Vadilo by vám to baby?

Príspevok v téme: Vadilo by vám to baby?
lavazza11

Ahojte. Mám priateľa, sme spolu vyše 4 roky, pár krát sme sa porozchádzali, ale to teraz nie je podstatné. On si začal poslednú dobu priveľmi rozumieť s jedným dievčaťom. Poznám ju aj ja (poznám ju dosť dlho, sme kamarátky), a môj priateľ sa s ňou poslednú dobu začal príliš často stretávať, chodia von, je s ňou dlhšie než so mnou, a vidím že si rozumejú. Ja sama dobre viem, že oni dvaja by nikdy spolu nič nemali, majú sa radi ako brat a sestra, sú najlepší priatelia. Ale mne to už začína dosť prekážať. On sa s ňou smeje, blbne, rozumejú si, a so mnou ako jeho priateľkou to až takéto nie je. Keď sme spolu vonku (my traja), cítim sa ako 5-te koleso na voze. Je mi to dosť ľúto a veľmi sa kvôli tomu trápim, a som z toho smutná. On mi stále vraví že miluje len mňa, do nej by sa nevedel zaľúbiť, že ju berie ako sestru. Ja to aj sama viem, som si toho vedomá, no neviem sa ubrániť tomu zlému pocitu a žiarlivosti :-(. Keď sú spolu vonku bezo mňa, vrie vo mne sto čertov. Baby, máte niektorá podobný problém? Vadilo by vám to? Alebo viete mi nejak poradiť, ako sa s tým vyrovnať?

jedulka

Free4U....můj přítel odpovídá ....no tak to je pekné! Že uprednostní kamarátku pred svojou prieateľkou či manželkou...je to na uši postavené,pokiaľ to není priamo želanie tej partnerky, ktorá neznáša disco na rozdiel od manžela či partnera a nevyženie ho s ňou!
Tak to je názor mého přítele, který je ode mne o 19 let mladší.Věříme si velmi, jinak to ani nejde!
V tom co píšeš je jinde zakopanej pes.Já jsem svého exbezmozka takhle vyháněla, doufajíc, že na nějakou babu natrefí a nechá mě na pokoji !!!

Free4U

Agnes - Nikde som nenapísala, že ak jej frajer do očí povie, že s tou kamarátkou nič nemá, tak to je na 100 percent pravda. Nemusí to byť pravda, no napriek tomu by mu mala veriť. Ak nie, načo je taký vzťah? Nechodila by som ani o deň dlhšie s človekom, ktorému neverím že miluje len mňa a je mi verný. Veď to nemá zmysel.

Niekto sa pýtal, či sa necítim hlúpo. Nie. Cítiť hlúpo by som sa mala vtedy, keby naozaj robím niečo zlé, čo ja ale nerobím. Takto - človek si nevyberie, v akom pohlaví sa narodí. Kebyže som chalan, jej frajerke by to vôbec nevadilo, že sa často stretávame. A len preto, že som dievča, jej to vadí, aj keď medzi nami nie je absolútne ani minimum nejakej príťažlivosti, jednoducho sa na seba nepozeráme jak muž na ženu a žena na muža. Nesnažte sa ma presvedčiť o tom že raz to príde, ja to viem snáď lepšie :)

Hlúpo by sa mala cítiť ona, ak jej vadím. Každý kto má vzťah si myslí, že jeho partner je jeho majetkom a oni majú právo rozhodovať o jeho živote. Čudujete sa, že sa toľko vzťahov rozpadáva? Garanciou úspešného vzťahu je prijať fakt, že partner mal nejaký život aj pred vami a len kvôli tomu, že si s vami začal, ho celý nevymaže vrátane ľudí s ktorými sa stretával.

Lavazza, držím palce aby ste to teda nejako normálne vyriešili. Ak je tvoj priateľ normálny, čo asi bude, keď si s ním, tak sa teš že má dobré srdce a chce tvojej kamarátke pomôcť. A ak náhodou normálny nie je a klame ťa, tak to skôr či neskôr zistíš a s odstupom času budeš len rada že si zo života dostala dvoch ludí ktorí nestáli za to. Ale dúfam že to bude ten prvý prípad :)

lilyianka

no nie, že ak, tak nech ideš s nimi aj ty!!! toto si si mala vydiskutovať tiež a dať jasné pravidlá, buď keď budeš s kamoškou ty a on sa môže možno sem tam pripojiť, alebo žiadne stretávanie

lavazza11

No, rozprávali sme sa a povedal, že s ňou už nebude bývať tak často, a že to obmedzí. Povedal to aj jej (kamoške), že naňu žiarlim, a ona mu to vraj tiež sama navrhovala nech sa už tak často nestretávajú, alebo ak už, tak nech idem s nimi aj ja. Tak snáď sa to zlepší.

jedulka

on nemusí mít "vyšší zájmy".Ale takový vztah, mezi mužem a ženou, to velké kamarádství,je i o souznění dvou duší.Je-li jejich přátelství takové jak popsala Lavaza11,jsou tam i tělesné dotyky, to je šťouchnutí sem, šťouchnutí tam.Vypadá to velmi nevinně a oni to i nevinně vnímají,klidně se s tebou poperou o to, že to nedojde nikdy dál.Ale může se stát, že ano.Stačí k tomu tak málo ....
A jeho kamarádka je taky kamarádkou její,musí vědět jak se ona cítí,ale stejně upřednostňuje svoje zájmy před jejíma.Tak co je to potom za kamarádku?

Maoam

Mimulus, Nemimulus, moj nazor je taky, ze baba by mala riadne zbystrit pozornost, nech si hovori co chce, bolo by naivne si mysliet, ze chlapec nema 'vyssie zaujmy' ;-)

lilyianka

mimulus, ale čo ty sem pletieš? veď áno dôvera vo vzťahu má byť, ale v prípade, ak ide priateľ von napr. na diskotéku, kde budú snáď aj nejaké baby, ale nie, že bude chodiť každý den, nieto ešte večer von s nejakou babou ... tak tam je to iná situácia ... to by snáď každej vadilo a ak nie, tak asi toho svojho neľúbi a nezáleží jej na ňom