Stres, nervozita, úzkosť - čo je najlepšie?

Anonym_93436

Hlboké dýchanie , pomáha zmierniť buchot srdca a rýchlejšie sa ukludníte , prehodnotiť život a zmeniť priority ... nenaháňať sa , pomaly atď. užívať si zdravie ak ho máte.

silviacoverdale

No nech sa pàči...màm 30 rokov..ja prežìvam podobnè stavy.Začalo sa to trpnutim lavèho stehna,nasledne veľkè strachy čo to môže byť, potom skùšky(škola) -strach, potom tachykardie aj vysoký TK z ničoho nič- strach z infarktu- hučanie z každej strany,že mám nadvàhu-schudnut,schudnut,schudnut!!!,nasledne neuspech chudnutia...prestala som fajčiť kvoli tachykardiam, začala som užìvať Coryol 6,25-pomohlo mi to s tachy,aj s bušenìm aj s Tk.Trošku som sa zlepšila,začala som športovať.....no a nato mi umrela babka, a odvtedy to ide dolu vodou... začali sa mi robiť hrče v hrdle-viete čo myslìm "knedlìk", pozdejšie sa objavili žalùdočnè problèmy-takè že niekedy som si myslela že mam akùtne brucho, robili mi gastro,-chvalabohu nič važne nenašli, potom začali občasné svalovè slabosti ako keď vám padne cukor v krvi... no proste otras, k tomu tà posmutnejšia nàlada,nakoniec sa dajak zistilo že mam panickù poruchu? A od decembra som začala mať brutalne pocity v bruchu hlavne večer sa to prejavuje...-žeby stres v bruchu? masívny strach? niekedy v noci som nevedela spať, psychiater mi predpísal xanax sr 0,5mg na noc, cez deň oxazepam 1/2 tbl užívam, niekedy +1/2tbl podľa potreby... od tabletiek mi je lepšie, ale viem, že to neni riešenie- len to zakrýva problémy... budem užívať asi AD- bohužial, sem som sa dostala, ale raz by som chcela vysadiť všetko, keby sa tak podarilo bože moj.... ČAJÍKY,BILINKY,sedatif pc,persen a pod. kktinky VÁM NEPOMOŽU, KEĎ MÁTE MASÍVNE ÚZKOSTI,BÚŠENIE, STRES,NERVOZITU, verte mi nepomožu... :( je to hnus, peklo, ale musíme to brať tak, že to raz prekonáme , snáď sa to zlepší..... kto by o tom chcel pokecať, napíšte mi coverdalesilvia@gmail.com

jjoe

Treba vyskúšať bylinky, vitamíny, ak to nepomôže, tak antidepresíva. Mne pomohli len AD, po náročnom skúšaní...

veribr

Odporúčala by som začať najskôr vitamínmi, pretože v takýchto stavoch má telo zvýšenú potrebu vitamínov. Niekto vám to tu už rozpisoval ktoré treba. A potom už je na vás akú formu liečby si zvolíte, či navštívite lekára, alebo si zakúpite nejaké lieky prípadne čaje, alebo vyskúšate tiež už spomenuté dychové cvičenia, čo podľa mňa veľký účinok nemá. Pre každý prípad vám posielam aj link na zľavové kupóny kde sa dajú vybrať aj vitamíny, ktoré teraz potrebujete najviac: -odkaz odstránený-

Evka987

Skus pomaly beh alebo na zaciatok kombinovat beh a chodzu hodinu denne, 5x do tyzdna, niekolko mesiacov. Ak to vydrzis psychika sa vyrazne zlepsi.

mario01471

Evička22 : a pri akých situáciach sa ti to stáva ?
Lebo ja mám strach ked pridem medzi ludí čo si o mne myslia , že spravím nejakú chybu a budú sa mi všetci smiať.

Evička22

Ahojte vie mi niekto poradit nieco na stres uzivam sedatid pc ale to mi vobec nezabera ... Trasu sa mi ruky ...nie vzdy ... Tep 150 ... Prosim poradte mi

ewiku:)

Antidepresíva nikdy! Aspoň u mňa... Bývalo mi z nich natoľko zle až sa u mňa vyvinula fobia z otvorených priestranstiev. Aj ked mi ani teraz neni najlepšie, ale lepšie ako s AD. Čajíky sú super, napr.medovkový k tomu magne B6, vápnik, mliečko z medom, každé ráno nalačno citrón a cca 2dcl vody, slnko a hlavne čistá myseľ! Lebo všetko je v hlave...
Ak chcete môžme popísať cez mail

excentrik

Bylinkari zase mudruju. Ze vitaminy.. Toto vyzera na socialnu fobiu resp. uzkostnu poruchu. Na volnopredajne "lieky" a bylinky zabudni.

Antidepresiva v kombinacii s betablokatormi ti pomozu. Mne teda hlavne tie betablokatory pomahaju, lebo tiez mi busi srdce pri hociakej blbosti a oni priamo zmiernuju cinnost srdca, pritom nie su navykove a ani nemaju nejake strasne vedlajsie ucinky. Ak je to busenie caste, tak to moze postupne po rokoch srdce oslabovat a v extremnych pripadoch sposobit predcasne starnutie, ci ine problemy.

Dobry psychiater ti predpise vyssie spominanu kombinaciu, ale hlavne zabudni na volnopredajne blbosti a sarlatanov, ktori tu radia cajiky a podobne. Strata casu, namahy a penazi, ver mi.

zewa

Skus si kupit Anxiolan. A k tomu este magnezium a B vitaminy (najdes to aj ako sumive tablety).
Ale skor by som sa na to pozrela, ze preco sa citis nesvoja, ked sa na teba ini pozeraju. Je to kvoli postave?