Štúdium zubnej hygieny - ako to vlastne je?

Príspevok v téme: Štúdium zubnej hygieny - ako to vlastne je?
MinnieMae2

Dobrý deň! Mala by som záujem o štúdium zubnej hygieny, avšak nikto mi nevie vysvetliť, ako to vlastne je... (ani ujo Gúgl, ak by mi ho chcel niekto poradiť) Jeden tábor tvrdí, že to môže študovať hocikto, aj absolvent gymnázia... Druhý tábor zasa tvrdí, že je to len akási "nadstavba" pre absolventky stredných zdravotníckych škôl. Tiež mi nie je celkom jasné, ako je to s tým rozdelením štúdia- je to 3-ročné, skončím s titulom Bc. a môžem študovať ešte ďalšie 2 roky pre dosiahnutie vyššieho titulu, či ako?? A dá sa to naozaj študovať iba v Prešove? Mám v tom dosť zmätok, teda ak by sa našiel niekto dostatočne erudovaný a bol by tak milý a vysvetlil by mi to, bola by som mu prenesmierne vďačná! Inak, šťastný a úspešný nový rok želám! :)

MinnieMae2

Aha... Vďaka, začínam v tom mať jasnejšie :) Na stránke Prešovskej univerzity som sa KONEČNE dostala k bližším informáciám (doteraz mi tú stránku nikdy nechcelo otvoriť) a áno, je to len 3-ročné bakalárske štúdium, a tým to končí... Škoda, tento odbor sa mi veľmi páči, láka ma pracovať v zdravotníctve, no zároveň ma desí predstava trhania zubov a podobných "krvavých" zákrokov, mám z toho dosť fóbiu. Preto som štúdium klasickej stomatológie ihneď zavrhla. No nič, asi sa budem musieť poobzerať po iných odboroch...

miška_111

Pokiaľ dobre viem, tak sa odbor dá študovať len v Prešove, alebo v ČR.
Ja som sa tiež zahrávala s myšlienkou študovať tento odbor, ale odradil ma práve to, že je len v PO.
Na VŠ môžeš byť absolventom gymnázia, ale tento odbor existuje aj ako pomaturitné štúdium, ale podmienkou je byť absolventom SZŠ.
Štúdium je 3 ročné, bakalárska forma, magister ešte v SR asi nie je.