Anorexia. Mam ju?

Príspevok v téme: Anorexia. Mam ju?
Amily

Ahooojte :-)
Chcem počuť váš názor čo si o tom myslite.Takže budem rada za každý komentar.
Začalo to v apríli 2013 vtedy som mala 89kg.A túžila som schudnúť byť chuda.Tak som si upravila stravu-nebeská som sladké,vypražane,pečivo,cestoviny proste nezdravé jedla začala son chodiť aj do fitka.Prvé kila išli dole rychlo.Cez letné prázdniny som sa dostala ku bulimii.A to takto že cez víkendy sme mi opekačky tak som jedla,no hneď išla na WC.A pracovný týždeň bol len o hladovkach.Na konci prázdnin som mala 67kg..no ja som išla ďalej.Októbri 64kg..Preskočil...Proste až do začiatku marca som kolieska na váhe 65-61kg a išlo mi to na nervy.Tak som si povedala že cez jarné praz.dám váhu na 59kg..A moje prázdniny boli take že SO,NE,PO,UT,ST,ŠT jedno jedlo denne do 200kcal.Väčšina ta jedla nemala ani 150kcal a hlavne veľa pohybu.No a piatok a sobota hladovka a to chcem hladovku aj dnes no uvidím..ale obávam sa školy ako tam to bude s jedlom...
Moja otázka:Mam Anorexiu alebo NIE ? :-)

vyrovnanaa

baby
nevazte sa!
3 roky som trpela anorexiou,boze bolo to strasne,,, zacalo to ppp,,, a potom.... strasne 3 stratene roky zivota... ked si spomeniem, chce sa mi plakat...
uz rok a tristvrte sa len meram a neviem kolko vazim,, skratka jedneho dna som si povedala ze skusim sa len merat... no..zacala som zdravo jest,, ze zelenina a kuracie maso.hadam ze len to plus nejake ovocie... strasne som sa bala odmerat, sak je to sice same zdrave jedlo, ale proste ked do vtedy som nejedla ani to, tak som sa hrozne bala... asi cca po tyzdni som sa odmerala,,, videla som, ze som na centimetroch nepribrala, tak som v jedeni pokracovala, plus pridala som postupne nejake varene zemiaky alebo ryzu.... stale som sa len merala raz za 4 ci 5 dni, a teda vahu som nevidela uz asi rok a tristvrte.
takymto sposobom som sa dostala az k dnesnemu dnu,,, ked dokazem zjest uplne vsetko. samozrejme si davam pozor, ale mam aj taky jedalnicek ze ked upeciem nieco, tak si dam, iez idem na kebab, do mekacu, sice opatrne, aleneobmedzujem sa.. trvalo to dlhy cas, ale dokazala som to!!!!
chcela som zit!!!
to co som zazivala neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi.

odpoviem na vsetko, ak chcete nejaku radu.. dnes neviem kolko vazim a ani to nechcem vediet.
viem len kolko meram... mam 86-63-89
tak isto sa meriam aj v stehnach vzdy na tom istom mieste, a tiez obvod bicepsu :)
viete... ak priberiete na vahe cca 2 kila, idete sa zblaznit... ale na centimetroch to moze byt kludne len pol centaka, a to si ostatní nemaju sancu vsimnut,,, az teraz som pochopila, ze som sa stresovala zbytocne!!!
ja viem,,, mavala som miery 85-61-86 ale---- tych par cm mi stoji za to, ze ZIJEM!!!

Amily

BiBa1-Ak mam povedať pravdu cez sobotu som pribrala na 61kg.V nedeľu som mala hladovku+1 a pol fitko.Dala som to na 60,5(važila som sa dnes rano) A dnes opäť hladovka..Tak zajtra rano sa odvažim a dufam že tam bude ta 5! A +idem zajtra opäť do fitka načo sa moc tešim . Áno aj ja chcem zdravo a vyvažene papať,ale najprv musim mať aspoň 57kg .. A už nechcem moc hladovky lebo potom sa prežer a to na nič .. :D Teraz len schudnuť na 50kg a spevniť si brucho nech som fajna cez let.prazdniny.. A ty si ako natom ? :-) čo papaš?cvičiš?
Áno je to dosť ťažké po psychickej stranke no podľa toho aku mam naladu .. Ale mne fitko po psychickej aj po fyzickej stranke pomaha ..Tak opäť tam začinam chodiť :-)

lunch

Takto sa neda stravovat. Fajn ze si schudla, teraz zacni normalne jest, male porcie patkrat denne, zdrave jedlo, nehladuj. Nesmies sa prejedat a tlacit sa sladkym a nepriberies. Cvicenie je super. Teraz sa nauc aj relaxovat a uzivat si - nie jedlo, resp jedlo sa da vychutnat aj ked je zdrave :) Len sa netreba prezierat a uz vobec nie zvracat. Jedz pomaly. Velmi pomaly.

BIBa1

Amily vyzerá to tak že trpíš ppp a je to aj anorexia aj bulímia...ale ver tomu že nie si sama, ja chcem tiež schudnúť, a tiež mám ppp a bojujem s tým, no sama vieš aká je to ťažké a presne viem o čom vravíš...teraz si na tom ako ? ja mám 166cm a 59kg čo nie je málo preto chcem menej, ale zdravou cestou už konečne

vyrovnanaa

mas bulimiu, nie anorexiu. a najhorsie je, ze si s nou zacala dobrovolne a uplne na zaciatku, to mi dojde chore.

Amily

Bambi28-168cm..Tak v piatok,sobota bola hladovka v nedeľu som zjedla trošku Brokolicoveho krému v pondelok som sa prejedla a to znamena že som aj zvracala.Vyzvracala som všetko.No a včera a dnes opäť hladovka.A ako sa ja vidím?-poviem si musím schudnúť

Amily

Ano bojim sa pribrať a strašné.Teraz to je môj najväčší strach.Ale veď to je normálne že nechcem opäť 60kg keď mam 59kg a chcem menej..A ďakujem za komentáre :-)

Saraa

... a co tak si rozdelit stravu ... ranajky, desiata, obed olovrat, vecera, a vychutnavat si jedlo, a jest dusene, varene jedla...jogurty.... rada ti pomozem mozme popisat viac o strave, ja som presla roznym stravovanim....