo dobre potom sa narodila druha dcéra a času na neho bolo menej aj keď sme ho často všade so sebou hrávali..veľmi má zbožňoval..postupne som ho ale stale menej hladkala ale stale som si ho všimla..bývame v činžiaku takze bol stale s nami..dávali sme mu jesť len drahšie granule ale on pýtal aj naše jedlo tak som mu vždy dala niečo no a myslím že tam nastal problém..po siedmich rokoch sa mu začali robiť močového kamene psík zrazu nevedel cinkať lebo mu kamene upchali mocou trubicu 7x postúpil takto operáciu chceli sme mu dát šancu na život..operácie stali okolo 8000eur a ešte okrem toho iné veci...no neľutujem ani euro len chcem napísať že hrozne ľutujem že keď nám začal ocikavat cely byt začala som byt na neho zlá a nevšímava aj s mužom.posledne dve operácie znášal zle lebo mu vyšlo črevo a pomedzi širšie na mechura mu vychádzal moc tak ho museli otvoriť 2x. Potom chudáčik dostal porážku a nevedel sa postaviť tak sme ho dali utratí so strasnym plačom...no ale ja sa s tým neviem vôbec zmieriť.a najviac má trápi že to že ho zbožnujem som si uvedomila až po smrti..strašne to ľutujem že som si ho nevšímali a bola na neho zlá lebo pocikaval byt ... Stale si hovorím že som ho mala hladkat no mám ďalšie dieta(3.)tak som nemala čas si ho všímať lebo som vačšinou utierala jeho pocikane .je mi ľúto že zomrel aj keď so mnou, ale nebol predtým povšimnutí...neviem ako si to nevyčítat...chyba mi veľmi aj keď sa mám o koho starať..
A

jula m.

evi, neviem ako ti pomôcť. je to ťažké :( až mi je do plaču. žiaľ je neskoro ľutovať.

ak máš také výčitky, dúfam, že si ho nebila a nezatvárala si ho do komory za to cikanie. A že si kričala na neho ti hádam odpustil. Nie sme zo železa a prasknú nám občas nervy.

neviem kolko máš rokov, ale deti raz odrastú, odídu z domu a ty môžeš potom, ked už budete bývať sami s mužom poskytnuť domov nejakému týranému alebo opustenému psíkovi. Poučila si sa, tak už budeš vedieť čo a ako.

Pes je živé stvorenie, cíti bolesť. Len je natoľko oddané, že aj napriek zlému zaobchádzaniu Vás bezmedzne miluje. Ako sa hovorí, pes je jediné stvorenie, ktoré vás miluje viac ako seba :(

Deria

Dobre, ze tu o tom pises, mozno sa poucia z toho aj ini. To je ako s ludmi: casto neprejavime dostatocne lasku tomu, koho mame radi. Az ked nas ten clovek opusti, zistime, co sme stratili.

eevicka83

Všetky máte pravdu:-((((teraz to už viem ale prečo som na to neprišla skôr:-((((môj fidelko tu mohol ešte byt lebo by bol šťastnejší a možno by to lepšie zvládal...neskutočne má to mrzí:-(((kebyže sa dá vrátiť čas....

jula m.

ach jaj chudák psík. nemohol zato, že bol chorý. Áno mala si sa mu viac venovať, ale mala si tam deti, domácnosť. No aj tak si myslím, že psík sa kvôli deťom nikdy nesmie odsúvať na vedľajšiu koľaj. Vždy je možnosť sa mu venovať. či už ked sa deti hrajú, sadnuť na gauč a mojkať sa s ním, keď boli vonku s otcom tak sa s ním trošku hrať. ALE NIKDY NEKRIČAŤ AK JE CHORÝ A UŽ NEROBÍ VECI AKO MÁ.

Nekritizujem ťa, ale strašne ľutujem. Sama mám psíka a neviem si predstaviť, že raz odíde. Veľa sa mu venujem, hladkám, hrám, prechádzam, nosím kam sa len dá...ach jaj :(

každý hovorí, že čas všetko vyrieši, že zabudneš. neviem či to je pravda, ale musím veriť že je.

drž sa !

daniuska

Clovek ma svedomie nato, aby rozlisil dobre od zleho. Ak mas vycitky, asi ich mas opravnene.Zmenit, co sa stalo uz nemozes, ale tak mozes sa z toho poucit a chyby takeho druhu viac neopakovat. Ak ti raz trebars ochoreju rodicia a ty ich budes musiet doopatrovat a budes rovnako vytazena, ako si bola aj teraz s detmi, tak uz budes vediet, ze nemozes byt taka netrpezliva a neempaticka.Urcite tie svoje poznatky este v zivote vyuzijes, takze to vsetko nebolo zbytocne prezite a to svedomie iste ma svoj vyznam.

Agnes998

Si len clovek, musela si mat toho vela, 3 deti plus psik co ti cika po byte, hoci to nebola jeho vina. Urcite mal pri tebe skvely zivot, mnohi psi nemaju ani spolovice tak dobry.

eevicka83

Dakujem Vám určite ste mi pomohli ,fidelkovi stale hovorím že nech mi odpustí a že som ho strašne mala rada a že som taká zlá nechcela byt.jedno je pravda že to je veľké obrovské ponaučenie len škoda že mi to musel ukázať môj milý psík a je pozde to napravovat vo vzťahu k nemu..dúfam že má to raz prejde a preboli to lebo teraz ho fakt všade vidím a myslím naňho.

Les

ach eevicka smutny pribeh..

urcite si pre svojho havka spravila maximum a co aj ked si na neho bola zla, isto ti to odpustil..
nie sme robiti, sme ludia a robime chyby, z ktorych sa aspon mozme pouzit.

kludne sa s nim v mysli porozpravaj, co ta trapi, co si mu nestihla povedat, povedz mu, ze ho mas rada a vzdy zostane v tvojom srdci.

je zbytocne sa trapit vycitkami..
urcite bude rad, ked budes opat stastna, to som si ista

Zemjak

Hele, neni to tvoja vina.. proste mas 3 deti a tie su o dost prednejsie a nemohla si predvidat ze sa toto stane. Ludia si zvycajne uvedomia ako zviera mali strasne radi az po jeho smrti a potom si vycitaju kazdu vec co mohli spravit ale nespravili.. ako sa vravi, musis sa poucit na vlastnych chybach a nabuduce by si mala byt opatrnejsia o zdravie svojho domaceho milacika ale teraz uz to je jedno.. uz je proste mrtvy a je mi to luto ze zomrel ale fakt za to nemozes. Postupom casu to bude uz len lepsie, kazdym dnom.. budes s tym stale zmierenejsia. Zahod vycitky lebo tie du ti uz nanic.. vycitky ti iba ukazuju ze mas srdce a ze si svojho psika mala strasne rada :)