Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
www.zdravie.sk

[zruseny12]

Prajem pekny den vsetkym.No Lenka Tebe zvlast,neviem co by som mala k tomu dodat.moja spoluziacka tiez bola na psych.mala tiez probl.podobne ako TETan.celkom dobre sa z toho dostala,ale to som pocula len od inych,mne to ona osobne nikdy nepovedala.A mam aj susedu nad nami byva,co bola na psych.a ta fakt tam patrila,lebo to co ona nam vyvadza,tak to je fakt ten clovek ktory tam patry,hoci ja hovorim,ze jej ani psych.nepomoze,lebo to uz je taka povaha.Ty mas uplne ine problemi.Vcera som sa k PC uz nemohla dostat poriadne.Tak Ti zelam aby Ti tam pomohli,ked uz tam ides.Ja som raz tiez mala napisane vo vysledkoch ked som bola na stitnu zlazu-ze je to psychosomaticke,a pritom som bola rada,ze v cakarni vydrzim.Bol tam zo mnou aj druh,tak mi pomohol,lebo vtedy som sla na lacno,a normalne som sa triasla.Takze Myis,fakt to znamena Hypochondria?ja som od tej lekarky odysla,lebo bola velmi drza,a nemohla som na nu pozerat ako sa sprava,drza,povysenecka....atd.no nebudem to rozoberat.Jedine,co ju zaujimalo bolo,ci mozem zase otehotniet.Vtedy som zobrala vysledky a viac som k nej nesla.Mam vela skusenosti z lekarmi,ale to asi kazdy a zalezi na akeho clovek natrafi.Mna chvala bohu zatial na psych.neposielali,ale pozeraju tak na cloveka,ale ja najlepsie viem ,co mi je.Lenka,sak uvidis,co bude.Nebudem uz nic pisat,lebo je zbytocne,prajem Ti vela stastia a aby si sa cim skor s toho dostala.Pa,malemu posielam pusu.

myis

Lenka, somatoformna porucha je mierne povedane hypochondria. No drz sa mi tam moja, budes mi velmi chybat a dufam, ze sa ti polepsi.. Idem aj ja spinkat, som nejaka unavena.. Dobru nocku

zufala

Ja viem myis ale je mi to neprijemne a mam obavy.Snad to naozaj konecne vyriesi moje zdravotne problemy.Ty sa drz,ja prave pisem instrukcie aby vedeli kedy maly je,pije co a ako mu robim a pojdem o chvilu spat,ako naschval ma teraz strasne berie spat.Rano neviem ci budem mat cas sa ozvat?ak nie vsetkym prajem vela zdravicka.Citala som s akou dg ma tam posielaju a je tam uvedene,ze somatoformna porucha u hyperaktivnej osobnosti.Uvidim co somnou budu robit.Budem cez mobil pozerat ako sa vam dari.Pa a dobru noc.

myis

A nechcem pocut take reci, Lenka, ze si klesla na dno!!! Ako hovori Soravia, klesnut na dno mozu len fetaci, narkomani, alkoholici, atd.. Ty sa aj napriem tvojmu utrpeniu staras poctivo o syna a tvoju rodinu a stat sa to moze nam vsetkym, tak co?? Teraz si urcite pripadas, ze si jedina z tvojho okolia, co tam isla, ja som sa tiez podozvedala o ludoch z mojho okolia, co tam boli, na ktorych by som to nepovedala, ver mi.. Chapem ta zlatko, lebo ludia su zli, ja keby som tam isla a moji byvali zavistlivi kolegovia sa to dozvedeli, tak by sa mi rehotali a ohovarali ma.. To boli taki traja (pritom jedna z nich by mala ist na odtucnovaciu dietu, lebo mala asi 150 kilov a keby som bola nou, tak by som na psychiatrii uz skoncila kvoli tomu), velmi zli ludia, mne sa tocila hlava a ledva som stala na nohach a tiez som im hovorila ako mi je a nakoniec som sa dozvedela, ze sa mi hnusne za chrbtom smeju, zevraj sa stale stazujem ako mi je zle a ze to neni normalne, atd.. Hroza to bola, lebo musis nielen bojovat so svojimi stavmi ale aj s ludskou hlupostou

myis

Ach, napisala som dlhy prispevok a som ho omylom vymazala. Sorry, ze pisem tak neskoro, ale dnes som mala busy day ale zato uspesny.. Plus v noci som nemohla vobec spat, tak som kukala filmy do 4 rana. Ked som dosla domov, musela som si na 2 hodinky pospat. Zdravim vas kocky :-)))

Lenka, co to tu citam?? Preco ta posielaju na psychiatriu a nie do normalnej nemocnice??? Mam taky pocit, ze tam patria oni, nie ty.. Inak, mojej sesterky nevlastna dcera tam bola a velmi pekne sa dostala z tych svojich stavov - lenze ona mala take divne stavy, ze raz chcela zit a bola vesela a o par hodin sedela na okne, ze vyskoci.. A tak sa to tocilo.. Ale myslim, ze tiez si myslela, ze je chora, lebo mala vselijake bolesti a to psychosomaticke.. Budes nam tu velmi chybat, moja, dufam, ze ti pomozu a nebudu do teba pchat nejake svinstvo, sakra!!

zufala

Ja tam nemozem byt mesiac,mam male dieta,ved vies soravia.Aj tak bude to divne byt bez neho.Snad ma cim skor poslu domov.Mam obavy.Ked sa vratim,urcite dam vediet co sa dialo.Skoda,ze cez ten mobil sa neda pisat mail sem na forum ale mozno to vyskusam aspon na adresu myis ci ooo.Idem uspat drobca,hrozne ma tu hneva.Dakujem a drz sa aj ty.

soravia123

Tufalka, neboj sa moja.neklesla si na ziadne dno, si len precitlivelá, senzitivna,aj moja mamina ma take stavy aj ja..niekto viac a niekto menej. Na dno by si klesla keby si zacala od zufalstva pit, drogovat....ty si len velmi citliva na tento svet a vsetko vnimas inak ako ludia s hrosou kožou.
Uvidis, tam ta budu sledovat, točáky, klepanie, dýchanie. Mozno mas v prdelke aj štítnu žlazu, to ti poviem, že to vie spravit neplechu.
nezufaj,aspon sa k niecomu dopracujes, nastavia inú liečbu, povzbudia ta..a iste ta pustia domov skor k malemu.
A ak sa da a ak sa citiš zle ze bude na psychiatrii, tak to nevrav nikomu je to tvoja intimita, tvoje zdravie, tvoje problemy.nikoho do toho nič.
Takze ver v lepsí zajtrajsok a ver ze upravou liekov a intenzívnou terapiou sa veci daju do pôvodneho stavu..
ja budem na teba mysliet.
Inak aj moja kamoska bola hospitaliziovana na psych..btrala AD...bola tam mesiac...mala nejake smutne obdobie , nasla si tam na klinike chalana...teraz je doma a je to lespie. Inak je to veselá kopa..
Paaaa.

zufala

Dakujem bybulky,ja sa ale bojim toho,ze co tam zo mna spravia-nejakeho psychosa.Nadopuju ma liekmi a povedia,ze uz to je o.k.,pridem domov a budem tam kde som bola.Nevzdavam to dopredu ale co uz mozu vymysliet noveho.Uz som tak bola pred asi 3 rokmi v nemocnici ked som odpadla na upal a pohorsilo sa mi,urobili zakladne vysetrenia,davali do mna lieky,poslali ma k psychosovi a povedali,ze je to psychycke.Vtedy som ale aspon lezala na neurologii.Ale psychyatria?Je to pre mna hrozne ponizujuce,to nemozem nikomu povedat,len svojim naj kamoskam,ktore poznaju co sa somnou deje za tych 7 rokov.A aj tak sa hambim.Je jednoduchsie sa ma takto zbavit alebo mi naozaj pomozu jedine uz tam?Ja uz viem,ze nevladzem sama takto dalej existovat.To ta psychyka je naozaj taka svina?Ja vazne neviem z coho to mohlo vzniknut a preco sa z toho neviem dostat.Som z toho velmi nestastna,ze tam idem,hrozne mi bude chybat maly.A ani vam nebudem moct napisat.Ja len dufam,ze ked uz som musela klesnut na same dno,ze mi naozaj pomozu a bude to k niecomu.