Je nejaky "navod" na to ako byt stastny?

Príspevok v téme: Je nejaky "navod" na to ako byt stastny?
Janiiiiiiiii

No jee? :) Robím vo svojom životee všeetko preto aby som bola stastnaaa, nemaaam sa zle , mam sa fajn ale myslim ze stálle to neni ono ! Urcite mnohí viete o com hovorím ..:) Too , že neviem nájst niekoho z koho sa mi "roztrasú kolená" by bolo este v pohode, lebo máám na to este cely zivot, ale nejako ma urcité situacie , ktoré sa pravidelne opakujú začinajú nudit, alebo mám pocit , ze aj kamarátke vztahy nejako začínaju "hasnúúť" Neviem čo to je, chcelo by to nejaké oživenie alebo niečo novéé, ale to je to, že neviem čo !! :) .. Ludkoviaaa.. nemate nejaky overenyy "navod" na to ako byt fakt spokojnyyy so sebou so zivotom .. Lebo mám pocit akoby mi nieečo unikalo pomedzi prstyy.. Fakt je to mozno len pocit alebo sialené obdobie.. :D

cicilka

dobre si jej napisala, niektore velmi vela telenoviel a telky pozeraju a potom si myslia ze to tak chodi aj v realnom zivote

Eva531

Nepozerať telenovely a keď ich už pozeráš, tak aspoň len nečakať, že aj v reálnom živote bude všetko ako v telenovelách. Kto to tak očakáva, ten nikdy šťastný nebude. Odporúčam čítať v časopisoch skutočné príbehy, pozerať v telke správy a také filmy, ktoré boli natočené podľa skutočných udalostí, vypnúť Facebook - najlepšie odhlásiť sa a stretávať sa s ľuďmi osobne, počúvať ich životné príbehy. Oni totiž to najhoršie, čo sa im v živote stalo, na FB určite nenapíšu, ale to dusia v sebe a na ten FB píšu len príjemné veci, ktoré ich potešili. Potom to vzbudzuje dojem, ako keby boli šťastní a ako keby ani žiadne problémy nemali, ale zdanie klame. Byť šťastný = mať stále myšlienky v realite a nečakať od života viac, ako ti môže dať, ale tešiť sa z toho, čo ti dáva. Neporovnávať sa s tými, ktorí sa majú lepšie ako ty. Keď ti je ťažko, porovnať sa s tými, ktorí sa majú od teba oveľa horšie. Keď máš napríklad pocit, že odbila tvoja posledná hodina a že ťa asi na ulici vystrie iba preto, lebo ti zubár prikázal dve hodiny nejesť a tebe škvŕka v bruchu, točí sa ti hlava a je ti na odpadnutie, lebo si ešte v živote dlhšie ako hodinu bez jedla nebola schopná vydržať, tak nemyslieť na smrť a na to, ako je tebe teraz zle. Ale radšej pomyslieť na hladné deti v Afrike, lebo tie sú na tom od teba oveľa horšie. To ti dodá silu prežiť.

Erika365

Neviem ako ste na tom vy ale mne najviac pomáha čítanie kníh. Rozširuje to môj uhol pohľadu a naučila som sa dokonale ovládať svoju myseľ. Dá sa povedať, že teraz som šťastná :)
Uvediem aspoň 3 knihy, ktoré naozaj stoja za to.
Randy Gage - Proč ste tak hloupi, nemocni a bez penez
Tajomstvo - The Secret
Mark Green - Šťastie stav mysle

Zlamic

Samozrejme, ze je na to navod.
Jednoducho bud stastna prave tu a teraz.
Stastie je totiz rozhodnutie, ze si stastna. Je to vnutorny stav, naladenie. Neprichadza zvonku, nic a nikto ta neurobi stastnou, len ty.
Ked sa budes sustredit na nedostatok a vsimat si negativa, ci uz vo svojom zivote, alebo v zivote inych, budes sa citit coraz horsie.
Co tak si zacat vsimat to dobre na sebe a na inych? Vsimat si stastne vztahy a tesit sa z nich?

Precitaj si knihu Laurenta Gounelleho Muz, ktory chcel byt stastny.
Je to mala nenapadna knizocka, do ktorej som sa zamilovala na prve precitanie a potom znovu a znovu, vzdy ked sa v zivote na chvilku stratim. Je v nej velmi hlboka mudrost.

grüezi

zaujímavo o štastí sa vyjadruje psychiater Cyril Höschl.
"Vážený pane doktore,
v Reflexu č. 19 mne zaujala mj. věta v článku Dva roky prázdnin: "Kolumbijci jsou po obyvatelích Vanuatu druhým nejšťastnějším národem na světě". Jinde jsem se však dočetl, že se štěstím je spojená touha po materiálním zajištění a jde ruku v ruce se zvyšujícími se platy. Proč jsou tedy na čele žebříčku relativně chudší země? Neměl by se západ snažit napodobit svým způsobem života ty nejšťastnější národy? Nebo to není vzhledem k lidským vlastnostem a pokroku možné? Anebo šťastné (zpravidla chudé) národy nevědí o tom, že jsou nejšťastnější a myslí si, že (bohatý) západ je nejšťastnější? Kde je tedy pravda? Děkuji.
Karel Ticháček, Trutnov

To je zdánlivě banální, ve skutečnosti pro pochopení chodu světa dost zásadní otázka. Jeden můj švédský kolega dával svým pacientům dotazníky zjišťující subjektivní kvalitu života, tedy cosi jako míru jejich spokojenosti. Jaké bylo jeho překvapení, když chudí psychotičtí pacienti, často invalidní důchodci, včetně schizofreniků, byli dokonce o chlup spokojenější než neurotici s nespavostí, bolestmi hlavy a manželskými konflikty, vesměs dobře situovaní švédští občané, zhusta vlastníci jachet, silných aut a všelijakých byznysů. Pocit štěstí je zřejmě daleko více než na objektivní ekonomické ukazatele vázán na relativní měřítko nastavené jednak individuálně v čase (to říká, zda se mám lépe či hůře než před tím) a jednak skupinově v bližším okolí (to říká, zda se mám lépe či hůře než lidé v mém okolí). Tato měřítka spoluutvářejí naše aspirace. Pocit štěstí je do značné míry určován rozdílem mezi těmito aspiracemi a jejich skutečným dosahováním. Nešťastnými se cítíme ve chvíli, kdy začneme aspirovat na něco, co je za hranicemi našich možností. Viděl jsem na Mauritiu domorodce, kteří bydleli v buši v chýškách z vlnitého plechu a chodili dolů k moři sloužit do luxusních vil zámožných rekreantů. Byli přitom očividně šťastnější než jejich zaměstnavatelé, protože je ani ve snu nenapadla taková hloupost jako válet se na lehátku u golfového hřiště. Nešťastnými se stanou ve chvíli, kdy na to začnou rovněž aspirovat v přesvědčení, že to pro ně a pro jejich potomky představuje mnohem pohodlnější život než klátit třtinu, sekat trávník nebo omývat auta. Mechanismů sytících pocit štěstí je samozřejmě mnohem víc. Patří k nim i pohyb ve společenském žebříčku: při cestě vzhůru slast, při pádu deprese. Proto se po něm mnozí tak usilovně drápou. Nezapomínejme však i na vrozené vlohy (někdo prostě „neaspiruje“, protože je mu to víceméně jedno) a na chemii. Pocit štěstí si někdo může navodit panákem, jiný jointem, další lysohlávkou nebo nějakým jiným „tripem“. Na „objektivních ekonomických ukazatelích“ tedy opravdu asi mnoho nezáleží. Avšak vědomě se zbavit ekonomické prosperity ve snaze dosáhnout „kolumbijského štěstí“ by pro Západ ve skutečnosti znamenalo pád podle obou zmíněných měřítek (ostatně krize už tím směrem nakročila). Důsledkem by bylo všechno možné jenom ne pocit štěstí."
__________________________________
v jednom rozhovore hovorí aj toto:
"Umění žít je jedním z nejtěžších umění. Znamená schopnost radovat se z maličkostí a nesnažit se neustále srovnávat s nedosažitelnými vzory nad rámec vlastních možností a schopností. Jde o to najít zdroj potěšení, vytvářet si tento vnitřní pocit s vlastním přispěním a nečekat, že někdo ocení, jaký jsem ohromný a poskytne mi podmínky, které si ani nezasloužím."

Radoslava123

Snažiť sa byť psychicky vyrovnanou osobou, čiže zmieriť sa so všetkými problémami, ktoré máš, žiť v realite a nie v nejakom svete snov, ktorý je od tej reality omnoho krajší, ale nezlučujúci sa s realitou, naučiť sa so svojimi problémami žiť a nezávidieť tým, ktorí tie problémy nemajú (určite majú problémy iné). Ak ťa život nudí, striedaj práce, striedaj mestá, v ktorých bývaš, striedaj podnájmy, chodievaj s kolegyňami na kávičky a na klebety, ľudia sa menia a priateľstvá tiež. Niekto ťa sklame, no neskôr vstúpia do tvojho života iní ľudia, lepší, ktorí si označenie "kamarát" právom zaslúžia, pretože stoja v prvom rade o komunikáciu s tebou a o tvoju spoločnosť a nie sú to falošníci, ktorí sa ozvú len vtedy, keď od teba niečo chcú. Snažiť sa vyhýbať sa falošným ľuďom, ktorí iba zneužívajú tvoju dobrotu. Žiť si život po svojom, robiť si, čo chceš a nevšímať si, kto má na teba aký názor a akú mienku, čiže nežiť pre názor ľudí, ale pre svoj pocit spokojnosti, že si si urobila po svojom.

adr1a

1. Nerozmyslaj prilis.
2. Zbytocne sa nezamyslaj.
3. Zi a vychutnavaj si kazdy den akoby mal byt tvojim poslednym.
4. Zi v pritomnosti. Tu a teraz.
5. Bud s tymi, ktori s tebou chcu byt.