Štúdium zubnej hygieny - ako to vlastne je?

Príspevok v téme: Štúdium zubnej hygieny - ako to vlastne je?
MinnieMae2

Dobrý deň! Mala by som záujem o štúdium zubnej hygieny, avšak nikto mi nevie vysvetliť, ako to vlastne je... (ani ujo Gúgl, ak by mi ho chcel niekto poradiť) Jeden tábor tvrdí, že to môže študovať hocikto, aj absolvent gymnázia... Druhý tábor zasa tvrdí, že je to len akási "nadstavba" pre absolventky stredných zdravotníckych škôl. Tiež mi nie je celkom jasné, ako je to s tým rozdelením štúdia- je to 3-ročné, skončím s titulom Bc. a môžem študovať ešte ďalšie 2 roky pre dosiahnutie vyššieho titulu, či ako?? A dá sa to naozaj študovať iba v Prešove? Mám v tom dosť zmätok, teda ak by sa našiel niekto dostatočne erudovaný a bol by tak milý a vysvetlil by mi to, bola by som mu prenesmierne vďačná! Inak, šťastný a úspešný nový rok želám! :)

Ejkaaa

Ahojte,
vedeli by ste mi poradiť ohľadom studia v Prešove odbor dentálne hygiena? Som úplne mimo fachu, ale velmi by som chcela tuto školu skúsiť. Je to tam ťažké ? Teda viem, ze určite je ale ci to zvládne aj človek ktorý nechodil na zdravotnícku školu? A ak by ste tu boli náhodou externisti tiež by som mala na Vás otázku , ako je to pri externom štúdiu.
Dakujem Erika

kiskaole

Ahojte, tiež som dala prihlášku na dentálnu hygienu v Prešove, zajtra mám prijímačky. Chcela by som sa opýtať keď ste tam náhodou už niekto boli, ako prebiehali prijímačky, hlavne tá modelovacia a pohovorová časť. Ďakujem za odpovede :)

a526

ja by som sa chcela spýtat ,že ked chcem íst študovať dentalnu hygienu z čoho tam robím príjmacie skúšky ?dakujem

tina9

Miska ahoj ja rozmyslam nad fyzioterapiou v BA tam kde si pisala ze studujes a mam strasne vela otazok ohladom toho a bola by si super keby si mi na ne vedela odpovedat...bolo tazke sa tam dostat? Hlasilo sa vela ludi? Z coho si marurovala? Si spokojná? Dakujem za odpoveď.

anjelik777

Ahojte dievčatá ja by som chcela buduci rok skúsiť tu dentálnu hygienu. Chcela by som sa spýtať či sa tam možem dostať ak som z Odbornej strednej školy. Ja som študovala 2 roky na Prešovskej univerzite ale nejako ma ten pedagogicky odbor v 2 ročníku prestal baviť a štúdium som zanechala a teraz by som chcela ísť študovať tento odbor. A neviete náhodou ako prebiehajú prijimačky na tento odbor?

Miška_111

Na SZU v BA a som maximálne spokojná. Na prijímačkách som bola aj v Trnave aj ma prijali, ale nejak sa mi tam nepáčilo.

Miška_111

Ja som bola dosť podobný prípad. Bolo mi zle od krvi, dokonca už aj pri pomyslení na krv, resp. som sa nemohla pozerať ani keď niekoho preberala záchranka, ale chcela som študovať niečo zo zdravotníctva, takže ako som aj písala, páčila sa mi dentálna hygiena.
Teraz študujem fyzioterapiu a som nesmierne spokojná, takže možno malá inšpirácia. :-)