Pľúcne chlamídie

Príspevok v téme: Pľúcne chlamídie
Goldenko

Prosím o radu. Mojej 17 ročnej dcére zistili ešte v roku 2003 zvýšené pľúcne chlamídie, ale lekárka to nejako prešla bez povšimnutia a neliečila to. V tomto roku mala opäť zvášené vo februári a teraz opäť. Lekárka to opakovane preliečuje rovnakými antibiotikami. Dcéra je ale veľmi malátna, bolí ju stále hlava, nemá o nič záujem a zdá sa mi, že má z toho trochu aj depresiu. Zlepšenie stavu sa vraj dá urýchliť aj diétou, ale tá je pre ňu dosť problematická, lebo v lete prekonala k tomu ešte mononukleózu a tieto dve obmedzenia v stravovaní ( dieta pri mononukleóze a chlamídiach ) spolu akosi nejdú. Už som z toho aj ja trochu zúfalá, viete niekto poradiť, čo zaberie, alebo na koho sa obrátiť?

slusny_muz

Chlamydie su intracelularne bakterie, na hranici sledovanosti optickym mikroskopom. Protilatky voci chlamydiam v krvi ma hrozne vela ludi a pritom ani o tom nevedia. Liecba nie je zlozita len je trochu dlhsia. Treba furt brat ATB, takze to nieje moc dobre pre traviaci trakt. Otalat s liecbou by sa nemalo, lebo su naznaky ze chlamydie sa mozu ukladat do srdoveho svalu a sposobovat infarkt myokardu. Takze sup k lekarovi.

simi19

ahojte neviem ci si to len namyslam no ako citam vase problemy a priznaky nemam z toho radost...mala som zapal mocoveho mechura liecili ma antibiotikmi na to mi prislo zle obdobie,zvracala som krv vraj zapal zaludka no este cakam na jedno vysetrenie..neustale sa mi chce spat som strasne malatna a posledne dva dni mam teploty a cudny kasel boli ma kazdy kusok tela a ja uz takto nevladzem..len by som spala a spala..prosim poradte mi co s tym..rady mi preosim posielajte na mailovu adresu simi19@post.sk bo ja som sa dostala sem len nahodou a neviem ci sem zase trafim..dakujem vopred..Simona

Anjelilicek

Ahojte vsetci.
ja som asi pred vyse rokom mala neznesitelne poblemy s pravou nohou, presnejsie bedrovym klbom, mozno si myslite ze to s touto temou nesuvisi ale ma to vela spolocneho. Ako som pisala rok som navstevovala ortopeda, a rehabilitacne cvicenia. Obstreky a lieky zabrali len na nejaky cas. Nakoniec som na radu jedneho zilinskeho doktora bola u reumatologa. Ten my len odobral krv a urobil my testy na protilatky chlamydii. Asi po 3 tyzdnoch boli vysledky a diagnoza Chlamydia pneumonie. Cize uz z nazvu to hovori plucna chlamydia. Je to dost nebespecny parazit. Od dectva som byvala casto chora na dychacie cesty. Ked sa tento bacil uz dlhsiu dobu nelieci napr cca rok ma to vazne nasledky. Moze a aj nemusi sa stat, ale v mojom pripade sa infekcia zacinala sirit do celeho tela a ukladat na rozne organy . v mojom pripade to bol klb. Kasel som mavala stale a dost silny. Doktor masadil 3tyzdnovu liecbu antibiotikamy na tuto chorobu a zabrali. Opakovany test sa roby neskor ale bol uz negativny. Cize som vyliecena. Lenze je tu problem ineho charakteru. Som teraz uz v 6mesiaci tehotenstva cize tristvrte roka necitim bolesti v nohe uz vobec. Lenze pan doktor my povedal kedze som mala ich v tele rok a mozno aj viac(nemusia sa hned prejavit)mam nabeh na reumu. reuma a reumatoidna artritida ako aj zapal ocnych spojiviek a skleroza multiplex su nasledkom neliecenia chlamydii. takze som zatial dopadla takto s priznakmy na reumu. Zatial sa teda citim vyborne. Preto vsetkych upozornujem ak maju podozrenie na chlamydiu nech sa nedaju odbyt a nastoja na vysetreni tejto bakterie a poriadnom jej prelieceni, ak to doktor odmieta urobit zmente lekara. Nestoji to za to znicit si svoje drahoenne zdravie.Ahojte

broňa

miso,neviem presne,či chlamidie tymto poliečiš, píšem to už často čo mi pomohlo na hrdlo, mandle a časté angíny. Propolis. Vytierať mandle propolisovou tinktúrou alebo 3x denne kloktať (do pohára vody prilej lyžičku alebo menej propolisu a dobre kloktaj) ja som mala aj chlamídie na pľúcach aj angíny a obrovské mandle a toto mi pomohlo,už nemám žiaden problém. A ešte niečo. Ak si v domácnosti s niekým, kto tie chlam.tiež má a nelieči, tak veľmi pravdepodobne sa ti budú znovu vracať. Posilniť imunitu.

miso

moj problem je ze asi pred rokom som mal tiez chlamidie... - neskutocna bolest v hrdle.

Ale mam pocit ze chlamidie nezmizli. za posledny rok som uz minimalne 8mi krat ochorel

a uz som z toho zufali. tolko krat som nebol chory za cely zivot dokopy ako teraz za

posledny rok, vzdy to zacne hrdlom....dnes som sa uz nastval a chcem si pozriet na

internete ci sa mozem nejak aj sam pustit do liecby - prirodnou cestou, rastlinkami a

tak.....neviete poradit nejaku liecbu prirodnou cestou ? do boja proti chlamidiam

!.....michael@mkn.sk

zaira

ja som mala a mozno stale mam plucne chlamidie aj mikoplazmy.uzivala som Cyplox,ale vytvorila sa mi nan alergia tak mi dali Ceroxin alebo tak nejak. Ale aj po prelieceni ked mam trochu lepsie vysledky,casto sa to zhorsi.Sestricka mi povedala,ze to ma vela ludia ani o tom nevedia ked u nich su priznaky slabsie.

moon_driver

...... plucne chlamydie su citlive na antibiotikum "DOXYHEXAL 200" a nestretol som sa s touto liecbou iba raz. Jedine riziko je ze sa berie dlhodobo a je to zataz na travenie...ale funguje :-)

marcel2

mne tak isto zistili plusne chlamidie zaciatkom tohto roku (predpokladam, ze ich tam mam uz dlhsie), lekari to nechcu liecit, lebo nemam vyrazne akutne priznaky (mam len nutkanie na kasel hlavne ku veceru,dychanie je pri pocuvani ciste) sposobuju mi vsak ine problemy - unava, bolesti klbov, bolest v chrbte, krku, znizenu vykonnost. ma niekto skusenost s antibiotikami, kt. na chlamidie zaberaju? vdaka!