Činska kuchyna

dobreuz

m.youtube.com Keď sa chcete ešte viac zabaviť :D :D
Inak k téme: podľa mňa je Čínska kuchyňa až príliš rôznorodá a hrabať sa z paličkami v ryži by sa mi teda nechcelo :D

Defcon

Nahodou, cinske pismo je jednoduche. Vezmes caj z vrecuska a vysypes ho na papier. Trochu rovnomerne rozhadzes, vytvor prefotis a mozes poslat ako dopis nejakemu cinanovi. On na oplatku posle nazad nieco podobne.

Pag

Ako chápem, že niekedy dávno bola tendencia sa izolovať, vo všetkom, v čom sa len dalo, aj v písomnom prejave, ale trebalo by už prejsť na latinku:-)

Pag

Kuchyňa každého zaujíma, ale čo ich písmo, dajme tomu? Tak striešku vie nakresliť každý, ale že by slovo so strieškou a komínom vľavo znamenalo: drahý, nezabudni kúpiť chleba a slovo so strieškou a komínom vpravo znamenalo: dnes je sobota? Toto sa nikdy nenaučím rozlišovať. A strieška s komínom uprostred znamená: sviečková na smotane? Tak to sú veľké významové deferencie a veľmi veľké významové odtienky a nuancy:-) Čo má komín so sviečkovou na smotane, pls.? To je niečo ako das (to) Haus, nikto nevie, prečo tomu tak je, ale je. Ospr. sa za menšie lingvistické okienko.

leusa009

skus zmenit noz - mne to sktacilo - krajam celu rolku ked uz ju mam nasulkanu s japonskym nozom z damaskovej ocele od dellingeru a ide to krasne hladko a hlavne bez toho aby sa to rozsypavalo

Fraw

ja ju doslova milujem jedla by som ju nonstop, ale teraz bojujem s rolkami sushi mam problem ked chcem tie riasy tenucko rozkrojit bez toho aby sa mi rozsypala .. neviete mi poradit nejaky tip ako na to ?

hypatie

Ja milujem čínske jedlo a celkovo ich spôsob prípravy v podstate prvá vec čo som si z kuchynskej zostavy kúpila bol wok :-) táto kuchyňa ma zaujíma aj kvôli praktickosti jednoduchosti a funkcionalite, takže ak by bol niekto milovník do čínskej, japonskej alebo celkovo Ázijskej kuchyne tak ako ja, kľudne mu pomôžem vytvoriť podobný priestor u neho doma a navrhnem kuchyňu prípadne iný priestor, moju prácu zverejňujem tu www.facebook.com

m8

www.chinacaipu.com

podľa mňa majú aj dietnejšie recepty podobné tým našim. tie jedlá čo predávajú v bistrách a reštauráciách nie je asi ani jedno bez zemiakového škrobu a sójovky. tej sójovky tam dajú do jedla pre dve osoby cez pol fľaštičky čo vôbec nie je zdravé a tiež glutamát, ktorý ja normálne vedome nepridávam, len ak v niečom už je. inak jedlá sú chutné
www.youtube.com čínske cestoviny

www.youtube.com ostrokyslá polievka..je taká svetlešia, čím je tmavšia, tým viacej sójovky v nej je. moc ju mám rada, no chcem byť zdravá, tak ju radšej často nejedávam