PMS a silná menštruácia

Príspevok v téme: PMS a silná menštruácia
lorrines

Dievčatá a ženy, chcem sa poradiť. Už vyše pol roka ma trápia veľmi ťažké PMS príznaky a následne veľmi silná menštruácia. Je nejaký spôsob ako sa dá tomuto predchádzať? V podstate okrem nejakých 8 dní v mesiaci ma neustále niečo trápi, menzes mám tak silný že prvé dni ani radšej nikam nechodím, kŕče mám neskutočné, potom ked to skončí po ovuláciu mám chvílu pokoj a potom? Ešte horšie ako menštruácia samotná - bolesť pŕs (taká že ani dotknúť sa ich nedá) citlivá pokožka na dotyk, neskutočné výkyvy nálad, otrasná pleť...a to by sa dalo ešte menovať...trvá to až do ďalšej menštruácie :-(
Gynekolog mi povedal že jedina možnosť je antikoncepcia, lenže tú ked som brala nenormálane sa vo mne zadržala voda a pribrala som viac než 5kg v prvých 2 mesiacoch ...vedel by mi niekto poradiť? A rozumie niekto ako je možne že nikdy som takýto problem nemala len posledne mesiace? Mám už 20 rokov, nečakala by som taketo zmeny

RNG

Mudr Zahumensky je uplne mimo. Menstruacia je normalna a nie chorobny zjav, ako to tam popisuje. Jej poruchy a teda aj ovplyvnovanie roznymi patentovanymi chemikaliami napodobnujucimi nase hormony je neprirodzene a vedie ku chorobam. Zaujimave je napr , ze pred vynalezom hormonalne antikoncepcie bola rakovina prs velmi zriedkava a dnes to doslova ohrozuje v Europe jednu z 10 zien, v UK dokonca jednu z devat.

klieila

REDBATICA pred 10 rokmi bola antikoncepcia trochu iná ako dnešná moderná nemyslíš?, písať niečo čo bolo pred desiatimi rokmi asi nie je práve aktuálne.
Odporúčam prečítať článok MUDr.Jozefa Záhumenského,on nepredpísal poslednú antikoncepciu pred 10 rokmi...Veľmi poučné a podložené dlhoročnou praxou gynekologa.

jozefzahumensky.blog.sme.sk

RNG

Nuz vacsine zien, zo skusenosti za dlhe roky, pomoze brat yam, davka diosgeninu v nom potrebna na klinicku ucinnost je 200 mg denne.

redka

lekari ti ju isto odporucia sak maju za to prachy.... farmaceuticka masineria je silna.... poviem ti aky ucinok mala antika na mna - depresie, uzkosti, stavy paniky, pocity na plac, pocity menjecennosti... co sa tyka fyzickej roviny takmer vyhasnute libido, casto opakujuce sa mykozy, pocity trpnutia koncatin hlavne ruky, pocity ako by mi niekto ihlicou pichal do hlavy, suchost posvy... iste jetoho viac ale na toto som si momentalne spomenula... bolo to pred cca 10 rokmi a chvala bohu viem existovat aj bez toho aj ked som mala dlhy menzes aj bolestivy... teraz sa mi uz skratil na 4 dni a na bolest mi staci raz mesacne jeden ibalgin.... ked som bola na raw strave tak som to dokazala prezit aj bez tabletky.... bolesti boli mierne, znesitelne...

klieila

Ahojte, rada by som reagovala na príspevok lorrines. Presne viem o čom hovoríš, ja som mala podobné problemy ako ty, hlavne čo sa týkalo bolestivosti prsníkov, skoro týžden pred menštruáciou som si nevedela lahnut ani na brucho take som ich mala citlivé. Nehovoriac o krčoch počas menštruácie.Ja používam Daylette, ktorá tu už bola spomenutá. A vobec nesúhlasím s názorom že napácha viac škody ako úžitku, Fleur-de-lis, ktorých je tých 10 vecí, ktoré antikoncepcia zhorší? Možno si treba prečítať aj postrehy gynekologov, odborníkov na tému antikoncepcia, ako napísať zhorčí desať vecí a nepodložiť to žiadnym ozajstným tvrdením alebo štúdiou.To potom podme zrušiť všetky lieky, nielen antikoncepciu, však načo dávať lieky na vysoký tlak, ked vlastne zlepšia len jednu vec a zhoršia 10 ostatných, to je rovnaké tvrdenie, ničím nepodložené ... akurát že potom ten pacient može na vysoký tlak zomrieť... Možno by sa stačilo spýtať žien, ktoré majú problém s PMS či je antikoncepcia pre nich naozaj takou zlou voľbou, keď im zlepší kvalitu života. PMS uberá každý mesiac z aktívneho života skoro týžden (u mna to bolo tolko). Ja beriem antikoncepciu už 10 rokov, s prestávkou, ked som bola tehotná, som úplne v poriadku, chodím na pravidelné kontroly a práve vďaka antikoncepcii sa kvalita mojho života zlepšila o 100% a aby ste si nemysleli, tiež som vyskúšala striedmejšiu stravu, čaje, a čo ja viem čo ešte. A lorrines, daylette obsahuje hormon, ktorý nezadržiava vodu v tele, teda by si nemala ani pribrať, ja som nepribrala ani pol kila :) Držím palce

Fleur-de-lis

Skús si prečítať knihu Plodnosť, cykly a výživa od M.M.Shannon. Je o ženskom cykle, možných problémoch a riešeniach čo najprirodzenejšou cestou.
Ja osobne ti antikoncepciu vôbec neodporúčam. Zásah do hormónov sa dnes podceňuje. Možno pomôže v jednom, ale pri tom zhorší ďalších desať... Najprv vyskúšaj všetko možné a toto si nechaj ako posledné riešenie.

redka

antiku jednoznacne nie.... tu by som brala az ako poslednu moznost ak by mi nepomohli prirodne veci.... antika napacha viac skody ako uzitku.... aj ked sa to nemusi ukazat hned, ale aj po rokoch uzivania... a mozno aj po tom co ju prestanes uzivat.... takze toto si nechaj az ako poslednu moznost...

redka

skus pupalkovy olej v kapsuliach alebo MACA alebo kotvicnik - normalizuju hormony...

a ako pisala arly... zmenit treavovanie... eliminovat cukry a mucne veci... pridat zeleninu.... ono problemy s pms moze mat na svedomi aj systemova kandida... neco o tom nacitaj mozno sa v tom najdes... mne napriklad bolesti ustupili ked som presla na cisto zivu stravu... ale vela veci mi chybalo tak teraz idem takym svojim smerom.... hlavne vela zeleniny, nejake to masko, vajcia, kyslomliecne vyrobky, a ziadna muka a komercne sladkosti...

zuzanka1

to lorrines: Podla mna ti gynekolog skutocne poradil dobre a antikoncepcia je jedina moznost. Otazka znie aku antikoncepciu ti predpisal. Ja som mala podobne problemy, az kym mi doktor nenasadil DAYLETTE a zrazu sa moj problem vyriesil. Je to vdaka scheme uzivania 24+4, to znamena, ze tam je 24 aktivnych tabliet a 4 placebo. Vdaka tomu, ze tam nie je 7 dnova pauza, tak nedochadza k poklesu hormanalnych hladin na nulu, ktora moze sposobit bolesti hlavy. Pri dlhsom uzivani Daylette (po 6 mesiacoch) uz nemam ani menzes, alebo maximalne pospinenie v tej 4 dnovej pauze. Navyse Daylette obsahuje progesteron dropirenon, ktory zabranuje zadrziavaniu vody, takze tvoje problemy by sa mali touto antikoncepciou vyriesit!