Tabletka po a rozhrešenie od kňaza

ponpom

ja zasnem ze potrebujes nejake rozhresenie na co je to dobre sa knazovi zodpovedat.je to tvoja volba ty zodpovefas sama za seba.Boh nie je su len ludia so svojimi cinmy.Nikto nema pravo aby ta sudil je to tvja interna zalezitost.Mysli na to ze si mlada a mozno by si si od eala zivot s neocakavanym dietatom.Nikomu sa nemusis zodpovefat NIKOMU!Je to tvoje rozhodnutie mas na neho pravo akekolvek je len nezabudne brat zodpivednost za ne.

Fleur-de-lis

a Multilevel, Ježiš odpúšťa ale zároveň vyzýva k životu bez hriechu. Márii Magdaléne povedal, že ani on ju neodsudzuje a odpúšťa jej hriechy, ale nech ďalej nehreší (bola pobehlica).
Takže vyžaduje od človeka vôľu nekonať čo je hriešne.
Samozrejme dalo by sa diskutovať čo je hriešne, ale o tom teraz táto téma nie je.

Fleur-de-lis

myslím, že to kňaz vidí z rozhovoru. Keď by som sa spovedala z toho, že som niekoho urazila a potom počas rozhovoru povedala niečo, vďaka čomu by bolo jasné, že sa chystám uraziť niekoho ďalšieho, tak je očividné, že to neľutujem, pretože sa to chystám ďalej robiť.
Je rozdiel, keď hrešíme zo slabosti aj napriek tomu, že nechceme, a keď to dopredu "plánujeme" spraviť. Keďže bývali spolu tak problém bol zrejme, že spolu sexuálne žijú a aj v tom plánujú pokračovať, takže ľútosť daného hriechu bola diskutabilná. Na samotnom bývaní spolu nie je nič hriešne, určite išlo o sexuálne spolužitie.
Ale áno, mohlo sa stať, že kňaz bol príliš prísny a zabudol, že Boh je milostivý. Posúdiť to my ale nevieme, lebo nie sme v jeho koži.

MultiLevel

Fleur a ako bude knaz vediet, ze niekto "planuje" dalej "hresit"? :) Prosto si myslim, ze knaz, hoci ma byt "zastupcom" Jezisa na nasom svete, ci ako sa to hovori, tak by mal odpustat vzdy a neriesit, ci dany problem je, alebo nie je hodny rozhresenia. Podla mna by Jezis, ani Boh takto nekalkuloval :)

Fleur-de-lis

kňaz nedá rozhrešenie v prípade, keď človek "plánuje" ďalej hrešiť v tom čo práve ľutuje. Keď ale človek odchádza s vôľou a plánom vyhýbať sa danému hriechu, tak kňaz nemá prečo nedať rozhrešenie.

gadgetka_mat

hriešnica: Ahoj, ničoho sa neboj, rozhrešenie dostaneš vždy, ak svoj skutok ľutuješ. Neboj sa teda ničoho! Veľa šťastia v spoločnom manželskom živote! :)
Inak nezabúdaj, že Ježiš nikoho neodsúdil ani nezatratil.On predsa odpustil aj cudzoložnici - prostitútke Magdaléne ;) Takže no stress
Inak Cirkev tu nie je na to, aby nás v našich hriechoch udupávala, ale aby nás pozdvihla z prachu hriechu a prinávratila medzi svätých.

pompiKolacik

Odpustenie ziadaj od Boha a nie knaza. Knaz nie je medium. Odpusta Boh a nie knaz ,ak si veriaca a trapi ta svedomie ,tak isto ti bude odpustene ,lebo si svoje chyby uvedomujes a uprimne lutujes.

hriešnica

samozrejme, nie ten plač v lavici :D to bolo asi o týždeň potom (ľudia mi vraveli, že nech idem za iným kňazom, pretože tamten je veľmi prísny)...sama tomu už nerozumiem :(