Ako naštartovať imunitu

RNG

Tzv pyramida jediel, ktora bola zostavena niekedy v strede minuleho storocia US vladou je prilis silne ovplyvnena potravinarskm priemyslom a prilis zdoraznuje vysokovyslachtene skrobovite zrniny a vyrobky z nich, kde je pre potravinarsky priemysel maximalny zisk.
Dnes sa vie, ze mnohe priemyselne potraviny su skodlive pre nas, najma znicene rastlinne oleje, rafinovane cukry a denaturovane bielkoviny
Naviac kaloricky, je uz zname, ze privela kalorii zo sacharidov nie je pre telo zdrave, cast , (30 az 60 % podla roznycy lekarov) musi prichadzat z tukov a bielkovin. Brojenie proti nasytenym tukom je uplne chybne, ledze tioeto neoxiduju, nwepolymerizuju a teda nemozu tvrdnut a zapchavat cievy, co je dnesna civilizacna choroba. Prave nadbytky cukrov a sacharidov sa v peceni menia na triglyceridy a tieto prispievaju k zapchavaniu ciev. Ale najviac tam prispievaju (az 80%) znicene vytazovanim rastlinne "zdrave" polynenasytene oleje, ktore tlasil potravinarsky priemysel v suhlase s lekarmi ako "zdrave"
A pritom brojili proti olejnatym semenam a orechom ako nezdravym, prilis kalorickym !!!

RNG

Doplnat to, coho je v potrave malo ako
zinok,
selen
jod
vitaminy C E D-3
Mikrovlakniny a probiotika
To plati pre kazdeho,aj zdravych, niekomu treba pridat este viac na obranu, ako colostrum betaglukany, berberine a ine antimikrobialne

MultiLevel

RP z coho sudis, ze sa smejem? Lebo som dala takeho smajlika? Jooj, len si prosim ta nevytvaraj vlastne zavery :) Ide o to, ze ak si takyto specificky pripad, treba to HNED napisat...
A smiat sa nemam z coho. Mam doma muza, ktory nemoze toho ovela ovela viac a presiel si jednym velmi zlym a skaredym ochorenim skrz oslabenu imunitu....

vitavi

Čo máš jesť ? Zabudla si na to najzákladnejšie. Prvoradým zdrojom energie pre teba by mali byť obilniny - ryža natural, pšeno, jačmenné krúpy, pohanka, ovos, pšenica. Obilnín by si mala jesť aspoň 60 % z celkového taniera. Zbytok - zeleniny a trochu strukovín, ryba. Zeleniny prevažne domáceho pôvodu, tie bežné - kapusta, cibuľa, karfiol,mrkva, kaleráb a p. Ak si alergička, tepelne si ich uprav a doplň trochou surovej kvasenej na enzýmy. Trochu panenského oleja a semienok. Takto budeš sýta a zdravá, zbavíš sa alergií.

RP

Prebiotika Biopron 9. To kolostrum mozno skusim..aj ked mozno trochu s obavou. Som dost velky alergik..a mnohe lieky.vyzivove doplnky..maju v sebe latky..ktore mi robia zle.
A ziadne farebne vody.limonady...to mi skodi..takze ja len cistu vodu/pripadne caje. A sladkosti obcas si doprajem..ked uz nemozem cokoladu.oriesky..atd. Napr. acidof.mlieko na imunitu obcas tiez..ale na druhej strane by som nemala..lebo obsahuje kobalt..naco mam alergiu. Dtrukoviny, celozr.pecivo. slnec.jadra atd..tiez nieebo je tam skrizena alergia nikel/kobalt. Vlastne odkial mam brat energju...potom??To si mozem takto dat rovno slucku na krk!

MultiLevel

Napisem len to, co pomaha mne :)
Jedlo - menej masa bravcoveho, viac cerstvej zeleniny, ovocia. Ziadna biela muka, ziaden cukor, ziadne sladene vody/kofola. Ak dzus, jedine taky, co si sama doma odstavim, neznasam tie blbosti co predavaju v obchodoch. Nejem chlieb, biele pecivo, ale ak nahodou mame na nieco take chut, upeciem taketo pecivo doma...To, ze nejem cipsy, keksiky, napolitanky a podobne veci, ani pisat nemusim :) Radsej jem orechy, raw sladkosti, ovocie...
Doplnky vyzivy - kazdy den uzivam probiotika, no nielen tie z lekarne, ale aj v strave (bryndza, tvaroh, kysla kapusta, acidko nesladene, kefir). Uzivam hroznove zrna extrakt, cesnakovy olej v tabletach, extrakt olivovych listov, rakytnikovy olej, vitamin C. S imunitou dlhodobo nemam problem :)

odpovedam

Ake mas probiotika? Aby vobec ucinikovali, kupuj entricky uzavrete a tepluvzdorne, pretoze ak len tak stali na policke v lekarni a nie chladnicke, tak umreli. Takisto umru v tvojom tele, pokial ich nezivis prebiotikami - mikrovlakninou.

Velmi vyrazne posilnuje imunitu kolostrum. uzivaj ho preventivne. Pocas choroby zvys davku, velmi urychli priebeh choroby. Mne to bolo odporucane po 12-tyzdnovej liecbe antibiotikami a neskutocne mi to zvysilo imunitu. Pridaj este tzv, dobre tuky - omegy 3-6-9. Kupis vo forme toboliek v lekarni. Maju viac antioxidantov ako vitaminy, najlepsi je vraj lanovy olej.