Výčitky zo smrti psíka

Príspevok v téme: Výčitky zo smrti psíka
eevicka83

Ahojte..potrebujem sa vyžalovat ..pred týždňom mi umrel môj milovaný psík..ale idem po poriadku..kúpili sme ho pred 10 rokmi s mužom ešte sme nemali deti keď mal psík 2roky narodila sa nám dcéra vtedy mu ešte bolo dobre potom sa narodila druha dcéra a času na neho bolo menej aj keď sme ho často všade so sebou hrávali..veľmi má zbožňoval..postupne som ho ale stale menej hladkala ale stale som si ho všimla..bývame v činžiaku takze bol stale s nami..dávali sme mu jesť len drahšie granule ale on pýtal aj naše jedlo tak som mu vždy dala niečo no a myslím že tam nastal problém..po siedmich rokoch sa mu začali robiť močového kamene psík zrazu nevedel cinkať lebo mu kamene upchali mocou trubicu 7x postúpil takto operáciu chceli sme mu dát šancu na život..operácie stali okolo 8000eur a ešte okrem toho iné veci...no neľutujem ani euro len chcem napísať že hrozne ľutujem že keď nám začal ocikavat cely byt začala som byt na neho zlá a nevšímava aj s mužom.posledne dve operácie znášal zle lebo mu vyšlo črevo a pomedzi širšie na mechura mu vychádzal moc tak ho museli otvoriť 2x. Potom chudáčik dostal porážku a nevedel sa postaviť tak sme ho dali utratí so strasnym plačom...no ale ja sa s tým neviem vôbec zmieriť.a najviac má trápi že to že ho zbožnujem som si uvedomila až po smrti..strašne to ľutujem že som si ho nevšímali a bola na neho zlá lebo pocikaval byt ... Stale si hovorím že som ho mala hladkat no mám ďalšie dieta(3.)tak som nemala čas si ho všímať lebo som vačšinou utierala jeho pocikane .je mi ľúto že zomrel aj keď so mnou, ale nebol predtým povšimnutí...neviem ako si to nevyčítat...chyba mi veľmi aj keď sa mám o koho starať..
A

Deria

Slobodna, je mi to velmi luto, ze si taky krok musela urobit ale ak sa psik trapi, tiez nevie povedat, ze uz nevladze alebo nechce zit. Alebo nam to signalizuje a my to nechceme vidiet, lebo ho nechceme stratit. Urobila si pre neho to najlepsie, nezasluzil si, aby si ho nechala dalej trpiet. Ak je psik stary, slepy, hluchy...to vsetko este nie je dovod na utratenie, pokial psik prijima potravu a ma zaujem co len trosku o zivot. Ale akonahle ma zvieratko bolesti alebo sa dusi a neda sa mu uz pomoct, tam niet co rozmyslat.... Ja som to sama zazila, teda viem, o com pisem.

Deria

Aceinko, tvoj psik je v podstate prilis mlady a uz ma problemy s tlakom?? Ja by som sa len na jednoho veterinara nespolahla, potrebujes vediet nazor aj ineho vet. Zisti si nejakeho dobreho a chod aj tam, aby si mala istotu, ze diagnoza je spravna!

Slobodna

Moj psik zial uz nie je. Tiez mal problemy so srdieckom, selest a dostaval aj epilepticke zachvaty. Casto odpadaval. Na konci uz nevladal ani chodit, lebo mu prestala pracovat lava chlopna a mal tekutinu v brusku. Preto som musela urobit najtazsie rozhodnutie v mojom zivote a dat ho uspat. Viem, ze to bolo pre neho lepsie, ale aj tak sa clovek este dlho trapi, pretoze zobral niekomu zivot, rozhodol za neho. Problemy so srdieckom maju ti, ktori sa vnutorne a tisko trapia, trpia, napr.nepritomnostou milovanej osoby, alebo ziarlia, ak venuje pozornost niekomu inemu.

Aceinko

DASTY:
Placem ako čítam Vás a ine príspevky.
Chcem len vyjadrit moju ľútosť a sústrasť. Dufam, ze ta bolesť, ktorú máte v sebe sa kusok ustálila.
Mam psíka, ktorý začal brat dnes enap na krvný tlak. Minule mal búšenie srdiečka. Dosť dlho. Strašne sa o neho bojim. Od vtedy sa to nezopakovalo a ja neviem ci je správne aby to bral, ale veterinár povedal, ze ano. Strašne dufam, ze mu to len pomôže a nie poškodí. Prvé dni som mu to ani nedávala. Ale volali sme opäť a povedal, ze ma brat. O dva týždne ideme na kontrolu. Prosim, strašne velmi, aby bol a bude v poriadku. Je velmi veselý a energicky. Bude mat este len rôčik a pól teraz.
Je moja terapia. Velmi mi pomohol a neviem co by som si bez neho, jeho lásky a dobrého srdiečka, stale kyvajuceho chvostíka, dobrej nálady a grazlovstva počala :(.
Drzim všetkým palce.

bennnn

zvlhli mi oci pri citani tvojho prispevku.Mne tiez uhynul psik a tri roky som bola na dne nemohla som o nom ani hovorit.

hawo

eevicka83: Smrť je strašná a nepochopiteľná vec. Zanecháva bolesť v duši. Iba čas to zahladí. Bolesť v tebe ostane, ale už ju nebudeš cítiť.

anonym,

pre DASTY : smutné, aj som si poplakala. Aj ja mám psíka a milujem ho viac ako svoj život a keby sa jej niečo stalo, asi to neprežijem. Má 11 r. a má zdr. problémy, chodíme k 2 lekárom pre istotu, a mám výčitky žeby som mohla urobiť viac a nerobím. Asi sa tiež raz dostanem k psychiatrovi ak mi odíde.

DASTY

Milá eevicka83
Viem ťa pochopiť , volám sa Milan a tieš som 27. 02. 2014 prišiel o svojho milovaného psíka . Možem povedať že možem ďakovať veterinárovi ktorý ho liečil na uplne inú chorobu ako mál. A tak mi psíka zabil . Nedávam vínu len na veterinára ale aj na seba . A prečo sa sam obviňujem ? Urobil som chybu lebo v jeho chorobe som zmenil veterinára. Keby som bol chodil starému veterinárovi mohol moj psík žiť. Ale nikdy nevie človek čo robí dobre. V decembri mi prechladol mál silý kašel tak som návštivil aj s Dastynkom veterinára a ten po určitom výšetrený zistil zápal dýchacích ciest a dal mu injekciu, lenže stáv sa mu nezlepšovál a tak som zmenil veterinára vraj ten je lepší - nechcem tu uvádzať mená veterinárov. A tak som šiel tomu novému drahšiemu stým že mi ho výlieči , ale ten povedal žiadny zápal ale vraj má šelesť. Mál trochu právdy ale stým šelestom by bol žil. Vraj v prvom rade bolo treba liečiť plúca . A tak som mu dával tabletky Enap a chodil na kontroly a stále som sa sťažoval že liečba nezabera. Odpoveď bola vraj je už starý a to robí srdce. Bol starý mál skoro 14 rokou ale bol živý a hravý. Až som deň pred jeho smrťou stretol starého veterinára a ten sa má pýtal prečo som nepríšiel na druhú injekciu . Povedal som pravdu že chodíme druhému doktorovi. Neurazil sa len sa spýtal či už su pluca v poriadku. Povedal som že to neboli pluca ale šelesť. Starý daktor sa chytil za hlavu a povedal mi že v prvom rade treba vyliečiť pluca a šelesť potom lebo inak mi psík zomrie . A tak sa aj stalo v noci ho chýtili bolesti výdel som že zlé dýcha ale na žiadného doktora som telefón nemal tak som len Pána Boha prosíl aby dal mojmu dastynkovi sílu výdržať do rána a ráno pojdeme doktorovy . Išiel som na ránnu omšu prosíť o zdravie Pána Boha ale nevýpočul ma . Keď som príšiel z kostola domou môj Dastynko už ležal mrtvy na zemí a okolo neho dve káluže vody. Urobil som mu pekný pohreb na záhrade a denné mu palím doma sviečky a popritom mám výčitky že som mu nepomohol ale že som ho zabíl ja. Musím uživať lieky od psychiatričky čo som sa psýchycky zrutil. A vráj druhého psýka, nie už nechcem. Mám zvieratka veľmi rád, ale to utrpenie by som nezvladol som už stárši človek a som celkom sám. Môj Dastynko bol pre mňa všetko, bolo to moje dieťa.