Tabletka po a rozhrešenie od kňaza

doubledog

ty sama pises, ze:

"viera nestojí na tom, kto sa kde narodil, kto mal akú dĺžku vlasov (lebo aj to sa dá predsa spochybniť..), či koľko choval kozliatok
Ono to celé je predovšetkým o láske, vzťahu, o živote v pravde.."

ale neriadis sa tym, pravda a jej hladanie ta nezaujima, ako sama pises zase inde:

"takže nechápem, čím sa mám zaoberať.."

je to prave naopak, tvoja viera stoji prave na tom, kto sa kde narodil a ake mal vlasy.

Lulu2011

nebud pokrytecka a prestan chodit do kostola, aj tak mas sex pred svadbou, sposobila si si umysleny potrat, ak si teda bola tehotna, mozno nie, zbytocne si v nejakom spolku, ktoreho pravidla nedodrzujes a potom ti treba vyhladavat ludi, co ti akoze daju odpustenie, budes slobodnejsia, bud sama sebou a rob podla svojho vedomia a svedomia, aj logickeho uvazovania a bude ti dobre

0vecka

2 NovýPrís no v prvom rade je podla mna jedno kto to napisal POKIAL tam uviedol zdroje a tvrdenia tam uvedene su pravdive (kazde jedno si mozes overit).

Teda nasli sa nejake vykopavky v oblasti betlehema ftedy ked sa tam mal jezis narodit?
Pise sa na viacerych miestach biblie ze bol narodeny v nazarete?
To ze to povie ateista neznamena ze to nieje pravda ale je pravda ze tu mozno treba zvysenu opatrnost. Akoze nebud naivna papez taketo nieco nepovie.

Ak stale tvrdis ze sa jezis narodil v betleheme overovala sisi tieto tvrdenia?

a co sa toho druheho tyka... poznam xy ludi co si uzivaju nahodny sex a este som nepocul ani o jednom ze by sa mu nieco narodilo alebo ze by nieco hrozilo. Tieto pripady v pripade ze sa pouzije kondom (co sa katolickej cirkvi nepaci) su extremne zriedkave a tabletka po je v pripade nezelaneho tehotenstva podla mna dobre riesenie.

myslis ze moja terajsia partnerka je panna? a myslis si ze by som ju vymenil za pannu ?? proste tvoje argumenty su cisto ideologicke a nie vecne davaju zmysel iba tebe ale nemaju s logikou vela spolocneho. To ze niekto povie ok chodime spolu mesiac tak sa mozeme vyspat este neznamena "polku mesta" ako to ty nazyvas...taketo nazory su chore...

NovýPrís

0vecka: a ešte niečo by som chcela..stojím si za tým, čo som napísala..no chcem zároveň povedať, že viera nestojí na tom, kto sa kde narodil, kto mal akú dĺžku vlasov (lebo aj to sa dá predsa spochybniť..), či koľko choval kozliatok.. Ono to celé je predovšetkým o láske, vzťahu, o živote v pravde.. a to tu nezhrniem do pár argumentov..som si ale istá, že keď budeš hľadať, ale naozaj s otvoreným srdcom a očami, tak to rovnako nájdeš..tým sa zmení aj pohľad na manželstvo a všetky ostatné veci, pretože je len na škodu, keď to človek vidí zahmlene..hlavne neprijímaj všetko, čo sa ti svet okolo snaží prezentovať ako správne..ľudia si zbytočne ubližujú..sebe i druhým..spať s niekým pred svadbou je napr. veľmi sebecké, keď sa na to pozrieš aj čisto logicky, aj neveriaci človek..prečo by mala žena riskovať svoje zdravie a svoj život nejakými tabletkami? antikoncepciou? má to naozaj zdravotné dôsledky, normálne vedecky zistené..veď veľa takých druhov tabletiek aj museli stiahnuť z obehu, aj kvôli smrti užívateliek..to vôbec nie je o slobode..toto je čisté otroctvo..a potom, keď bude chcieť mať dieťa, tak sa mnohokrát ani nedá..alebo sa narodí postihnuté a potom sa čuduje..toto sú fakty..a je nespočetne veľa argumentov..takže hľadaj aj takéto..samozrejme, že ti ich hneď nepovedia, veď potom na čom by zarábali? a nezabúdaj tiež, že človek je nielen telo, ale aj duša..a nedá sa to len tak oddeliť, že sa s niekým vyspíš a nezanechá to na tebe nijaké následky..je to veľký zásah i do duše človeka..najlepšie je počuť to od ľudí, ktorí si tým prešli a ktorí varujú, čo za tým všetkým je..neviem teraz, či si chlapec či dievča, niekde som myslím postrehla písanie v mužskom rode..ja ti to píšem čisto pre to, aby si neublížil sebe i ostatným..a aby o tom vedelo i viac ľudí..ženu si treba vážiť..veď akú si napokon muž vyberie ženu do manželstva: pannu alebo tú, s ktorou sa vyspala polka mesta? aby ti potom hovorili, aká je? je to každopádne ponižujúce

NovýPrís

0vecka: vždy si treba najprv pozrieť, kto je autorom..to máš tak pri všetkom, treba hľadať, kto je za tým a s takou váhou sa potom aj pozerať na celú knihu, článok.. We are a multi-faith group. As of late-2012, we consist of one Atheist, Agnostic, Christian, Wiccan and Zen Buddhist.

allison111

mila zakladatelka tebe odporucam nabududze sa obratit na nejake nabozenske forum lebo ako vidim tuna chodi prevazna cast ateistov ktori do tejto oblasti nevidia.

NovýPrís

doubledog: pravdivo si si aj odpovedal: a ver tomu, ze v biblii o tomto nenajdes nic.
takže nechápem, čím sa mám zaoberať..

doubledog

ten, kto poctivo hlada, musi dospiet k zaveru, ze v krestanskom uceni je viacero nezrovnalosti.
a ked uz teda tak pises o hladani toho, ako to naozaj je, tak co presne vies o problematike Jezisovej manzelky a o historii tohto problemu, a o tom, ako sa to pocas tisicroci vyvijalo?
a ver tomu, ze v biblii o tomto nenajdes nic.

NovýPrís

doubledog: nerozumiem..ale z toho, akým spôsobom píšeš vidno, že len čisto kritizuješ niečo, o čom nevieš viac..preto pre mňa nemá význam nejakým spôsobom diskutovať..rozprávať sa dá len s niekým, kto hľadá ako to je, nie kto bezbreho píše narážky