Muži, na čom vám u ženy skutočne záleží? Alebo moj pribeh...Som len ja taká iná?

Príspevok v téme: Muži, na čom vám u ženy skutočne záleží? Alebo moj pribeh...Som len ja taká iná?
Gnes

Som 17 ročná baba a v žiadnom prípade nie som dokonalá, či nejaká krásavica. A už len to ako my ženy vyzeráme ovplyvňuje náš osud, sebavedomie, prácu, výber partnera a pod. Neviem či sa len stretávam s nesprávnymi mužmi a chlapcami, ale každému ide o tieto veci: dievča musí mať bezchybnú tvár a krásne vlasy, postavu a´la Megan Fox, teda min. musi byt dobre obdarena hore, byť dokonale upravená a oblečená podľa najnovšej módy. A často sú to aj peniaze či spoločenské postavenie, rodina, z akej pochádza. Kde to žijem? Naozaj medzi dokonalymi, kde každý musí vyzerať ako modelka z titulky či byť solventný, inak je braný ako odpad?

Ja nezodpovedám asi ničomu z tohto a preto sa cítim ako poškodený tovar vyradený na zánik. Neverím, že si niekoho nájdem, kto ma bude milovať takú, aká som aj s chybami.

Ďalšia vec je charakter. Čo sa vám na žene v tomto ohľade páči? Ja som tichá, pred cudzími toho veľa nenahovorím, ale keď som s niekym, koho dobre poznám, viem s ním normálne kecať. Kedysi som bývavala iná, ale isté skutočnosti to zmenili. Všetko, čo som vždy chcela bolo zapadnúť, niekam patriť, byť akceptovaná a možno aj milovaná, i keď v to už ani neverím. Veľmi často som súdená a nenávidená len kvoli tomu, ako vyzerám a aká som. Pritom nikto nevie,čím som si prešla a že to aká som je pre nejaký dovod. Nerozumiem mužom ani psychike tejto spoločnosti absolútne, tak najprv človeka zničia psychicky aj fyzicky a potom čo čakajú? Že to človeku neublíži? Že sa nebude cítiť menejcenný? Že si podreže žily? Alebo že bude sebavedomým úspešným vodcom? Celý život mi bolo ubližované, bola som nenávidená a urážaná a hlavne nemilovaná, PREČO teda všetci očakávajú, že sa budem správať ako ostatní, tí tzv. normálni, čo pozitívne veci nepostrádajú a berú za samozrejmosť? Čo robím ja, je predstieram, že nejaké to sebavedomie mám, cez deň sa celý čas smejem a v noci plačem. A viete čo? Aj tak nikomu nevyhovujem. Ale nemožem ukázať to, aká naozaj som, inak by ma umučili zaživa a mali za úplneho asociála. Neviem ako ďalej. Som len ja taká iná?

Sejla

Hmm, na rodine nezáleží. Možno tak v nejakej dedine každý hľadí, akú má rodina povesť, ale akonáhle vyjdeš aj trochu ďalej, než 10km od tvojho domu, každý je tam sám za seba, každý si je rovný.
Vzhľad - veľmi subjektívna vec. Dnes sa vyložene negatívne hodnotí len zanedbaná starostlivosť a nevkus. Hlavne žena, ktorá je so sebou spokojná, usmieva sa, chodí vzpriamene, športuje a zdravo sa stravuje, nemôže byť škaredá.
Spoločenské postavenie a peniaze - ale prosím ťa, toto je skor častá požiadavka na mužov, muž, čo nemá veľa peňazí, nežiada od ženy, aby živila rodinu, skor to bremeno dávajú na seba, prípadne spoločne a muž, čo peniaze má, tiež nevyžaduje od priateľky peniaze, naopak, skor tie prílišné kariéristky (alebo z pohľadu mužov kariéristky), majú väčší problém nájsť si partnera.
Oblečená podľa módnych trendov - ďalší nezmysel. Skor je dobré, keď má oblečené, čo jej pristne, viac muži neriešia, koľko poznáš heterosexuálov, čo sa význajú v trendoch? Tomu asi ani sama neveríš.
Charakter - nuž, to je tak, že vrana k vrane sadá. Pozitívni, sebavedomí ľudia si nebudú hľadať zatrpknutých ublížených, ktorých treba ľutovať, ale nájdu sa aj takí. A ak nie, stále je tu viac než dosť depresívnych ľudí, ktorí tiež len chcú trocha tolerancie a pochopenia. Ale keď už sme pri tom, aj na tom vnútornom šťastí sa dá pracovať, pravdepodobnosť, že to vyjde je väčšia, než ako keď čakáš, že ti spokojnosť dá partner.

tereza285

Prezyvka55 nemáš absolútne právo nazývať ma nulou. Veľmi by ma zaujímalo ako by si sa vysporadúval ty s tým keby ťa celú základnú školu šikanovali, skoro celý život ti hovorili že niesi dosť dobrý, že nikdy v živote nič nedosiahneš, že nemáš právo na lásku. Ako by si sa vysporadúval s každodennými úzkosťami ktoré ti zabraňujú normálne žiť. Nehovorím že som dokonalá urobila som v živote chyby no ty nemáš právo ma súdiť a nazývať nulou bez toho aby si ma poznal. Máš pravdu muži nemajú radi ženy s nízkym sebavedomím no takisto ženy nemajú rady mužov ako ty. Čo si myslí že je niečo viac ako ostatní ktorí si v minulosti niečím prešli a preto sú takí akí sú. A ten kto je tu emocionálne nedospelý si tu ty. Pretože nemáš v sebe ani kúsok empatie.

Prezyvka55

Gnes no presne s takou co je emocne nedospela slaba bohuveriaca a podobne by som si nezacal. Nie som charita alebo utolok. :) Vonku je miliarda zien preco by som si mal vybrat prave taku nevidim dovod.

Gnes

Prezyvka55: Vobec mi to žily netrhá, že som neprešla tvojím filtrom. Čo tým chceš povedať, že nuly? Povedz mi definíciu človeka, kt. je nula, mudrlant. Ten kt. je tichý, príliš emocionálny či slabý ? Zato, že ten si niečo odžil? Že nepochádza z dokonalej rodiny či pomerov? A čo by si spravil ty na mieste toho človeka?? Trošku empatie by ti nezaškodilo. Nepokúšaj sa niekoho súdiť, keď nevieš, čím si prešiel. Ach, radšej nemať nikoho, ako vidím. A som tak rada a vďačná Bohu aj za tie zlé veci, pretože len vďaka nim budem schopná spoznať ľudí, kt. nie sú falošní, sudcovia a majú niečo za sebou a kt. ma nebudú milovať kvoli peniazom, výzoru či zo zištných dovodov, ale kvoli tomu, kto som. Hádam takých nájdem.

kungfusrac

Este som nestretol muza, ktoremu by zalezalo na tom, ci je zena oblecena podla nejakej mody, alebo nie. To sa len zeny medzi sebou predbiehaju, ktora je vacsa ...

Prezyvka55

Vidis, si veriaca uz si nepresla mojim filtrom :D je vela dovodov preco, kazdy si nejaky najde.

BTW teraza285 vacsina muzom nema rada 0ly, pokial nie je sam 0la alebo psychopat.

Gnes

Ďakujem vám všetkým za odpovede.

tereza285: Som rada, že si sem napísala, aspoň viem, že v tom nie som sama. A máš úplnú pravdu. Mne pomáha aj viera v Boha, kt. bola zmenená z asi 50% kt. mi dala mama na 100% vďaka osobnej skúsenosti s Ním. Ja viem, že tí, čo veria by mali byť usmievaví a dobrí k iným. Snažím sa najviac ako viem, ale samozrejme mám svoje chyby aj v tomto smere, ako každý. A nemala by som sa sťažovať, ale keď niekedy mám naozaj také chvíľky, že sa musím proste vyrozprávať, problém je, že nemám s kým, ani s rodičmi. Mám pocit, že mi nikto nerozumie.Tak napíšem aspoň sem, do fóra, kt. je anonymné a možno sú tu ľudia ako ty, kt. mi rozumejú. Drž sa aj ty :)

_meno: Tiež ďakujem, i keď miestami nerozumiem, čo si tým chcel povedať. Našla som aj dobrých, lenže ani tí by mi nevedeli chápať, sú isté veci, kt. sa nehovoria a isté veci typu: kto nezažije, ten nepochopí.

wtf: Ja nevyhľadávam takých narcisov. Ani podstate nehľadám, len sa s nimi veľmi často stretávam a mám pocit, že iných ani nepoznám. A keď aj áno, sú zadaní alebo bohužial letia na chlapcov. A starám sa o seba, každý deň sa snažím vyzerať najlepšie ako viem.

Jill: Áno, máš aj ty pravdu, ale podľa spoločnosti by mala byť každá žena krásna, na chlapovom výzore až tak nezáleží. Oni sú hodnotení vačšinou podľa toho aké veľké narcisy sú alebo že sa sprosto správajú a vulgárne za každým nadávajú. Takých mám aj v triede a sú považovaní za najvačších čávov triedy a všetci ich milujú.

Fleur: Ďakujem aj tebe, máš úplnú pravdu. To vnút. uzdravenie dosiahnem asi až v hrobe, smutné, ale je to tak.

A Boh vám žehnaj všetkým, ďakujem :-)

Fleur-de-lis

Gnes, ak máš pocit, že ťa niektoré zranenia z minulosti príliš ovplyvňujú a potrebujú uzdravenie tak skús stránku ipcko.sk (určite si ju pozri a kontaktuj ich)

A čo sa týka mužov, no v tvojom veku je asi ešte väčšina takých, čo ešte nepochopili čo je dôležitejšie. Ale im to raz dôjde, neboj ;) Aspoň časti.

Problém sme aj my dospelý. Nedokážeme svet spraviť lepším a ani vás mladých na to poriadne pripraviť. Je vo svete strašne veľa klamstva a akosi rodičia nezvládajú na to všetko svoje deti pripraviť a ukázať im čo je skutočná cesta k šťastiu. Veď každý hľadá šťastie. A tak ste vy mladí, rovnako ako veľa starších, uverili klamstvám ako že sláva, moc, bohatstvo, fyzická príťažlivosť, chvíľkové potešenie, egoizmus, že to je cesta ku šťastiu. Ale neboj Gnes, to je tak akurát cesta do nešťastného života bez zmyslu a naplnenia. Tí úprimnejší si to raz priznajú a ti ostatní umrú s tým, že prečo bol na nich osud taký zlý (a oni sú v tom nevinne)...

Takže ty máš pocit, že ti chýba tá fyzická príťažlivosť. Či je to pravda alebo nie ja neviem. Osobne si myslím, že každý je príťažlivý nejakým spôsobom. A pre mňa je oveľa dôležitejšia príťažlivosť charakteru. Teda to je človek, ktorý sa má rád, ktorý má rád aj ostatných, je autentický a nesebecký. S takými ľuďmi sa každý cíti skvelo.

Ale rozumiem ti, je ťažko cítiť sa dobre vo svete, kde toľkí veria, že čo nie je krásne, bohaté, slávne, výrazné, že to nie je dosť dobré.
Preto by si sa potrebovala obklopiť aj ľuďmi, ktorí žijú inak, ktorí majú iné hodnoty. A potrebuješ vnútorné uzdravenie. A odpustiť ľuďom a aj nám dospelým, že tak zlyhávame vo výchove a ukazovaniu pravdy.

Jill

Len keby vsetci muzi boli taki dokonali, ake chcu mat dokonale zeny pri sebe. :D
Kolki maju nadvahu alebo su doslova obezni, maju plesinu, ustupujuce celo, otras fuzy ci neupravenu briadku, nosia okuliare, zuby krive ci zazltnute od cigariet, nevedia sa pekne obliect a poniektorym hygiena nic nehovori. O vyjadrovani sa vulgarizmami a arogantnym spravanim ani nehovoriac. Hlavne, ze chcu dokonale krasky vedla seba, cim si vlastne zvysuju svoje male sebavedomie a liecia komplexy zo seba.
Gmes< normalne zmyslajuci sebavedomi muz a citmi na pravom mieste si nebude vyberat dokonalu afektovanu bohatu krasavicu s ktorou si nema co povedat, ale normalnu babu, ktora uprednostnuje ine priority v zivote. A uz vobec sa muzmi nedaj zdeptat. Nestoja zato, aby si pre nich preplakala celu noc. Hlavu hore dievca! :)