Čo si mám o tom myslieť?

Príspevok v téme: Čo si mám o tom myslieť?
vivi21

S mojím priateľom chodíme spolu takmer 4 roky, jeho rodina už čoraz častejšie spomína slovko svadba a jeho rodičia dokonca uvažujú o tom, že by nám pomohli s bývaním spoločným. Lenže zakaždým keď padne reč o svadbe, všimnem si, že priateľ znervóznie, zmení tému alebo im povie, že sa o tom teraz nebudú baviť. Ja neviem čo si mám myslieť, myslím, že jeho rodičia i ostatná jeho rodina si ma obľúbili a jeho starí rodičia i rodičia sem tam na túto tému odbočia, no mám pocit, že on takéto témy vôbec počúvať nechce. Pritom viem, že ma veľmi ľúbi, každý deň mi to dáva jasne najavo, bojí sa, že by ma stratil, tak neviem prečo ma taký postoj. Nedávno mi povedal, že by chcel mať deti, no bojí sa či bude dobrý otec a či dokáže uživiť rodinu.... myslíte, že to s tým súvisí????? Neviem čo si mám o tom myslieť.

frontman

ved nemusi vsetko vyjadrovat len slovami, tym, ako sa sprava, dava ostatnym najavo, ze sa o tom nechce bavit.
tebe povedal, co si mysli a planuje, ostatnych neriesi, lebo nie su prenho tak doleziti, aby riskoval nejaky konflikt.
mozno ho trosku musis nakopnut, povedz mu, ze ti lezu na nervy tie reci jeho rodicov, ze ti to vadi.
muzi nie su telepati, on mozno ani nevie, ze ti to tak prekaza.

vivi21

to hej, ja som si nebola ista, ze ci to nie je tym, ze to nechce pocuvat lebo ma jednoducho nechce,ale..... bolo mi to divne, kedze sme spolu roky a nas vztah je o.k. Zdalo sa mi cudne preco to teda neuvedie rodine na pravu mieru, ale radsej ujde alebo zmeni temu, tak som nevydrzala a priamo sa spytala, ci si ma raz vezme alebo ako to je. On mi povedal, ze jasne, ze hej. Len sa chce najprv postavit na nohy a byt si isty, ze sa postara o rodinu. Mozno som sa ho mala hned priamo opytat, to vsak nemeni nic na veci, ze by to mohol teda takto priamo povedat aj rodine, aspon by vedeli ako sa veci maju a mozno by dali pokoj

panika

Partnera - lebo tvoja otazka konci tym, ze co si mas o tom mysliet..ale uz vidim, ze to vlastne vies. On chce mat istotu, ze vsetko bude OK po vsetkych strankach. a papier nie je vsetko...No, ale chapem tie reci mozu fakt liezt na nervy

vivi21

Ach mily frontman, ved o to ide, ja nechcem, aby podlahol okoliu a urobil nieco co nechce, alebo nie je o tom zatial pevne rozhodnuty. Mne je jedo ci sa vezmeme o mesiac, rok ci dva..... som rada, ze sme spolu a ze nam to funguje. Mne ide len o to, ze by mohol dat teda rodine jasne najavo, nech sa zatial do toho nemontuju, ze nie je na to spravny cas alebo tak. Lebo ja nechcem byt vecne ta, co pocuva narazky a otazky a vecne je akoby na vysluchu. Nemam chut stale nieco riesit a vysvetlovat a razne im to dat najavo nemozem, su to jeho rodicia, ja ich nechcem urazit a nemozem im to povedat tak ako by mohol on. Ale jeho nazor taky, ze teraz sa o tom bavit nejde lebo on chce v prvom rade zabezpecit rodinu, postavit sa pevne na vlastne a az potom riesit tuto otazku co je sice pekne, ale tak nech to povie aj im.

frontman

este nie je rozhodnuty to spravit, a lezie mu nervy ten tlak rodiny.
a ty si daj pozor, aby tomu tlaku nepodlahol, lebo ked to nespravi z vlastneho rozhodnutia, nebude sa neskor v buducnosti citit viazany slubom, bude to pre neho iba formalita.

vivi21

Pyrana - ako to je všetko v poriadku, ja to beriem, že teraz možno ešte nie je ten správny čas na svadbu a že podstatné je to, že mi povedal, že by si ma chcel raz zobrať. Ide o to, že on pri tejto téme väčšinou zdúchne, ide do izby alebo tak a mňa tam nechá sedieť a trápiť sa odpoveďmi na túto tému pred jeho rodinou. Naposledy mi to urobil na svadbe svojej sesternice, všetci zas začali do mňa aj neho vŕtať (teda celá jeho rodina a to nie len tá blízka), že kedy už budeme na rade my dvaja, on sa zobral a išiel s kamarátom von a mňa tam nechal. Pre mňa osobne to bolo dosť trápne jednak, že sa ma to pýtali a ja som nevedela ako im povedať a naznačiť, nech to už nechajú tak a po druhé, že on sa zobral a mňa tam nechal ako takého delikventa na výsluchu.A keď som mu to vyčítala, že mal aj on niečo k tomu povedať, alebo ich zabrzdiť tak sa zobral a neurobil nič, a on na to, že takými vecami sa nejde zaoberať.......