Mam dominantnu urazlivu priatelku...neviem ako dalej

Príspevok v téme: Mam dominantnu urazlivu priatelku...neviem ako dalej
Tony-82

Ahojte,
Mam vztah 3 roky a nieco a uz fakt neviem ako dalej. Mam svoju priatelku, ktoru mam rad, ale ona mna akosi pomenej (aspon to tak citim). Podotykam, ze vzdy mi islo o spolocny vztah, rodinu, spolocnu buducnost. Navyse mam velmi dobru pracu,aj vlastne byvanie, takze netrpime financou ujmou a priatelka by mala hned kde byvat, keby vsak chcela (nejak sa jej nechce ku mne nastahovat,doma u rodicov je lepsie). Priatelka je velmi dominantna neustupciva zena, ktora musi vsetko riadit a za hocico sa hned urazi a robi sceny, tak ja radsej hned idem odprosit aby bol klud. Zo zaciatku taka nebola ale teraz je to uz hroza. V kopu veciach som doslova pod papucou, vsetko si presadi iba ona a ja radsej ustupim, ospravedlnim sa. A to som neni nejaky tichy chlap, viem si povedat svoje ale chcem jednoducho kludny vztah, tak to beriem ako obetu. Je mladsia a pekna, ma kopu napadnikov, takze vie ze keby sa so mnou rozisla, tak si hned najde ineho. Predsa len nie som najmladsi (mam 32,ona 25) a nechem ostat sam. Citim, ze ma velmi nepotrebuje, keby som jej ja treskol dverami urazeny, tak mi ani nezavola a ma ma na haku. Ja sa snazim ako blazon, ponizujem sa a aj tak si to nevazi. Vzdy som si praveze cenil zeny emancipovane, ktore maju svoj nazor a nikdy som nehladal submisivne ťuťky, ktore len chlapovi ticho prikyvuju, ale fakt neviem ci je zrovna tento vztah to co som chcel. Myslel som si,ze vo vztahu budeme veci riesit spolocne diskusiou, miesto toho ich riesi ona a mne len oznami: bude to takto a takto. Ked nesuhlasim, vznikne hadka,zacne vrieskat, urazi sa a ja radsej ustupim. Ked som napr. si zariadoval byt, ktory som si aj cely aj platil, tak mi do vsetkeho pindala a cele to zobrala v style, ze to zariaduje iba ona. Ja som jej hovoril, ze tam chcem s nou byvat, bude to predsa nase spolocne byvanie neskor,takze nech si aj ona vyberie nieco, ale ze som tam nemal mat skoro ziadne slovo? AKo sorry. Boli to strasne hadky, a to aj okolo kopu inych veci. Vzdy ideme len tak mam ona chce ist, malokedy mne ustupi. Myslel som si,ze to bude vo vztahu v style: nieco za nieco, takto je to vzdy iba po jej a ja ustupim ako pes, lebo ju nechcem stratit.
Este podotykam, ze pratielku si vazim aj preto, ze neni na peniaze (to viem) a je verna. Takze v tomto mam istotu, preto ju nechcem stratit. Len ta jej strasna dominantna povaha.

mia20

presne toto mam aj ja...ale opacne..taku povahu ako ma tvoja priatelka, mam ja priatela...snazim sa vsetko zachranovat, len aby bolo dobre. neviem dokedy budem mat trpezlivost...

duchommlada

Mlady muž v dnesnej dobe plnej nezaväzneho sexu, je pěkně vidieť, že niekto niekoho ozaj lubi. Přeto si obaja niekedy sadnite a odkažte jej môju životnú skúsenost:ako by som sa videla Vo Vašom příběhu. To iste som robila môjmu priateloví, neskôr manželovi. Prečo? Teraz, ale až Teraz viem....trpela som menejcennostou a tým som si niečo dokazovala.No skončilo to rozchodom..trpím já, on a naše děti. Ak by mi v tom čase niekto vysvětlil, že ak ho lubim, /čo som ho lubila,/tak také hlúpe a primtivne věcí mi manžela zoberu, tak by som sa spravala uplne, ale uplne inač. /No nemál mi kto poradit, mamku som už nemala/. Takže, ak Vas vaša vyvolena lubi , vstupi do Seba, ak nie, hladajte si inu.....viem čo hovořím.Držim palce,Evamaria

winki

Si s ňou len preto, lebo sa bojíš ostať sám....úbohé na tvoj vek. Vieš prečo je taká aká je? Lebo jej to dovolíš a toleruješ...robila si z teba fackovacieho panáka, tu už žiadny vzťah nikdy nebude. Čím skôr jej stresneš dverami pred nosom tým lepšie pre teba.

Lulu2011

ten vekovy rozdiel je ok, aj my mame s muzom taky a vobec to nepocitujem, pride mi, ze sme rovensici, praveze 7 rocny rozdiel je podl apsycholog idealny, to je v pohode, ty si mlady muz, nie stary a zrejme zavisly na nej, ked sa ti nieco nepaci neustup, ona si dovoluje, lebo vie, ze moze, podla mna by si ta aj viac vazila, keby si raz aj tresol o stol, to mi ver

Ondrej_333

Tony, máš 32, čoho sa bojíš? Nie sú 70-te roky, keď sa chlapec oženil hneď po vojne, inak bol považovaný za starého mládenca a podivína.
A 7 ročný rozdieľ nie je veľký, oceníš ho, keď sa budeš blížiť k 50. Ženy ma za toto nebudú mať radi, ale priemerný 50-nik vyzerá lepšie ako priemerná 50-nična. Sú samozrejme výnimky, ja hovorím o priemere.
Teraz by som ti mohol radiť, ako urobte v kľude dohodu, čo bude kto v domácnosti riešiť, spôsob komunikácie pri probléme, ale poviem ti na rovinu nič nevyriešiš a aj keď ti čokoľvek sľúbi v slabej chvílke, nič nedodrží! To ako keby si presvedčoval leva (mimochodom, nie je ona toto znamenie), aby sa kŕmil kapustou a uveril mu, keď ti to sľúbi.
Viem o čom hovorím. Bol som viac ako 10 rokov ženatý s hysterkou a to ani nebola dominantná, tzv. chlapské veci nechala riešiť mňa. To sú jednoducho také povahy, ony za to asi ani nemôžu. Z akejkoľvek banality sú schopné vyrobiť "neriešiteľný problém" a riešiť ho s partnerom takým spôsobom, že ju máš chuť zabiť.
Daj ruky preč od takej baby, budeš veľmi nešťastný, s teroristami sa nevyjednáva.

Sejla

Nechcel si submisívnu puťku, ale sám si sa ňou stal :D Haha, no pekne, veď ona ťa emocionálne vydiera, je to rozmaznaný fracek, mal si to stopnúť už na začiatku.

youth

Ty si dospelý a ona decko, nájdi si rovnocennú partnerku. Vernosť a to ze nejde po peniazoch nie sú až také zriedkavé vlastnosti aby si musel trpet rozmaznane decko,ktore ta raz dva pošle do zadku.

pompiKoláčik

Ako chuda chlap mi zrovna tento mlady muz nepripada ,skor stavia na piedestal nie prave tie najlepsie ludske hodnoty ,takze co odporucit ?
Opustit tuto princeznu Drobienu . Svet je plny krasnych ,rozvaznych ,uspesnych ,emancipovanych zien ..... ale predpokladam ,ze moju radu sfuknes zo stola skor ako dopisem za vetou bodku.
Takze ,opustis ju asi tak na svateho Dindi ,co nebude nikdy ..... a na svete je dalsi druh muza podpapučika .
Neber moju radu zle ,len usudzujem ,ze ty potrebujes v prvom rade "preplesk"