Odlisne nazory na byvanie

Príspevok v téme: Odlisne nazory na byvanie
acoteraz

S priatelom rozmyslame nad kupou domu. Mame uz starsieho velkeho psa a ma uz trochu problem chodit po schodoch, samozrejme by mal na zahrade viac pohybu atd. Navyse vo vedlajsej brane byvaju pekne vykvety a chcem odist, kym sa nieco stane.. Kedze mame obmedzeny rozpocet kvoli hypoteke, tak nevieme prist ku kompromisu. Ja by som chcela ist mimo BA (tak do 20km) do noveho domu a on chce ostat v BA a kupit starsi. Problem je, ze je strasne lenivy a ja viem, ze ten dom by v takom stave zostal dalsich 20 rokov, aj v terajsom byte, keby som sama nekupila nabytok, nevymalovala, tak je tu komplet 50 rocny povodny stav, lebo on vyrastal so starymi rodicmi v chudobe a vobec mu to nepride strasne, ked ho obklopuju hnusne stare veci a plesnive steny. Nie je ochotny spravit ziaden kompromis a ani nie je dovod, preco by ho nemal spravit on. Pracuje z domu, takze dovod dochadzania v kolonach je neopodstatneny, skor mi to tak pride, ze by nemohol chodit s kamaratmi von a opit sa. Moji rodicia vzdy dbali na to, aby sme vyrastali v pekne zariadenom byte a mne je z predstavy, ze pojdem byvat do nejakej zrucaniny do placu. Vzdy, ked mu oponujem, tak nie je schopny argumentacie, len mi zadeli, ze sa nikde neprestahujeme a nech mu dam s tym pokoj. Sme spolu 10 rokov, ale az teraz si uvedomujem, ze su medzi nami nepredstavitelne rozdiely a ja uz nevladzem.. V blbostiach vie robit kompromisy, ale vo vsetkych dolezitych veciach, som sa vzdy musela prisposobit ja :-( Co mam robit?

julianca34

po tom vsetkom co si napisala, tak sa proste cudujem, ze premyslas o spolocnej buducnosti. nepride mi to, ze si s nim nejak extra moc stastna

angelcosmera

PU Building Materials are used for the construction of exterior building materials, [url=pubuildingmaterials.com balustrade system[/url], pu cornice moulding, faux rock panels exterior, decorative cornice manufacturers, ceiling medallion manufacturer , exterior cladding panels, exterior wall insulation, exterior wall panels, exterior wall shingles, exterior wall underlayment, exterior wall panels, exterior wall cladding, exterior wall insulation and exterior wall sealant.

skusenost1

acoteraz - ked sme pri cene za dom, tak ak im to stavala firma na kluc, tak cenu vydel 3 a mas to, co to stoji, ked si najmes partie samostatne + stavebny dozor. Ak stavias svojpomocne, tak cena delene 4.
My mame tiez velmi drahe veci - WC misy po 1500,- (s nano upravou, ze sa na ne neprilepia hovienka :), hydromasazna vana 8.000,-, len anticalc nerozbitne sklo do sprchoveho kuta stalo 2.500,- eur, umyvadla stali najlacnejsie 550,- eur, vodovodne baterie po 400,- eur, podlaha v obyvacke 32m2 exotickeho dreva stala 5.000,- eur. Ja mam aj domace kino s hifi a projektorom - mam na to specialne urobenu odposluchovu miestnost, kde sa robila aj specialna uprava odrazu zvuku od stien a specialna sedacka, ktora nepohlcuje zvuky, kamerovy system cez internet, centralne osvetlenie s moznostou menenia farieb+el. rolety - cele ovladane dotykovymi LCD, ktore sluzia aj ako obrazovky kameroveho systemu, alarmu, hifi, otvaranie brany, garaze... (tymto sa zivim, takze som sa trochu vyhral :). Kotol Viessman za 5.000,-, dlazba a obklady Gres, ktore sa daju vrtat iba diamantovymi vrtakmi a tak dalej, tiez sme nesetrili, vsak dom sa stavia dozivotne, tam sa nesmu robit kompromisy. Zahradu robila architektka a chodievaju k nam jej zahradnici na jar a na jesen, ale s krtmi vraj v tejto oblasti maju vsade problemy. U nas sa dokonca vyskytol hrabos a ten prehryzol aj sietku. Nastastie som uhovoril jedneho deratizera a ten mi tu chodi striekat do krtich dier prudky jedovaty plyn, lebo inak by sme to tu mali celkom znicene. Pomoze to tak na 3-4 mesiace, kym od susedov znovu pridu k nam. My to mame cele na konci dediny uplne pri lese, tak sa tomu neda vyhnut, ale je to bozsky klud. A tiez si davame kazdorocne vystriekavat proti komarom a pavukom a teraz uz aj proti osiam. Ale vseobecne je problem zohnat niekoho na male roboty, kazdy chce co najviac a prkotiny sa im moc nechce robit, preto som bol viacmenej nuteny kutilovat.

0vecka

2 acoteraz to je jedno ale aj snaha sa ceni... plno zien to necha urobit chlapa alebo profika... a nepohne prstom...

inak krtkovia niesu vsade moji stari maju 10arov a nemaju tam ziadnu sietku a ziadnych krtkov

acoteraz

Skusenost, tak potom neviem, ci si taky puntickar, alebo mas take nestastie..;-))) No rodicia si dost potrpia na kvalitu, takze volili trvacne materialy a dom ich vysiel na vyse 350 000 bez ceny za pozemok a to je malicky, len klasika 5 izieb okolo 130m2+garaz a fakt ziadne starosti, ako popisujes, nemaju.
Plynovy kotol nemaju, len kotol na klasicku teplu vodu, takze tam revizie nemaju preco robit/kuria krbom a podlahovym kurenim/ a na reviziu komina a vypustanie/napustanie systemu zahradneho polievania, sa rodicom ozyvaju sami ludia, co to robia, alebo to zvykne dohodnut niektory sused (kedze islo o novu lokalitu, vsetci stavali naraz a dohadzovali si ludi, alebo dost vela veci robia spolocne-napr. to vypustanie zavlahoveho systemu, revizie, atd.). Aj ten travnik je bezproblemovy, nam robil zahradu architekt a fakt tam nabuchal take vrstvy, ze fakt ziadne problemy s krtkami, ale tam je taka kamenista poda, takze tam by the way podla mna ani neziju :-) Ale ako som pisala, moji rodicia si vzdy potrpeli, v akom prostredi byvame, vazia si veci, investuju do kvality, takze o ziadnu casovanu bombu podla mna nejde, len si vyberali kvalitnejsie materialy, napr davali mramorove dlazby, nie klasicke a pod..

Ale uplne sme sa odklonili od temy :-)

Slnecnica, no ten vas pripad je uplne iny ako nas. My neriesime, ci zacat spolu byvat (uz spolu mame spolocnu domacnost 8 rokov a pozname sa detailne), ale preco je moj priatel zadubeny v tom, aby spravil kompromis a isli by sme za Bratislavu do noveho domu, ako som pisala, robi z domu, ved ked bude v nom zavrety, ani si nevsimne, ze nie je v BA :-D Tiez som si vsimla, ze tam kde su stare domy, aj ta komunita susedov je velmi divna (zvacsa starsi, jednoduchi, aj asociali, kamaratke takyto susedia otravili psov), medzi novymi domami su vacsinou ludia s nejakou kulturou, vsetci zacinaju na "zelenom poli" a nadviazu priatelstva, nie sice vsetci, ale vacsina..
Ovecko no ved aj ten byt tak vyzera,ze som ho malovala ja.. Nepouzila som penetrak ;-D