Som narocna?

Príspevok v téme: Som narocna?
rondusss

Ahojte potrebovala by som pocut vas nazor:-) Mam 4,5 rocny vztah. Mame sa radi,lubime sa,planujeme spolocnu buducnost,rodinu.. Ale vnimam tam problem.. Citim ako keby sa uz menej snazil. Mam na mysli po tej citovej stranke resp. pri ,,dobijani,, a prejavoch. Prve 2 roky boli ine snazil sa,prekvapil ma,ked sme sa mali stretnut vzdy doniesol nejaku drobnost co ma potesila ( kvietok,med.srdce,..) fakt drobnosti ktore potesia. Alebo ked som prisla ku nemu tak izba bola perfektne upratana,vsetko prichystane proste super.. Stretavame sa raz za mesiac niekedy raz za dva nakolko sme z dost vzdialenych miest.No posledne obdobie na to vsetko kasle,nenapadne ho kupit mi nejaku drobnost a ked mu to vykricim alebo pripomeniem tak mi povie ze preco to kazim tym ze mu pripominam co ma robit,ze potom to nespravi,ze to nebude prekvapenie. Tak som si povedala ze riesit nebude ze sa necham prekvapit ale stale sa neviem akosi nicoho dockat.. Alebo s tou izbou, ak sa to este izba da nazvat proste nezaujem.. Ja sa napr snazim ho vzdy s niecim necakane prekvapit a potesit. Alebo ked bol odcestovany pracovne na 3 mesiace dala som si namahu zistit adresu kde byva a poslala som mu ,,male prekvapenie,, tam.. Ja som bola ptacovne tiez dlhu dobu prec a ani len pri stretnuti sa neunuval doniest kvet pritom vie ze mam kvety rada a ze by ma to potesilo.. Viem ze vztah neni iba o darcekoch a prekvapeniach ale myslim ze treba aj to,aby tam bola stale iskra a ten pocit ze clovek na vas myslli.. Preto chcem pocuvat vas nazor co si o tom myslite.. Ci som naozaj taka narocna a chcem tak vela.. Dakujem :-) :-)

rondusss

Fleur:
Ked ja to uz ani neriesim min pol roka sme sa o to nebavili,myslim ze je to celkom dlha doba,len niekedy dostane clovek take myslienky a rozmysla a zas niekedy ma to vobec nenapadne :-)
Tak v tomto budes mat asi pravdu,on zacal velmi intenzivne rozmyslat o byvani,nema o inom len o tom,niekedu mi to az vadi ze nema v hlave nic ine len to ako by sme vyriesili nasu situaciu .. A ako si pisala,tak ja mam vela myslienok pri kazdej volnej chvilke vymyslam co by som prenho urobila..

Z tohto uhla pohladu som sa na to nedivala a to bude moj problem asi..
Ale aj tak ma to dost mrzi co to tak nieje,hlavne ked nieco take bolo a odrazu je vsetko inak.
Dakujem,dost si mi pomohla :-) :-)

rondusss

Doktor dakujem :-)
Ja viem ze sa minu a ze clovek nema napady a pod. preto to chapem,ale aby sa clovek po 2 rokoch otocil pomaly o 180 tak mi zacina vadit.
A za rok 2013 mam pocit ze ani nic.. Neviem,ja som taka ze si vsetko pamatam,uchovavam si spomienky a pod. Proste nic zijeme rovnakym stylom bez niecoho noveho. Ani len tu sms neposlal za cely rok ,pricom ja mu sem tam nieco napisem,napr ked je na nocnej aby vedel ze nanho myslim...

Fleur-de-lis

nemáš sa na to vykašľať, ale nemáš to ani riešiť tak ako doteraz ;)
Potrebuješ si uvedomiť aj to, že pohľad tvojho priateľa sa mohol zmeniť. Možno už viac premýšľa nad tým, ako sa postará o vašu budúcu rodinu, má preto viac v hlave prácu a financie. Vieš, že muži sú praktickejší ako ženy. A muž nedokáže stále myslieť na všetko ako my ženy. Ty zrejme pri každej činnosti naňho pomyslíš, a keď niečo zbadáš čo by si mohla preňho urobiť alebo tak, proste máš v hlave stále viacero myšlienok aktívnych. Muž sa zvykne sústrediť na jednu vec. Takže ak niečo rieši vo svojom živote, ak sa na niečo zameral, tak prirodzene, bez toho aby to robil naschvál, nebude mať také nápady, že ako ťa potešiť.
Ale to nie je bezvýchodisková situácia. Len si po prvé potrebuješ uvedomiť a prijať vaše rozdiely, ktoré sú biologicky podložené. Potrebuješ si uvedomiť, že on nedokáže tak ako ty "stále" premýšľať nad tým čo by pre teba mohol urobiť. Jeho mozog funguje inak.
Ale nezúfaj. Prečítaj si knihu. Pomôže ti pochopiť vaše rozdiely a ukáže cestu ako to môže spolu krásne fungovať :)

rondusss

Ludia dufam ze citate aj ostatne moje prispevky nakolko ako vidim som neuviedla vsetko do mojej otazky a vsetki sa toci okolo daroch :-)

Agnes:
Samozrejme ze sa nieco naslo ked som vedela ze ho nieco potesi,nemyslim hmotnu vec..

Hrac:
Tu nejde ani tak o ruzu a ostatne veci a vykricat? Ked mu clovek povie ze som si na nom vsimla zmeny ohladom toho a toho tak to vykricanie nie je a nie som ten typ co drzi veci v sebe,ked mam problem s niecim poviem to a riesim to...
A ano,tie veci ohladom byvania deti a pod sa riesia bolo to tu par x napisane.
No s tym mas pravdu,ale ked ma clovek malo osobneho kontaktu tak to riesime takto,neprekaza nam to ze sme sa vzdali svojich zalub..

doktor vedy

nechpem, preco ju napadate, ved len pise, co jej chyba..

toto nie je narocnost..

ale treba uznat, ze tie napady sa raz za cas minu..

ale schvalne, co urobil za rok 2013? ake darceky, gesta ?

rondusss

_meno: veru tak to aj ja citim,ze cloveka ziskal tak nic viac netreba. Ale ja som neni taka ze sa s tym zmierim,neviem si predstavit ze po dohych rokoch bude nas vztah iba o tom ze mame spolu rodinu,byvanie. Chcem aby tam bola iskra a aby clovek citil ze ten druhy ma on zaujem.
Neviem ci sa mam na to vykaslat a neriesit to alebo naopak.

kungfusrac

Ved to piesm. Tebe ide len o tvoje pocity a nezaujima ta, ci priatel mal cas nieco kupit, alebo vymysliet, alebo, ci ho to uz nezacalo nudit, kupovat ti nieco, ako domacemu zvieratku, alebo malemu decku.

Hrac

je blbost riesit po 4,5 roku vztahu nejaky medovnik, ruzu a pod. A este ked mu to nemas problem vykricat podla prveho prispevku. Tym duplom by som sa ofukol na teba a nekupil ti nic, ked si to vynucujes.

Ries podstatne veci v tak dlhom vztahu, tj. zasnuby, svadba, deti a hlavne byvanie. Ak mate 4,5 roka vztah na dialku, tak je uz cas byvat spolu. Toto je posunutie vztahu, nie nejaky darcek pri stretnuti.

A neuskodilo by aj trochu menej byt zavisli na sebe. Prist domov o 2 z prace a do 12 komunikovat len s nim cez telefon ci net. Ved to nemas vobec cas pre seba, zaluby ani nic...

rondusss

Kungfu mozes mi napisat tvoj vek.. Teraz neviem ci mas naozaj tak hlupe reci,ale to robis naschval. Komunikacia je prvorada za to ze ty s tym mas problej,alebo to nedokazes urobit,resp. ta nezaujimaju starosti a pocity partnera tym padom to tebe nevydrzi dlho. Moj priatel ked ma nejaky problem,alebo ho nieco trapi tak mi to povie a som raada,inak predideme vela x nezelanym nezhodam. A to co je pre teba hovadina neznamena ze je to pre kazdeho,tak ako ty mozes mat s niecim problem tak druhy clovek ta moze vysmiat.. Ale dakujem aj za tvoju ,,pripomienku,,.