Zmenšenie prsníkov

patulik213

Ahojky žienky :)
Ako sa máte? ako sa zotavujete?

Mňa tento piatok čaká konzultácia..zdá sa to ako večnosť, to čakanie mesiac...ale na druhej strane to rýchlo letí. Už sa mi o tom aj snívajú nočné mory, že doktor bol nepríjemný a hnusný a nič mi nepreplatili... :D :D tak snáď to budú fakt len zlé sny..

Viete mi povedať asi ako prebiehala konzultácia? Pýtal sa na dôvody?

Inak už som si stihla vybaviť aj sono prsníkov, tak snád to proces urýýchli :) Vybavovačky ohľadom obvodného ste kedy riešili? :)

Tak sa skoro ozvite, budem sa tešiť na Vašu podporu a skúsenosti,

papa :)

ivetik33

Ahojky Patulík a aj ostatné kočky :-)

tak, tri týždne po opke a skvelé pocity pretrvávajú. Po týždni bol preväz, po druhom týždni mi vybrali štichy, teraz repíkujem. Stále stiahnutá v korzete, ale nejako mi to nevadí. Cítim sa výborne, rany sa dobre hoja a dúfam, že to tak aj bude pokračovať. Už zarezávam v práci a vychutnávam si ten pocit, že do miestnosti nejdú najskôr prsia a potom ja :-DDD
Patulík, pýtala si sa na váhu. Ja mám 44 rokov a kíl mám statočne. Zobrala som to od podlahy, najskôr prsia, teraz keď nemôžem cvičiť, tak som upravila výrazne stravu a teším sa neskôr na bazén a cvičenie a pomoc odborníkov na výživu. Som rozhodnutá pokračovať v tomto trende a vykresať zo seba oveľa, oveľa štíhlejšie stvorenie :-) Ako výstrahu som si nechala jednu svoju podprsenku veľkosti DD-E :-)))) Kočky držte saaa !!!

Kostička

Ahojte žienky, zdravim všetky po opke a prajem rýchle a bezproblemove hojenie! Čo sa týka mna, operovali ma začiatkom januara a v marci som už zumbovala. Radsej som vydrzala dlhsie, aby sa vsetko pekne hojilo. Nedajte sa odradit, ak pridu i problemy, stoji to zato vydrzat! Mne sa teraz žije o milion percent lepšie!! Som sebavedomejšia, krajšie sa obliekam, je to proste super! Najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Aj napriek fistulkam, ktore sa mi tvorili na jazvach ( male otvory), ktore sa po vypadnuti stehov same hojili. Asi mesiac ci dva po opke sa mi vytvorili tie tvrde miesta o ktorých som už pisala. Su to granulomy. Chodim na kontrolne sono, ale asi mi ich aj tak vyberu, takže ma čaka v january al. vo february dalsia opka. Ale nebojte sa, mava to len male percento žien. Napriek vsetkych problemom, chodte do toho!!
Takže vela trpezlivosti pri vybavovačkách. Majte sa, papa

patulik213

Chcela som sa spytat, na mamografiu ste sa objednavali sami alebo vam dal odporucanie plasticky chirurg? Mozem si to zjednodusit a urychlit tym, zeby som si to vybavila uz do konzultacie? Tu mam az za 4 tyzdne. Nechcem zbytocne stracat cas :) a inak sa ako citite? Ako sa zotavujes ty, Ivetik33? A co ty, Kostička? A ostatne? Myslim na to ako vam je asi dobre a ako dobre moze byt za chvilku tym z nas ktore to este len caka :))) tak sa drzte, pa

patulik213

Ahojkyyy :) jupiiiiii som objednana na konzultaciu k Dr. PALENCAROVI do BA Ruzinov, viacere ho chvalili, k nemu som chcela ist tak vsetko zatial klape..ja velmi dufam,ze sa mi podari absolvovat opku do konca roka...kedze idem cez poistovnu, tak snad nebudu komplikacie...zevraj v BA to beru automaticky ze to VSZP preplati..tak ja sa spolieham, lebo.uz dlho s tymto nakladom nevydrzim.. Tesim sa ze aj vy ste stastne, velmi ma to povzbudilo,.aby som sa na to dala aj ja..kedze to neni az taka bolest a tak :) a kedy ste uz mohli cvicit a behat prosim vas? Lebo ja bez pohybu dlho nevydrziiim :) tesim sa na vase odpovede :)

ivetik33

Ahoj patulik213 :-)
u mňa to bolo také, mám pocit, že hladké. Mám priateľku, ktorá absolvovala tiež zákrok a bola veľmi spokojná a keď šla na kontrolu, tak zavolala lekárovi, či by sa mohol na mňa pozrieť. On súhlasil. To bolo niekedy koncom marca 2014. Plastický lekár ma pozrel, porozprávali sme sa a dohodli sme sa rovno na termíne. Voľno mal koncom júna 2014, ale to som moc nechcela kvôli teplám, lebo sa horšie hoja rany, tak ma naplánoval na koniec septembra. Tým, že som si to zaplatila sama som sa vyhla behačkám po lekároch. Nemala by som na to nielen nervy, ale ani čas. Úplne mi stačilo, že som tri či štyri dni behala po predoperačných vyšetreniach. Priznám sa, že mám pred lekármi rešpekt a keď nemusím, tak tam ani nejdem. Ale toto neľutujem. Bolo to rýchle, jasné, stručné a lekári a sestričky boli skvelí. Zákrok mi robili v Púchove. Fantastický prístup. Patulik, vytrvaj, držím palčeky :-)

patulik213

ahoj ivetik33

uplne ti závidím, že si už po..ja sa už neviem dočkať...ja idem cez poisťovňu, takže si teraz vybavujem rehabilitaciu, ortoped mi dá určite odporúčanie a potom už len sa objednať na plas. chir.

Môžem sa spýtať, ako dlho si čakala, na vyšetrenie k plast. chirurgovi? približne mesiac??

Lebo toho sa najviac bojím, že sa to natiahne a kým mi to potom vôbec schváli poisťovňa... :( Najradšej by som to mala do nového roka za sebou...
ale nemám už žiadne pochybnosti, neskutočne sa teším!
A kvôli tomu pocitu keď si uvidím brucho sa teraz snažím radšej schudnúť, nech to neni jeden otras :D
ďakujem za odpoveď, poteší ma :)

ivetik33

Ahojte :-),
som štyri dni po operácii a myslím, že som nemohla spraviť nič lepšie. Vlastne, mala som to spraviť už dávno. Rok som si šetrila, aby som si mohla splniť svoj sen a neľutujem to. Doteraz som nejako neriešila nejaké podrobnosti okolo toho všetkého, jednoducho som si to v hlave usporiadala a šla som si za svojim snom. Až teraz pár dní po som trošku hľadala na internete a natrafila som na túto diskusiu. Ďakujem za rôzne rady a skúsenosti, ktoré som sa dočítala. Vďaka nim to určite dotiahnem do zdarného konca. A pre tých, ktorí sa rozhodujú a váhajú .... šla by som do toho znova. Jediný problém je, že si po x rokoch vidím na brucho a budem s ním musieť čosi spraviť :-))) ďakujem :-)

patulik213

Ahojky baby :) veru nejako sa to tu nehybe.. No ortoped bol mlady... ked som ho zbadala tak som chytila stres..tak sa ma pytal ze aky mam problem..vravela som,ze ma picha pri lopatkach a pod a ze ma prsia strasne tahaju dole..mala som sa vyzliect a vravim mu nech sa necuduje ze mam latkovu podprsenku lebo inu neviem najst... :D A on sa ma sam spytal ze ci som neuvazovala nad redukciou tak som sa robila ze ako nic a vo vnutri som uplne skakala od radosti :D :D a ze jemu zatial vsetky az na 1 preplatila poistovna.. No povedal ze aby to bolo istejsie tak najprv musim absolvovat rehabilitaciu..takze akurat zajtra idem na predrehab.vysetrenie :) neskutocne sa tesim... A ako ste to mali vy baby s vahou? Nepotrebovali ste schudnut? To vam nepovedal plast.chirurg? Ako nejsom tucna, len chcem predtym trochu schudnut a nechcem prsia stratit uplne :) a kolko ste cakali na vysetrenie k plast.chirurgovi?? :)