Radikálne zmeniť život, krajinu, prácu, ako?

Príspevok v téme: Radikálne zmeniť život, krajinu, prácu, ako?
paloma1

Prosím vás ako ste nabrali odvahu? Chcela by som zmeniť svoj a partnerov život. Žijeme neustále v strese. Ráno mi za tmy odchádza, večer sa za tmy vracia, od 6 do 5, niekedy dlhšie. Ja som o prácu momentálne prišla. Ani na víkend sa neteším, lebo bývame u rodičov a stále niečo riešime, stále niečo robiť. Nemôžem si pospať ani v nedeľu dlhšie, lebo raňajkovať sa musí o 9. Keď náhodou spíme dlhšie, volajú nás, lebo rýchlo treba jesť ide sa variť obed. Pol víkendu sa prevarí, pol prepracuje a zasa pondelok a od rána do večera sa nevidíme. Večer si ľahneme o 8 a o 9 mi už chudátko spí, čo je taký unavený. Mám 27 a takýto život som si nepredstavovala. Ako z tohto kolotoča von? Najradšej by som odišla niekam do zahraničia, nie že by mi vadili rodičia, ale potrebujem svoju slobodu a voľnosť plus prácu, mohli by sme pracovať trebárs spolu, cez víkend vstať kedy chceme atď. Strašne sa cítim napätá. Včera som čítala, že už aj Anglicko obmedzí trh. Mám pocit, že ak neodídem a neodtrhnem sa teraz, tak už sa mi to po 30 nepodarí. Aspoň na pár rokov. Čo myslíte? Ubíja ma všetko tuná, o platoch ani nehovorím...:(

jedulka

... na co ti odvaha? Důležité je to probrat s manželem, ano půjdeme a nebo ne? A kam? Pak už nepřemýšlej, jednoduše se připrav na cestu jako do "školy přírody" a jedu, né? Co můžeš ztratit?Pochopila jsem, že v paneláku nežijete, no tak, vždy je kam se vrátit při nejhorším a žádné starosti co s bytem.... Moje zkušenost je taková,že způsob jakým žijete se mávnutím proutku a nebo nějakým zázrakem ani lety nespraví.Bude stále stejný, z práce do práce ...
Pokuď jde jen o vydělání si nějakých penízků také doporučuji nějaké skandinávské státy.Vždyť, kdo říká, že tam máte zůstat na stálo?Vždycky se budete moci sebrat sednout na letadlo a ject někam jinam.Ty jazyky jak radila MultiLevel, ty jsou důležité,asi bych s nima začala,stačí základy, opravdu mluvit se stejně naučíš, až budeš nucená..."vhozena do vody" :-)

soffa

nerozmyslaj,konaj.ja som tak odisla priebehu 3 dni do uk.nemala som tam nikoho.chytila som sa sance.vydrzala som tam 6 rokov,zarobila ,vtedy stala libra 70 sk.bolo to pred 10 rokmi.cim viac budes rozmyslat tym viac nebudes mat odvahu ist.zbalte sa a chodte.vzdy sa praca najde.aj ubytovanie.aj ked tam pecene holuby nepadaju do ust,stale je to lepsie,zivot ta nauci.

_meno

Ahoj paloma1

Ako som ti pisal poobede, nepytaj sa sliepok, ako lietaju orly.
Chces z tadialto odist .. a pytas sa tych co tu chcu zostat :-)

Vela stastia :-)))

kardinal

a samozrejme popri tom ta stretne vela veci, o ktorych teraz ani netusis ... toto nieje vec, ktora sa programuje. Toto je vec, ktora rozsiri okruh tvojich moznosti toho, co ti zivot ponukne.

kardinal

preco anglicko, mozes ist niekam na karibske ostrovy ucit anglicky jazyk ... moznosti je neurekom, pokial tvojim cielom nebude zarobit na auto, dom, ci ajfon. Dolezia je ta skusenost.

MultiLevel

paloma, nemas sa co rozculovat, z tvojho prispevku sme sa dozvedeli, ze vas o 9 volaju na ranajky a vam sq nechce, lebo este chcete spat...tak som to zjavne pochopila ja, aj phoe.
Druha vec, aj my sme chceli byvanie bez hypoteky. Na SR to pri momentalnych platoch nie je mozne. Aj na odchod do zahranicia potrebujes veelmi vela penazi. Keby si sla napriklad tam kde ja - Skandinavia, zvycajne chcu tri mesacne najmy ako depozit, pricom mes.najom je veelmi vysoky. Ale...pokial si najdes dobru pracu, zacnes zarabat krasne peniazky o ktorych by si tu len snivala...A moja rada, ak uz sever, ucte sa miestny jazyk. S AJ vystacite, ale ovela ovela vyssie sancrle mas ak ovladas jazyk krajiny.
Vyhoda UK je, ze ta tam zamestnaju aj so slabou AJ do kuchyne napriklad...ale zivot tam je velmi drahy a ci ti ostane cosi bokom..hmmmmm

vebe

phoe, ja som nekonkretizovala, ze kedy maju vstat a robit si ranajky, to je uz na nich. A s tym spanim, tak poviem ti, ked boli deti male tak vstavanie o siestej, jasne od pondelka do nedele, cize kazdy den. Lenze momentalne tak vela robim a mam aj sluzby, ze ci to niekto kritizuje ci nie, musim dat aspon v sobotu spanie bez budika a niekedy s take obedoranajky. Ja si myslim, ze ked si raz zalozi svoju rodinku, musi si fungovat podla svojich vlastnych pravidiel, Ked potrebuju spat do deviatej, tak necht to tak robia, je to sucast vikendovej pohody, ked niekto vstava kazdy den o 5-tej. Rodicia nech si ziju svoj zivot. Myslim si ze to je ten hlavny problem, nedokazu si zit svoj vlastny zivot, preto stale riesia mladych

paloma1

Človek tu píše o radu do akej krajiny a pod. ako odísť a nabrať odvahu a hneď sa tu niekto stará do toho kedy vstávame kto varí atď. Sa uvedom drahá, to asi doma u vás tak je, preto si myslíš že aj inde

paloma1

A ďalší.. Veď my tie raňajky koľkokrát chystáme sami! Asi idem odtiaľto preč, tu ľudia nevedia nič iné len vysmiať a posudzovať. Otras! Čo sa ja mám spovedať koľko varím a kedy vstávam, téma je jasná!!!