respiračná aritmia

Príspevok v téme: respiračná aritmia
greta

Kto má problémy so srdečnou aritmiou a ako sa u Vás prejavuje? ja mávam taký 2 sekundový pocit, že zo mňa niekto vysáva vzduch.Minule som sa Zľakla a išla na pohotovosť, kde ma poslali na kardiologiu a z EKG mi lekárka povedala , že srdce je Ok a že mám respiračnú aritmiu. Keď sa mi to zopakuje prepadne ma strach a musím si zase dať liek na upokojenie. Mám sa uspokojiť s vysvetlením od lekárky?

verča

ahoj,respiračna aritmia je aritmia,bušenie srdca kde rozdiely v tlkotoch su rozne,nemaju rovnaku vzdialenost na EKG,nedavaj si hned lieky a radšej sa chod poriadne vyšetrit neh ti daju Holter stroj a podobne,aj maš dobreho znameho na Narodnom Ustave srdcovo cievnych chorob na kramaroch tak neh ta da vyšetrit poriadne,EKG,Echo,Ergometriu a atd.....ja mam respiračnu aritmiu s tachykardiovymi zachvatmi a rozjebanu biochemiu a nepracuje mi vegetativne nervstvo....takže radšej bežkaj k ,lekarke neh ta poriadne vyšetria lebo možno nemusiš mat nič,aritmia je bežna u mladych ludi a netreba hned brat silne lieky....

jaja

tiež mi predpísal obvodák concor a xanax (xanax- vysoko návykový, concor- v lekárni sa smiali, že to užívajú ludia na problémy s vysokým tlakom)- proste neberiem ani 1 z nich, občas som si dala concor, ked som mala nervy z búšenia, ale teraz som len na potr. doplnkoch!

jaja

tiež mám pocit, že sa toho už nezbavím, preto si treba zvyknúť na búšenie srdca, niekedy neviem, aká frekvencia je v danej situácii normálna, mám pocit že sa prehnane sledujem občas...

jaja

tak toto mám asi aj ja- ekg ok, mne obvodák povedal, že je to stres. ked som nervozna, tak mi búši srdce a mám pocit, že sa nemôžem nadýchnuť, ale je to len v mozgu, lebo dýchať sa mi dá normálne, ked sa pokúsim. ked to na mna príde a mám aj blbé myšlienky, kt. ma ovládajú , dám si do 2 hodín 2 SJW (ľubovník od rng) + nahodím myslenie, že sa nič nedeje, že mozog sa somnou zahráva, a je to ok po čase... najhoršie je sa báť a poddať sa tomu, potom sa to ťažko ovláda, ked človek prepadne do beznádeje a strachu!!! tot z mojich skúseností...

zkafetalerka

Dobrý den mám chronicky choru chcrbticu hrudnu aj prechladnutu chodím na rehabilitáciu. Neviem či to nejak ovplivnuje srdiečko predtým som nikdy problém so srdcom nemala aspon otom neviem teraz hlavne ked me bolí alebo mám zátež na chrbticu Poskočí mi srdce nie stále ela len občas myslím tak že ked mám zrýchlený pulz ako po behu snažím sa začat z hlboka dýchat a vtedy mi buchne viac alebo len silnejšie a ustáli to dakedy dostanem tlak du hrudníka ale je to len pár sekund a prejde to. Hrudník ma nebolí.len pri tom srdci mám len sem tam tlak na hrudi. tlak mám dobrý ešte aj slabší. Musela som si aj záchranku volat lebo mi začalo rýchlejšie byt a trochu som sa chvela no nebolelo ma nič len chrbtica ked som sedela. Tlak som mala v poriadku, ale manžel mi povedal že možem mat aj infarkt. Popritom sa mi dalo normálne chodit len som mala rýchlejší tep. Od strachu mi akoby vybrovalo na lavej strane hrudníka ani nie bolest ale ako by vybroval sval. Dali mi injekciu na uvolnenie svalstva, zabrala mi Pojakom týždni ked som doma riadila sparvilo mi to zas lahla som si začala dýchat a prešlo to . neviem či som pretažila chrbticu alebo čo . Som doma mesiac na PN ale odvtedy som to už nemala. Doktory mi povedali že mám tlak v poriadku. Že to je skor z chrbtice ako mi tlačí. Pred rokmi som bola tiež chorá na chrbticu ale vtedy ma pálil hrudník ako keby mi niekto dával horucu žehličku. Teraz sa idem liečit aj psychycky lebo sa bojím aby mi srdiečko nezlihalo. Proste mám strach zo všetkého. Idem sa dat vyšetrit na interné. Mám 27 rokov. Poradte mi čo to može byt.

xavier

Zdravim,potreboval by som poradit....pred tyzdnom som sedel v aute na ceste domov z prace ked tu som pocitil ze sa mi akosi tazsie dycha a srdce bije akosi nepravidelne,zacal som teda dychat zhlboka aby som sa upokojil.To mi vsak nepomohlo,prisiel dalsi pocit ako mi trpne nos, tvar, obe ruky a postupne som to citil po celom tele..zlakol som sa ked to prislo az do takeho stadia ze sa mi stahovali prsti smerom do dlane a nevedel som sa upokojit...ked som vystupil z auta jedine co ma napadlo je dat si jogu a tak som zacal dychat na doby,pricom celi tento stav pomaly ustupil.Do dnesneho dna citim srdce nejak inak a dnes to na mna prislo takmer zas.VIE MI NIEKTO PROSIM POVEDAT CO MI JE?u doktora som este nebol

čoki

ahoj.mam 28 a 4 roky som liečená na štítnu žľazu.moja lekárka ma my povedala, že ľudia s problémami š.ž. mávajú aritmie a že to nie je nebezpečné. treba sa s tým naučiť žiť.
je to nepríjemný pocit ale dá sa to prekonať, treba si sadnúť a z hlboka dýchať a nezľaknúť sa toho, lebo potom je to ešte horšie. ja som to mala doteraz celkom pod kontrolou, ale teraz sa my to troška vymklo z rúk pretože už tri mesiace chodievam pravidelne cvičiť a asi tri krát sa my to stalo v priebehu cvičenia.len dúfam že nebudem musieť prestať vôki tomu cvičiť.ked s tým máte skúsenosti, prosim odpovedzte.

rb

chcem aby mi niekto odpovedal na toto večer ked zaspávam alebo ked sa dám do kludu obleje me pot ked si chytím pulz je slabý a nepravydelný mam zvlaštny pocit niekedy mi trnú pritom aj ruky hrudník a tlak na hrudníku,niekedy sa mi to stane aj cez den ale hned to je preč ked idem na pohotovost nič nezistia a daju mi magnezium alebo ine

ivavychod

ahojte,ani neviem ci pisem spravne,mam prosbu o radu.asi pat rokov som trpela poruchami stravovania,potom sa mi z toho podarilo dostat/kupodivu samej,rposte som si povedala ze uz stacilo a prestala,zacala normalne jest a podobne.trosku to mojim telom otriaslo a pribrala som za pol roka asi sedem kil,mam pravidelnu menstruaciu,nemam bolesi ani krce ani nic podobne,pravidelne sportujem/tenis,beh,volejbal,plavanie/ale len rekreacne.Pred rokom som mavala stavy,ze som do prstov dostala take krce,ze som par minut nevedela pohnut rukami,potom to preslo.Velmi davno som fajcila,teraz uz par rokov nie.Mam 26,vaha 66.Meriam 175cm.Pred par mesiacmi som si vsimla,ze mavam nejak casto hlboky prieduskovy kasel,z nicoho nic,pak to prejde,polezim par dni a je to ok.Tak to preslo aj v juni a teraz je to tu zas. Co ma vsak trapi este viac,je,ze mavam niekedy/dva krat mesacne/bolest pichlavu na prsiach,a akoby mi preklepavalo srdiecko,proste hlavne rano ked vstanem,tak mam pocit akoby mi tam nejaka bublina chodila zlava do prava hore dole a pak to prejde.Ja viem ze by som mala ist na vysetrenia a vsekto,ale proste sa bojim:(Mozte mi prosim poradit?Samozrejme,ze mi je jasne,ze budem musiet uz kvoli celkovemu zdravotnemu stavu vyhladat internistov,ale aj tak.Dakujem

ninka

Ahojte,tiež mam niečo podobné,mám obdobie počas dňa, že sa mi zrazu ťažko dýcha,mám zrýchlený pulz a aj tlak.je to hlavne v stresovom období,nemávam to každy den.momentálne sa ku tomu pridalo pichanie pri srdci tak mám stres aby mi nehrozil infarkt,ale mám len 24 rokov,nepijem,nefajčim a ani nadváhu nemám.tlak sa mi zvýšil počas užívania antikoncepcie,neviem či to može spolu súvisieť.