Mam dominantnu urazlivu priatelku...neviem ako dalej

Príspevok v téme: Mam dominantnu urazlivu priatelku...neviem ako dalej
Tony-82

Ahojte,
Mam vztah 3 roky a nieco a uz fakt neviem ako dalej. Mam svoju priatelku, ktoru mam rad, ale ona mna akosi pomenej (aspon to tak citim). Podotykam, ze vzdy mi islo o spolocny vztah, rodinu, spolocnu buducnost. Navyse mam velmi dobru pracu,aj vlastne byvanie, takze netrpime financou ujmou a priatelka by mala hned kde byvat, keby vsak chcela (nejak sa jej nechce ku mne nastahovat,doma u rodicov je lepsie). Priatelka je velmi dominantna neustupciva zena, ktora musi vsetko riadit a za hocico sa hned urazi a robi sceny, tak ja radsej hned idem odprosit aby bol klud. Zo zaciatku taka nebola ale teraz je to uz hroza. V kopu veciach som doslova pod papucou, vsetko si presadi iba ona a ja radsej ustupim, ospravedlnim sa. A to som neni nejaky tichy chlap, viem si povedat svoje ale chcem jednoducho kludny vztah, tak to beriem ako obetu. Je mladsia a pekna, ma kopu napadnikov, takze vie ze keby sa so mnou rozisla, tak si hned najde ineho. Predsa len nie som najmladsi (mam 32,ona 25) a nechem ostat sam. Citim, ze ma velmi nepotrebuje, keby som jej ja treskol dverami urazeny, tak mi ani nezavola a ma ma na haku. Ja sa snazim ako blazon, ponizujem sa a aj tak si to nevazi. Vzdy som si praveze cenil zeny emancipovane, ktore maju svoj nazor a nikdy som nehladal submisivne ťuťky, ktore len chlapovi ticho prikyvuju, ale fakt neviem ci je zrovna tento vztah to co som chcel. Myslel som si,ze vo vztahu budeme veci riesit spolocne diskusiou, miesto toho ich riesi ona a mne len oznami: bude to takto a takto. Ked nesuhlasim, vznikne hadka,zacne vrieskat, urazi sa a ja radsej ustupim. Ked som napr. si zariadoval byt, ktory som si aj cely aj platil, tak mi do vsetkeho pindala a cele to zobrala v style, ze to zariaduje iba ona. Ja som jej hovoril, ze tam chcem s nou byvat, bude to predsa nase spolocne byvanie neskor,takze nech si aj ona vyberie nieco, ale ze som tam nemal mat skoro ziadne slovo? AKo sorry. Boli to strasne hadky, a to aj okolo kopu inych veci. Vzdy ideme len tak mam ona chce ist, malokedy mne ustupi. Myslel som si,ze to bude vo vztahu v style: nieco za nieco, takto je to vzdy iba po jej a ja ustupim ako pes, lebo ju nechcem stratit.
Este podotykam, ze pratielku si vazim aj preto, ze neni na peniaze (to viem) a je verna. Takze v tomto mam istotu, preto ju nechcem stratit. Len ta jej strasna dominantna povaha.

Iveta Michael

doubledog 17:18

s tými hranicami je to pravda,tvoja rada je podaná navonok ako extrém ale keď sa nad tým človek zamyslí tak v jej prípade by ani nič iné nezabralo,nuž ale neviem si dosť dobre predstaviť že by sa Tony takto prekonal - pretože ako tak pozerám je to pekný slaboch a zbabelec :(

Simonka3232

môj brať mal rovnakú priateľku, veľmi dominantnú, urážlivú, hádavú nerváčku, nakoniec ho herečka nechala kvôli inému. Bohužiaľ chovanie predchádzajúcej priateľky, ovplyvnilo jeho chovanie k tej, ktorú má teraz.

pompiKolacik

doubledog ....prv som sa nad tvojim prispevkom zasmiala ,mysliac si co si ty za ..... piiiiip ,ale s odstupom casu uvazujem ,ze mas tak trochu v niecom pravdu chlape :))))

m8cr6

miluješ ju vobec? či len nechceš byt sam.tvoj problem je že nechceš ostat sam...najprv sa s tym vyrovnaj že možno sam ostaneš a potom s nou rieš veci. mysliš že ona neciti jak sa bojiš že o nu prideš?

Viky4860

môžete mi poradiť, čo by ste robili, keby je chlap taký urážlivý? a dokonca v niektorých prípadoch má až ženské správanie? ale nemyslím to tak, že by bol teplý, proste je ješitný alebo ako by som to povedala.

doubledog

ty ani inu zenu mat nemozes, presne takuto totiz potrebujes, aby si precitol.

musis pochopit, ze zeny nemaju vnutrorne hranice, ony su v tomto ako deti.
potrebuju niekoho, kto im tie hranice urci a nuti ich dodrziavat, inak sa u nich prejavuju tie najhorsie vlasnosti.

zene viac prospieva, ked ju bijes, ako ked jej vzdy das za pravdu.

a co mas robit?
pri najblizsej prilezitosti sa s nou pohadaj, poriadne ju vytoc a nasledne ju aspon niekolko tyzdnov (pripadne viac) ignoruj.
ked zacne doliezat, pokracuj v ignorovani, musis ju nechat vydusit vo vlastnej stave.
ked dolezie na kolenach, este chvilu si to s nou trenuj

Iveta Michael

Popravde ,nemám rada takých ,,hrdinov,,čo založia tému a vyplačú sa tu a na naše všemožné rady a komentáre potom zvysoka kašlú ..

Tony, no čo vari ti našla túto diskusiu? čo ho prizabila? :)))

Euva

Neimponuješ jej. Obvykle je to ireverzibilné. Ale nemusí byť všetko stratené. Uvedom si svoju cenu, svoj potenciál.
Ak sa uráža (naštve sa a odmietne komunikovať a ty "odprosuješ"), má mladá dáma v povahe hysterické prvky. Prečítaj si teda čo-to o hysterickej poruche. Ak milovanú v popisoch spoznáš, utekaaaaj!
Vo vzťahu si treba strážiť vyváženosť v rozhodovaní, od začiatku.