Je trápne kúpiť si Škodu Fabiu?

Príspevok v téme: Je trápne kúpiť si Škodu Fabiu?
autíčková

Potrebujem nové auto a chcem niečo praktické a nie veľmi drahé. A potrebujem aj nejaký slušnejší batožinový priestor. Tak som hľadala na internete a s pár ľuďmi som sa radila. Vyšla mi z toho Škoda Fabia. Ale môj muž skoro explodoval, vraj kúpiť si Škodu je totálne trápne, to si kupujú len ľudia bez fantázie a nenároční burani. Nikdy som doteraz nemala Škodovku, auto vždy vyberal manžel. Teraz mám 6-ročnú Toyotu a posledné dva roky stále behám do servisu. Predtým som mala Fiat, tiež po štyroch rokoch stále v oprave. Už mi to lezie na nervy, je mi jasné, že auto nevydrží sto rokov, ale nechcem v jednom kuse len platiť za opravy. Chcem mať auto, na ktoré sa môžem spoľahnúť a nezradí ma za prvým rohom. Muž mi ešte argumentuje tým, že základná výbava Fabie je o ničom, vraj všetko sa musí priplácať ako nadštandard. To, čo je v japonských autách samozrejmosť, si musím v Škodovke priplatiť. A interiér vraj tiež nie je nič moc. Že je to len taká krabica bez fantázie s lacnými plastami.
Preto by som chcela poprosiť hlavne majiteľov Fabie, aby mi napísali svoje skúsenosti. Či sú s autom spokojní a či naozaj má takú mizernú doplnkovú výbavu v porovnaní s konkurenčnými značkami. Ďakujem za vaše e rady.

autíčková

Môj muž sa hlavne hanbí. On má dosť vysoké postavenie vo firme, tak sa snaží pôsobiť ako úspešný muž. A podľa neho úspešní muži majú len drahé autá najlepších značiek. A manželky ich samozrejme musia reprezentovať. Ale na to ja kašlem, to je jeho problém. Keď si musí drahým autom riešiť komplexy, nech tak robí. Mne vôbec nevadí ísť na stretnutie s riaditeľom banky a prísť tam na Fabii. Na koľko mám, toľko si dovolím a za čestne zarobené peniaze sa nehanbím, aj keď ich nie je veľa. A nemienim dať všetky prachy na auto, len aby som budila dojem zazobanca.
Hlavne tu čakám radu, či tá Fabia je skutočne spoľahlívé a praktické auto. Od niekoho, kto na tomto autíčku už nejaký ten rok jazdí.

Auto

Fabiu si nekupuj. Das vela penazi za malo muziky. Cena auta je zavisla od inych aut VW a nesuvisi s uzitkovou hodnotou. Je prilis vysoka. Ak by VW spustilo cenu dole, tak by sa v Nemecku predavalo viac Fabii, ako VW Polo a preto je cena Fabie umelo nadsadena. To auto nema ani poriadny motor, nie je stavane na nase cesty a priestor uz vobec nie. Kup si nieco poriadne. Za tu cenu uz dostanes aj auto nizsej strednej triedy od inych znaciek.

autíčková

Manžel má svoje auto, kúpil si ho sám, ja si tiež kupujem sama za svoje. Ale ja mu do jeho kúpy nikdy nehovorím, ale ani sa v tom nevyznám. On má o autách viac vedomostí, ale aj tak si už nechcem kupovať len podľa neho, lebo ja kašlem na to, či je Škoda obyčajné auto, ja potrebujem auto praktické, lacné a spoľahlivé. A dôležitý je aj slušný batožinový priestor. Octavia je pre mňa trocha veľká, aj kvôli parkovaniu. Hocikde sa človek s takým autom nevprace.

Byeeeeee

Mmmm trapnym by som nazvala kupit si auto na ktore menam;) skoda sice nestavila na krasny dizajn ale z vlastnych skusenosti viem ze stavili na kvalitu.

hlavatahlava

Nela41
a zabudla si, ze sa kradnu asi najviac (ale zase je ich najviac na cestach).
ale suhlasim s tym, ze ak chce viac, nech kupi on..

autíčková

No niečo také, že by mi manžel dal na auto peniaze u nás nehrozí. Zaplatiť si ho musím sama. Ale kibicovať bude, to je jasné.

Nela41

Bože nakop manžela do prdele :) ALe vážne. Škoda je super, je lacná a na slovensku sú dostupné lacné náhradné diely na všetko. Nemusíš čakať dlhé týždne na ich dodanie a platiť za ne veľké peniaze. Okrem toho je to pohodlné auto.
A keď chce manžel kreatívnu nekrabicu nech ti dá státisíce eur, ak ich nedá tak nech radšej moc nevymýšľa

oui..

o Fabciach neviem, nepacia sa mi, zato Octavie beriem ako velmi slusne auta. celkovo, kupu skodovice urcite nepovazujem za trapnu, kupa akehokolvek auta nie je trapna. ja mam Ibizu Combi a som velmi spokojna - potrebovala som prakticke presuvadlo, ktore bude lacne, rezko sa bude hybat, ked to budem potrebovat, bude mat vela batozinoveho priestoru a bude sa nan dat aj pozriet. Pre mna v ramci tejto kategorie aut Ibiza vyhrala, nie je kralovna priestoru, ani krasy, ani dynamiky, ale myslim, ze v porovnani s obdobnymi je prinajmensom najkrajsia :))