Chcem vytvorit novu nezavislu komunitu, kto ide so mnou?

Príspevok v téme: Chcem vytvorit novu nezavislu komunitu, kto ide so mnou?
Leadara3

Ahojte. Mam uz dost dnesneho sveta. Mam dost klamstiev, pretvarky, znecisteneho prostredia a hluposti ludi, ktori sa len zenu za peniazmi a peniaze vidia ako zmysel zivota. Vrazdy, znasilnenia, pedofilia, fuj, nas svet je hnusny. Ludia ziju prazdny zivot plny strachu, stresu a depresii. Aky to ma zmysel zit takto? Mam taku viziu - spoznat ludi, ktori prezivaju to iste co ja - znechutenost z dnesnej spolocnosti. Nie som ziaden magor, mam uz skoro 30 rokov, vystudovanu vysku a nechut byt tu v tejto spolocnosti a prisposobovat sa nezmyselnym konvenciam...
Chcem spoznat ludi rovnako zmyslajucich ako ja. Schopnych spakovat si svoje veci a pustit sa do niecoho neznameho, mat odvahu zacat zit tak ako chcu. Chcela by som najst miesto, kde by sme sa mohli vsetci usidlit, vystavat si svoje obydlia, pestovat si svoju potravu, mat vlastne hospodarstvo a zalozit komunitu, ktora bude pretrvavat starocia. My budeme zaklad tejto komunity - zakladatelia. Chcem, aby sme boli daleko od spolocnosti, ale nie uplne pretrhnuti od kontaktov. Mat tu "vonku" nasich lekarov upisanych nasej komunite a prijem liekov v pripade nudze a chorob atd... Ak niekto vie o nejakom mieste na svete - lese, ostrove, opustenej dedine, ktora nikomu nepatri, nech da vediet. Cim viac napadov a hlav, tym lepsie. Je mi jedno, kde to miesto na svete je. Ja sa prestahujem hocikde, pretoze tu ma nic nedrzi. Ak ma niekto svoju viziu, ako by to chcel urobit, alebo hociaky napad sa ceni. Mozeme vsetci spolu vytvorit plan a v buducnosti ho aplikovat. Viac ludi s rovnakym cielom = vacsia uspesnost a istota. Ludia, ktori chcete utiect z toho sveta, nic vas tu nedrzi, citite sa sami a je vam jedno, kde budete zit - napiste teraz. Bolo by uzasne zacat zit medzi ludmi rovnako zmyslajucimi, ja verim, ze vsetko sa da, ak sa chce. Kto vie, ako by sme to mohli urobit, nech sem napise...

realista1

Mne sa zda, ze to beres strasne romanticky, no v skutocnosti ak by si bola schopna si aspon predstavit, aku obrovsku fyzicku, a mentalnu namahu, stres, strach, napatie, obavy o buducnost, by jedinci v takej situacii museli podstupit, tak by si radsej robila a zostala tam kde si...
Navyse velmi pravdepodobne by si na taky projekt nasla len nejaku bandu neschopnych, lenivych hipisakov, ktori len jednoducho hladaju "alternativny" avsak pohodlny zivot. No takyto projekt naopak vyzaduje velmi odvaznych a velmi schopnych ludi ochotnych velmi tvrdo pracovat, niest plne za vsetko zodpovednost, ktori su schopni vzdat sa pohodlia a svojej bezpecnosti vymenou za uplnu slobodu.
O cosi podobne sa inak pokusala aj ista komunita cechoslovakov za prvej republiky CSR. Uz neviem ale ako sa volal ten projekt, no bolo to zaujimave.

Ziadnyzmysel

Súhlasím s agartiom, na to treba peniaze, kt. ani ja nemám. Ale inak by som asi šla do toho. Úžasný a zároveň bláznivý nápad, ale hlavne dobrodružstvo. Myslím aj tak, že ho raz 100% uskutočníš. Lebo doba bude stále len horšia.

agartio

Inak z dlhodobeho hladiska sa medzi touto "zverou" fakt nebude dat prezit.
Ani v mestach.

Rozhodne ta podporujem naplno, chod do toho. Aj ked ostanes ciastocne v meste, zachvilu sa zacne spolocnost rozpadat, budu prazdne obchody, prijde hlad, zruti sa fin. system, a vypukne hladomor a panika. Bude dobre mat nejaku samotu. Len si to poriadne ohrad, a maj tam aspon 1 pusku.

agartio

Zajezka je dobra na zaciatok, neviem ci existuje na slovensku este ina podobna komunita.

Ak chces zalozit novu, musis mat plan, ideu. Nieje to len tak odijst. Musis mat hlavne peniaze. Aby si skupila pozemok, dom...

Na odchod z mesta treba hromadu penazi, alebo, musis vediet postavit dom z hliny, to sa ale musis naucit. Su na to kurzy a tak. Ale v realite je to tazke, aj co pestovat a ako. Musis byt poistena aj peniazmi, ked ti nieco nevyjde. A okolo ludi, s ktorymi ide vymienat tovar a pomahat si.
Preto si myslim, ze novy projekt ti vyjde, len ak mas dost penazi, ideu, a zacnes realne nieco robit, teda urobis stranku o tom ,zorganizujes projekt atd...

ja na taky odchod nemam peniaze, cize ja musim otrocit tu v meste
inak keby som mal volnych 100000 eur, tak do toho idem. Mozno aj menej by stacilo, odhad som este nerobil, kedze kym nemam peniaze, aj tak sa to nepohne dalej, je to zbytocne filozofovanie.