Dlhodobá vaginálna mykóza

Príspevok v téme: Dlhodobá vaginálna mykóza
TinaMimi11

Ahojte baby,

už asi pol roka v KUSE ma trápi táto pliaga a nedarí sa mi jej zbaviť. Gynekologička mi robila aj testy, no stále predpisuje tie isté lieky dokola, vraj už je to lepšie, no ja žiadnu zmenu necítim. Už som vyskúšala rosalgin, canesten tablety aj krém, Gynazol krém, aj mykomax tabletku a ešte množstvo ďalších "zázračných krémikov",no žiadna zmena, vždy sa mi uľavilo ale nevyliečila som sa. Spodné prádlo nosím len bavlnené a po opraní ho vždy preventívne prežehlím. Neviete mi poradiť ešte niečo ďalšie, a hlavne trvalé? Nemôže byť príčinou aj antikoncepcia? Pretože problém nastal zhruba mesiac po tom, čo som prešla k inej gynekologičke a tá mi zmenila antikoncepciu. ďakujem za vaše rady...

peterkova_klar

Mykóza sa prejavuje ako svrbenie a štípanie, teda aspoň u mňa to tak bolo. Najskôr to bolo také, že som sa tam dolu necítila dobre, sviežo, najskôr som nejaké tie problémy nemala, ale potom ako dni išli, tak sa to štípanie a svrbenie pridružilo k tomu :/

Dandy26

Ja by som už nič neskúšala, mykóza má svoj dôvod a ten treba zistiť. Môžem ti odporučiť Ľubu Albertovú, chodila som k nej, je to veľká odborníčka nájdeš si o nej dosť informácií aj na tomto fóre.

superrada

Ahoj skús Fluco Sandoz je na lekársky predpis teraz ho užívam raz do týždňa ale to je asi jedine čo pomôže zatiaľ mám pokoj neviem ako to bude keď ho douživam ak sa mykózy budú opakovať tak si dam znovu predpísať na pár mesiacov dopredu.
A tiež užívam Enzymax V ten je tiež na tieto problémy jedna tabletka ráno a jedna večer stoji okolo 20€. Zatiaľ mám pokoj a dúfam že to tak aj ostane. Určite aj tebe pomôže :)

kikuli23

enzymy, enzymy, enzymy. Moja kamoska trpela tiez touto pliagou a zacala uzivat wobenzym, ale dlhodobo a dostala sa z toho.

peterkova_klar

Lusk neviem, nie som osobne celkom presvedčená, či psychika má nejaký veľký vplyv na mykózu, u mňa mykóza začala, keď som mala problémy s imunitou, keď som ju mala oslabenú, takže mne z toho vychádza, že keby som bola ok, po tejto stránke, čo sa týka imunity, tak by som nemusela mať ani mykózu ;)

lusk

Ja som trpela na mykózy trištvrte roka. Vyskúšala asi všetko, najlepšie mi pomáhal Macmiror, ale na 12 dní. Zjedla som krabicu Wobenzymu, pila čaje na imunitu a už pár mesiacov pijem kvapky z Lichořeřišnice (bohužiaľ neviem slovenský názov). Definitívne však mykózy zmizli, keď som zmenila zamestnanie, kde som bola pod sústavným tlakom a v strese. Psychika robí strašne veľa. Už tri mesiace pokoj.

alzbetiena

*enzýmy sú kľúčové* mykóza vzniká, keď je telo oslabené, keď sa nevie brániť, keď si samé nevie pomôcť a vtedy je potrebné rázne zakročiť aby sa z toho človek dostal čo najskôr a hlavne aby sa podarilo problému zbaviť definitívne ;)

lalinka12

roxymila to je presne vec, o ktorej som písala aj ja, že proste ten problém netreba riešiť kde je, kde sa prejavuje, ale tam kde vzniká a to sú dve rozdielne veci, ktoré si málokto uvedomuje ;)