Som narocna?

Príspevok v téme: Som narocna?
rondusss

Ahojte potrebovala by som pocut vas nazor:-) Mam 4,5 rocny vztah. Mame sa radi,lubime sa,planujeme spolocnu buducnost,rodinu.. Ale vnimam tam problem.. Citim ako keby sa uz menej snazil. Mam na mysli po tej citovej stranke resp. pri ,,dobijani,, a prejavoch. Prve 2 roky boli ine snazil sa,prekvapil ma,ked sme sa mali stretnut vzdy doniesol nejaku drobnost co ma potesila ( kvietok,med.srdce,..) fakt drobnosti ktore potesia. Alebo ked som prisla ku nemu tak izba bola perfektne upratana,vsetko prichystane proste super.. Stretavame sa raz za mesiac niekedy raz za dva nakolko sme z dost vzdialenych miest.No posledne obdobie na to vsetko kasle,nenapadne ho kupit mi nejaku drobnost a ked mu to vykricim alebo pripomeniem tak mi povie ze preco to kazim tym ze mu pripominam co ma robit,ze potom to nespravi,ze to nebude prekvapenie. Tak som si povedala ze riesit nebude ze sa necham prekvapit ale stale sa neviem akosi nicoho dockat.. Alebo s tou izbou, ak sa to este izba da nazvat proste nezaujem.. Ja sa napr snazim ho vzdy s niecim necakane prekvapit a potesit. Alebo ked bol odcestovany pracovne na 3 mesiace dala som si namahu zistit adresu kde byva a poslala som mu ,,male prekvapenie,, tam.. Ja som bola ptacovne tiez dlhu dobu prec a ani len pri stretnuti sa neunuval doniest kvet pritom vie ze mam kvety rada a ze by ma to potesilo.. Viem ze vztah neni iba o darcekoch a prekvapeniach ale myslim ze treba aj to,aby tam bola stale iskra a ten pocit ze clovek na vas myslli.. Preto chcem pocuvat vas nazor co si o tom myslite.. Ci som naozaj taka narocna a chcem tak vela.. Dakujem :-) :-)

rondusss

Kungfu neviem ci si si uvedomil ale neriesim tu 2 mesacne chodenie,pri ktorom ziadam dostat kazdy den nieco. Riesim tu 5 rocny vztah, v ktorom som nedostavala dary kazdy den(max 5x som dostala ruzu,medovnik..)sem tam nieco co clovek necakal a vazil si to a vazil si aj jeho ciny..

Kiara24

Tak mu to povedz :) Ze ti to chyba, ze to potrebujes. On neprecita z teba co ty chces. Niekedy treba chlapom dat priamo najavo o co nam ide. My napr. ak chodime vecer autobusom domov, tak zastavku mam rovno pri bloku, takze ja ak vystupim tak par sekund a som v brane. Ale vzdy ma zvykol odprevadzat aj tak. Teraz uz si zvykol vystupit na svojej zastavke a ist domov. No a mne to z casu na cas chyba. Povedzme ze zlenivel. Nechcem to vzdy, ale bolo to pre mna prijemne. Tak som mu to povedala. Tak niekedy ma odprevadi a niekedy mi povie, ze dnes ide domov.

Povedz mu to bez vycitky, bez kricania, ze ci by sa nedalo, ze bla bla bla atd. :)

rondusss

Vidim ze muzske a zenske rozmyslanie je uplne ine. Myslim si ze vztah by sa mal hybat,nestat na jednom mieste v ktorom prezivas to iste. Na vztahu treba pracovat a robit ho lepsim ako do teraz. Ten darcek som uviedla ako PRIKLAD,uz to pochop nejedna sa o materialne veci,clovek neziada veci,ale ciny. Chcem vidiet snahu ze nieco spravi pre toho druheho napr si tu izbu uprace,spravi nejaky obed,veceru len pre toho druheho,alebo naplanuje vecer napr ze spravi masaz ..Proste hocico ,z coho budes citit ze je to pre teba,dufam ze ti je jasne ze mi netreba dary ako dietatu.

kungfusrac

A na akom mieste by sa mal drzat, alebo kam by sa mal pohybovat vztah? Podla mna ho uz nebavi kupovat ti nejake kraviny, ako 5-rocnemu decku a obtazuje ho to. Normalny clovek to k zivotu nepotrebuje.

rondusss

Nepisem asi dostatocne jasne,co ma mrzi.. Pri zakladani temy som sa zamerala cisto iba na prejavy,co vyznelo dost blbo ohladom kupovania darcekov,ale napisala som v skratke ze sa lubime,verime si,travime spolocny cas,v tomto problem neni. Ale v tom,ze pocitujem z jeho strany taku lenivost,ze vztah sa drzi na jednom tom istom mieste. Nie su tam nejake ,,impulzy,, pri ktorych ti ,,rozbusi,, srdce a citis sa stastny ,inak ako do teraz. Pride mi to ako vztah ,v ktorom sa nic nedeje. Neviem,mozno som fakt cudna a budem sa musiet zmierit ze to bude uz len ,,normalne,bezne,precitane,, .

rondusss

Kungfusrac.. Stretneme sa raz za mesiac ( vacsinou sme spolu potom cely mesiac),ale v kontakte sme 90% volneho casu,telefon skype proste nonstop. Mam znamych a poznam ludi ktori maju priatelov/priatelky z jedneho mesta stretnu sa raz za tyzden a pocas toho tyzdna si najdu cas akurat na pol hodinu si zavolat/napisat. My nie,my prideme domov z prace o 2 a doslova do 12 vecer volame a to kazdy den .. Kamaratky sa az cuduju ako to dokazeme pocas celych 4,5 roka. Vztah na dialku nie je jednoduche udrzat a ako som vyssie pisala je tam laska z oboch stran. Planujeme svadbu,deti,spolocnu domacnost. Len mi tam chybaju tie drobne impulzy pri ktorych pocitis ze sa snazi!

rondusss

_me o,dakujem:-) chapem a on je presne taky ze potrebuje pocut ,,slova uistenia,, niekedy sa dokazeme cely vecer o tom rozpravat,ale mne to nerobi problem,som rada ked vidim ze je stastny. Ale neviem pochoit to ze on uz zabuda,pride mi to tak ze ked uz cloveka ,,ziskal,, ze sa nemusi snazit,nemusi oon bojovat,ma pocit istoty ze ho clovek miluje a zostane s nim. Neviem,nepaci sa mi to,lebo aj ked ho ma clovek rad,nemal by to brat automaticky a mal by sa snazit ten vztah ozivit lebo uz to zacina byt stereotypne.
A nie nutit ho nebudem ( nejde o tie darceky),ale o to ze ma vsetko na haku. Neurobi nic na vyse. Ako aj s tou izbou ,ako to bolo pisane ze je to jeho,to ano ja to chapem a aj to ze nie vzdy clovek ma chut a cas,ale vtedy som citila ze to robi pre mna ze sa snazi ma potesit a teraz ho to ani nenapadne.. Naozaj tu nejde len o tie darceky,ale hlavne o ten pocit o tu snahu..A z toho som potom nestastna,neviem ci si to mam prestat vsimat,ale zas ma to ubija.. Neviem ci je to take tazke ...

Dakujem baby za nazory :-) :-)

_me o

Ahoj rondusss

Rozpravas velmi pekne.
V pripade, ze mate byt spolu, sa tvojmu priatelovi stane nestastna nahoda. Z mojej skusenosti sa jedna o "jazyk jemu podobnym". (Cize sa mu to stane tak, aby to pochopil on-ak napriklad je na teba velmi naviazany, tvoje slzy ho presvedcia, alebo uvidi nejake nepravo ...jednoducho skusenost ktoru mu treba, nieco ako az ked je clovek hladny, vie si cenit jest, tak ako clovek v zime si zacne cenit teplo)
Tato jedna akoby 'zla' fyzicka skusenost sa prenesie do Vasho vztahu pozitivnou buducnostou.

Jednoducho si velmi dobry clovek rondusss, preto na seba cas urcite nenecha dlho cakat :-)

Hlavne sa ho nesnaz nasilu nutit ti kupovat darceky. Co mozes, je ukazat aka si stastna ked ich dostanes. (Manipulacia vs ist prikladom)

Pekny vecer a vela stastia :-)