Svokra a švagrina štvú mojho muža proti mne kvôli nezamestnanosti

Príspevok v téme: Svokra a švagrina štvú mojho muža proti mne kvôli nezamestnanosti
Elidea

Mám 36 rokov, mam dcérku z prvého manželstva, má 9 rokov. Muž má syna, ten študuje VŠ a žije so svojou mamou, riadne na neho platil výživné, ale so synom vychádzajú zle. Nerozviedli sa kvoli mne, ale už pred naším zoznámením. Spoločné dieťa nemáme. Moju dcéru má muž veľmi rád, aj ona jeho. Ale ako ona rastie, už si tak nerozumejú ako predtým. Mám ekonomickú SŠ, robila som účtovníctvo, môj muž VŚ, obaja máme druhé manželstvo. Bývame v malom meste, v prenajatom byte. Muž pracuje, slušne zarába, ale mne sa prácu podľa mojich predstáv nedarí nájsť a hocičo robiť nechcem. Splácame hypotéku, snažím sa viesť domácnosť bez rozhadzovania. Ale aj tak švagriná a svokra do môjho muža zapárajú, že mám ísť robiť. Už sa takto naťahujeme už vyše roka, som z toho vážne zúfalá. Teraz mi môj manžel dáva ultimátum. Mám 3 mesiace, aby som sa zamestnala. Odsťahoval sa k príbuzným a povedal, že zaplatí už len 3 mesiace za nájomné a dá mi trocha peňazí na domácnosť a na krúžky pre dcérku. Vyhráža sa rozvodom.
Ale ja vlastne ani neviem, či si chcem udržať toto manželstvo. Ke´d má môj muž zlú náladu, zapáral do mňa aj do dcéry. Vedel byť vyslovene otravný. V poslednom roku sme sa veľa hádali. Veľmi ma hnevá, že môj muž sa stále radí so svojou mamou. Ona je trocha hysterická, je vdova a môj muž jej musí každý deň telefonovať. Nemá ma rada, muž sa bál povedať jej, že sa berieme, preto sme sa zobrali bez jej vedomia a dlho sme jej náš sobáš tajili. Najprv som si so sestrou svojho muža rozumela, ale teraz ma neznáša. Pritom ona bola doma s dieťaťom až 12 rokov! Skúsila som dve zamestnania, ale môj muž mi prácu znechutil, stále ma kontroloval, alebo prišiel pre mňa, alebo aby sme šli na obed.
Ja nepotrebujem zamestnanie na to, aby som si dačo dokazovala. Ani jemu nepotrebujem nič dokazovať, sme predsa dospelí ľudia. Myslím si, že v skutočnosti môj muž nechce, aby som pracovala. Je rád, že ma môže ovládať cez peniaze. Iba ma nevládze chrániť pred svojou mamou a sestrou.

V poradni sme boli,už viackrát. Môj muž hovorí, že nás nechce stratiť ale trvá na niektorých zmenách a hlavne, že mám ísť robiť. Ja som povedala, že neviem, či chcem udržať manželstvo.
Myslím si, že keby môj muž tak slepo neposlúchal svoju mamu, že by sme mali pokoj. Ako mu to mám vysvetliť ? Alebo svokre, nech nám dá pokoj ?

repka

ty si proste panicka...
.. sa zobud a chod nieco robit... myslis si, ze ked mas strednu skolu ekonomicku ze na aky post ta zoberu? ovladas cudzie jazyky? na akej urovni...mas vobec realne naroky na pracu??? ... ludia aj s vysokou skolou zacinaju hocikde a robia hocico, pretoze musia z niecoho zit...
...co robis doma cele dni preboha? tak chod do roboty na menej hodin... nemusis doniest tisice domov! ..
... a nevies ci s nim chces byt ked je takyto? aky? ze ta nechce zivit? tak si najdes takeho co ta bude zivit a nebude frflat? ci ako si to predstavujes po rozvode? ci cakas ze ti vyplati polku bytu na ktory ON PLATI hypoteku nie ako si ty napisala ze vy platite.. to sa moze rovno ist obesit..och boze.. chudak chlap...

Euva

Elidea, opakovane čítam tvoje vety
" Myslím si, že v skutočnosti môj muž nechce, aby som pracovala. Je rád, že ma môže ovládať cez peniaze."
Nerozumiem tomu. Na jednej strane vyše roka hádky a ultimátum "Pracuj, inak sa rozvediem" a na druhej strane tieto tvoje slová. Snažím sa predstaviť si atmosféru medzi vami.
Elidea, tvoj muž je extrémne žiarlivý?

Euva

Škoda, že nevieme, že koľko rokov je "vyše roka" a nevieme ani, ako dlho Elideu a jej dceru ten muž živí. Nevieme ani, ako dlho ju vyháňa do roboty. Možno roky.
Nevieme, ako dlho vydržala tie dva pokusy pracovať ani čo to bolo za prácu.
Napísala iba, že sa vyše roka hádajú. Nuž, ak sa manželia hádajú, ľahko o tom vedia švagrovci, svokra a iní. Keď si - nedajbože - dovolia vyjadriť svoj názor, hneď sú najhorší na svete a rozvracajú manželstvo.
Mne sa zdá 9 ročné dieťa naozaj dosť veľké na to, aby mamina pracovala.
Poznám manželsvo, kde on drie v dvoch prácach, ona nerobí - ale neuskromňuje sa. Naopak, vyčíta mužovi, že by mohol zarábať viac, napr. keby šiel do zahraničia. V podstate sa ona snaží vyraziť z neho viac peňazí. Aj za cenu, že tu ostane sama s malým dieťaťom, to nemá ani 3 roky, aby mohlo do škôlky.
Elidea píše, že sa snaží nerozhadzovať, ale bohvie, čo si pod tým ona predstavuje.
Zlatokopa, súhlasím. Treba si predstaviť, že keby ona pracovala, živila MNOHO ROKOV jeho aj jeho (nie jej) dieťa a on doma celé roky čakal na vhodnú prácu - či by sa jej to páčilo. Či by si jej rodičia pochvaľovali, akého majú fantastického zaťa ... Vykopali by ho a dievčatá by tu prskali, že Aký parazit ?!....
Keby mi hrozil rozvod, zobrala by som naozaj akúkoľvek robotu (veď po rozvode aj tak bude musieť robiť, iba že by mala na dcéru také úžasné výživné alebo by ju živil - kto ? jej rodičia?). Tým by som svokre, švagrinej aj celému svetu vyrazila z rúk zbraň proti mne. Až potom by som riešila, či je manžel ešte na pupočníku alebo nie.
Ja si myslím, keďže aj rekvalifikované kurzy školia ľudí na účtovníkov, tak že s touto profesiou Elidea šancu nájsť si primeranú prácu má.

Zlatokopa

A zober si situáciu z opacneho hladiska ... keby ON sedel taku dobu doma nic nerobil a ona by naňho a na jeho decko robila... to by bolo co?To by si tu pisala aky to je ......!!A nech okamzite zmizne od neho hmm?By s nim nebola ani o denc dlhsie a hladala si dalsieho chlapa co by ju musel zivit satit + decko no uzas to zena vazne

Zlatokopa

Hanka9 nic v zlom ale precitala si si poriadne ten clanok?Ty stale pises ako keby ona si nemohla najst pracu a nikto ju nechcel.. sama pise ze cez rok a ze nechce si najst.. to je mega rozdiel
A ze nema jej prikazovat najst si pracu ... asi uz to nevladze tahat sam vyse roka mozno aj viac tak co mu ine ostava??A ona ze nechce robit hocico ok tak tymto stylom si nenajde nic + ked s nim skonci bude nutena zobrat prvu vec co jej niekto da :)) takze asi tak

_meno

ahoj Elidea

tvoja existencia zavisi na tebe.
ak si zavisla od manzelovho prijmu, alebo sa dokazes o seba a deti postarat sama je tvoje rozhodnutie.
ak sa chces nechat volne unasat, mozes aj to - nic nerobit.
alebo mozes aj robit naschval zle - bojovat proti ostatnym.

velmi pekna cesta ja chciet dobre sebe a potom ostatnym. nieco na styl: dokazem poskytovat len to, co sam viem (znalosti, skusenosti, hmotne veci)

inak z toho je tvoj muz dusevne nevysporiadany s rodinou, cim samozrejme nasledne trpia jeho vztahy, cize aj ten manzelsky s tebou.
inak vyzera tvoj muz ok, ked sa na neho nestazujes, stara sa o rodinu

ved aj ty si v pohode, len mas prilis pysne ego .. vies, praca ako taka je 'poskytovanie sluzieb druhym' .. vsimni si, ze sa tam nepise ani o vyske platu, ani o 'cistote' prace. jednoducho byt pokornejsia ti umozni ziskat viac pracovnych miest..celkovo ide o pristup k praci (aj 'ziadna praca' je pristup k praci :))

kedze vies konkretnejsie aku poziciu hladas, skus na webe popozerat, v lokalnych agenturach, po weboch firmiem lokalnych, rozosli im ziadosti..hovor ludom okolo seba ze taku poziciu hladas .. uvidis, akoby nahodou ti dakto cez znameho daco dohodi a bude to aj super platene, aj dobra firma .. proste dobro, ake tazko jeden vymysli :)

--------------------
takze v podstate muz len tej mamke aby pomohol jej sa osamostatnit a upevnit si vztahy (odstranit neistotu) .. a ty aby si bola stastna pri pomahani ludom .. cast z nich ta bude mat rada naspat, co zase posuva tvoj zivot k lepsiemu :)

vela stastia :)

Lulu2011

tak privelmi radikalne to riesil, ale tak podla mna, ak si zdrava, mohla by si si nieco najst, ved na praci nie je nic zle a mala by si aj lepsi pocit zo seba, z coho budes teraz zit, tak ci tak, asi budes musiet ist do prace nejakej

hanka9

Vsak ty ju nezivis, nedavas jej peniaze, nie si s nou zosobaseny

tak preco taras kockotiny ?

necyklopedia.wikia.com

alebo si slovensky podnikatel, ktory mysli len na svoj bachor (cest vynimkam)

a ktory zamestnanca len drzo vyuziva, ozobracuje a podhodi mu na vyplatu len kost, vsak

ti nasi mladi maju veru rozum, ked pracuju v zahranici