respiračná aritmia

Príspevok v téme: respiračná aritmia
greta

Kto má problémy so srdečnou aritmiou a ako sa u Vás prejavuje? ja mávam taký 2 sekundový pocit, že zo mňa niekto vysáva vzduch.Minule som sa Zľakla a išla na pohotovosť, kde ma poslali na kardiologiu a z EKG mi lekárka povedala , že srdce je Ok a že mám respiračnú aritmiu. Keď sa mi to zopakuje prepadne ma strach a musím si zase dať liek na upokojenie. Mám sa uspokojiť s vysvetlením od lekárky?

jolanka

To co tu opisujete nie je respiracna arytmia,respiracna arytmia nema ziadny vplyv na neschopnost nadychnut sa, nezvysuje tlak ani nic podobne ,je fyziologicka a ma ju velka cast obyvatelstva, v podstate vela ludi ani nevie,ze ju ma. O co v nej ide pri nadych sa srdecna frekvencia zrychli pri vydych spomali,mate to stale neni to podmienene ziadnym stresom, vsetky ostatne priznaky, ktore popisujete nepatria pod pojem respiracna arytmia,ale nieco ine,zvane stres ,psychika.

siska_ke

prosim vas kedy sa to prejavuje alebo teda pri akych cnnostiach a kedy viete ze je to aritmia, lebo my si doma stale meriame tlak a aj na starom tlakomery mi ukazovalo ze mam aritmiu a aj teraz na novom,ktory je presny mi to ukazuje a mam taky divny tlkot srdca....co vlastne ta aritmia je a co sposobuje?a je to nejak zivotu nebezpecne?prosim vas odpiste mi....dakujem.....a ak o tejto chorobe viete nieco viac prosim napiste mi to na moj mail : sedlakova_s@post.sk

ina

milá gretka, ja mávam niečo podobné.Vtedy sa mi prudko zvýši tlak,srdce mi začne biť ako o závoda celá sa rostrasiem od strachu.Mávala som pocit, že to je infarkt a utekala som na pohotovosť.Dali mi magnezium a niečo na upokojenie a poslali ma na vyšetrenie.Na internom mi nezistili takmer nič, čo by somsi vraj mala všímať okrem miernej aritmie.Predpísali mi concor a neurol.Už je to po 4 mesiacoch o niečo lepšie ale prejsť mi to neprešlo.Našla som si inú lekárku a tá mi vysvetlila, že je to porucha uzkosti.Je to zo stresou a z dlhodobých problémov a niekedy ani nevedia z čoho, ale tu som sa dočítala, že to má veľmi veľa žien.Neviem aké máš ty problémy ale neboj sa,ak to nebude prechádzať sme tu pre teba.

máriaa

ahoj, tento pocit poznám. Ja to robím tak, že sa snažím si to nevšímať a v tom momente mi pomôže, keď zakašlem. A všimla som si, že sa to prejavuje v období väčšieho stresu tak 2 x denne. Tak sa snažím nerozčuľovať a zhlboka dýchať. Tak sa drž a nevšímaj si to. Keby to bolo niečo vážne, tak by to bolelo.