Chcem vytvorit novu nezavislu komunitu, kto ide so mnou?

Príspevok v téme: Chcem vytvorit novu nezavislu komunitu, kto ide so mnou?
Leadara3

Ahojte. Mam uz dost dnesneho sveta. Mam dost klamstiev, pretvarky, znecisteneho prostredia a hluposti ludi, ktori sa len zenu za peniazmi a peniaze vidia ako zmysel zivota. Vrazdy, znasilnenia, pedofilia, fuj, nas svet je hnusny. Ludia ziju prazdny zivot plny strachu, stresu a depresii. Aky to ma zmysel zit takto? Mam taku viziu - spoznat ludi, ktori prezivaju to iste co ja - znechutenost z dnesnej spolocnosti. Nie som ziaden magor, mam uz skoro 30 rokov, vystudovanu vysku a nechut byt tu v tejto spolocnosti a prisposobovat sa nezmyselnym konvenciam...
Chcem spoznat ludi rovnako zmyslajucich ako ja. Schopnych spakovat si svoje veci a pustit sa do niecoho neznameho, mat odvahu zacat zit tak ako chcu. Chcela by som najst miesto, kde by sme sa mohli vsetci usidlit, vystavat si svoje obydlia, pestovat si svoju potravu, mat vlastne hospodarstvo a zalozit komunitu, ktora bude pretrvavat starocia. My budeme zaklad tejto komunity - zakladatelia. Chcem, aby sme boli daleko od spolocnosti, ale nie uplne pretrhnuti od kontaktov. Mat tu "vonku" nasich lekarov upisanych nasej komunite a prijem liekov v pripade nudze a chorob atd... Ak niekto vie o nejakom mieste na svete - lese, ostrove, opustenej dedine, ktora nikomu nepatri, nech da vediet. Cim viac napadov a hlav, tym lepsie. Je mi jedno, kde to miesto na svete je. Ja sa prestahujem hocikde, pretoze tu ma nic nedrzi. Ak ma niekto svoju viziu, ako by to chcel urobit, alebo hociaky napad sa ceni. Mozeme vsetci spolu vytvorit plan a v buducnosti ho aplikovat. Viac ludi s rovnakym cielom = vacsia uspesnost a istota. Ludia, ktori chcete utiect z toho sveta, nic vas tu nedrzi, citite sa sami a je vam jedno, kde budete zit - napiste teraz. Bolo by uzasne zacat zit medzi ludmi rovnako zmyslajucimi, ja verim, ze vsetko sa da, ak sa chce. Kto vie, ako by sme to mohli urobit, nech sem napise...

madmike

Ahoj. Mám 34, tiež s výškou (elektrika) a taktiež uvažujem nad založením sebestačnej komunity. V podstate viem ako by malo vyzerať obydlie aby bolo celoročne nezávislé na jedle, teple, vode, elektrike z okolia.... No na to je potrebných viac ľudí... A samozrejme minimálne kapitál na kúpu pozemku, ktorého umiestnenie je kľúčové, čo by som vedel poriešiť...

Takže ak tu niekto píše o elektrike, atď. tak sa len smejem.... Viem, že podobné komunity už na SVK/CZ existujú, ale neviem, či nejaký združený web majú...

erik76

AHOJ,SOM PRIJEMNE PREKVAPENY,ZE ESTE EXISTUJU LUDIA S TAKYMITO NAZORMI.CELI ZIVOT CITIM,ZE SOM INY AKO OSTATNY A ZE KONECNE MAL BY SOM S TYM NIECO ROBYT...SVET JE SKAZENY,DUSEVNOST,FEROVOST,CISTOTA,LASKA VIMRELA.TUZIM SA SPOJIT S LUDMI ROVNAKYMI NAZORMI...MOJ EMAIL JE K DISPOZICII,DAKUJEM

MultiLevel

Rudolf, lenze v minulosti to zjavne bolo o tom, ze ludia sa vedeli zaobist bez toho, aby cokolvek kupovali...Tu, je sice spomenute ako strasne chce holka vypadnut z tohto sveta, ale zaroven, chce mat kontakty so svetom, napriklad v pripade liekov. A to je uz blbost podla mna. Bud sa komunita odtrhne uplne od sucasnej civilizacie a teda nebude potrebovat lieky, cize si ich bude vediet nahradit, alebo to bude komunita, ktora bude stale zavisla od toho "povrchneho, zleho a neviem este akeho sveta".
V minulosti ludia mali daleko vacsie poznatky o tom, co ako pestovat, cuduj sa svete, plodiny im rastli, potraviny dokazali uschovat, nepotrebovali elektrinu, vedeli byt sebestacni...ale zili uplne iny zivot, ako my teraz. Ved nech sa vezmu a idu si kdesi na luku postavit zruby a na tej pode nech si pestuju potravu a chovaju dobytok. Ale bez toho, aby stale cerpali z tej spolocnosti, ktoru opustili. A pridu na to, ze kym sa naucia byt 100% sebestacni, tak prejde vela casu a za ten cas, budu stale v kontakte s tym svetom, z ktoreho chceli tak velmi vypadnut :)
Ze je vytvorenie komunity malina v dnesnom svete, v ktorom je vyssia zivotna uroven a technologie? To by nemalo vobec zaujimat ludi, co komunitu chcu vytvorit. Pokial chce byt komunita nezavisla, nemala by pozerat na to, aka uroven a aka technika je, pretoze to je predsa to, z coho chce komunita utiect, nie? :)

septemberr

Leadara3 ahoj, pisem len tebe a tebe podobnym,

a len svoj nazor. A ktovie, mozno to uz bolo spomenute. Urcite to cele myslis len a len v dobrom. Mne sa to "zlo" vo svete tiez nepaci. Dajme tomu, zeby sa ti cely tento sen naplnil. Predpokladam, ze urcite nechces byt sama. Budes tam mat rodinu. Avsak skor ci neskor pridu vazne problemi, tak bazne, ze bude niekto, alebo aj postupne vseci, odist. Dajme tomu ze by si to dotiahla az do stadia, ked budes mat deti, a vsetko bude fungovat. Ale aby to fungovalo dalej aj tvojim detom je uz takmer nemozne. Budu mozno musiet odist do tohto "zleho" sveta. Aku maju sancu vsetko to potom zniest, ked uz aj nam niektorym, ktory sme v tom vyrastli, to roby obrovsky problem? Znicia sa im zivoty, budu absolutne neschopny socialne fungovat. Chces ist od tohto zivota prec, urcite to myslis len v dobrom, ale myslim ze to beries z tohto pohladu sebecky, ntakto nezariadis stastnu buducnost pre svoje deti. Najdi si dobreho priatela, ostate spolu, a snazte si spravit co najstastnejsi zivot:), a svoje deti sa snazte co najlepsie pripravit nato, aby mohli byt stastne tiez:)

rudolf0905

ked komunity dokazali ludia vytvarat v minulosti,ked penazi nebolo vela,ba takmer ziadne (nic ine im nezostavalo),tak teraz,ked je ovela vyssia ziv. uroven,technika,moznosti,by to malo byt zrealizovat malina...problem zrejme bude v hlavach,ktore uvazuju ako to spravit nejde,namiesto toho ako sa to spravit da....kalkulacie z prepychu a prisneho mudrovania su casto paradoxne brzdou o)

MultiLevel

Jedulka, mne sa zo zaciatku rozpad.cz celkom pacil, nasla som tam kopec informacii a napadov. Lenze raz som sa tam chcela poradit ohladom vojenskych topanok, ktore by v pripade nudze vydrzali extremne podmienky. A to si mala vidiet, aka lavina sa tam na mna sputila. Zacali ma obvinovat, ze som tam prisla robit tym topankam reklamu, ze mam urcite bocne umysli, ze mi urcite nejde o poradenie sa...Bola som sklamana a odvtedy som tam uz nesla....

MultiLevel

hah, do tejto temy som uz prispievala :-) Napad super avsak samotne zdrealizovanie take jednoduche nie je.
Na zaciatok treba vela penazi. Za nieco si musite kupit sadenice, pracovne nastroje, dobytok, hnojiva atd atd. Clovek sa bohuzial nemoze vybrat niekde a z nicoho tam zacat pestovat. Uz teraz musite vyhladavat vela informacii ako napriklad nahradit hnojivo, ako uskladnovat jednotlive potraviny, ako sa starat o zvierata, ako si urobit ohen bez zapaliek, ako liecit choroby bez antibiotik, ako nahradit zubnu pastu a milion dalsich veci....Dalej, hladat musis nie hoc koho, ale ludi s urcitymi vedomostami a zrucnostami....lekar, clovek ktory pracuje s drevom atd. Predstav si, ze mas komunitu ludi, ktori nevedia nic, len sa im paci tvoj napad :-D Daleko by ste nezasli

hrdivozd

Najprv treba skusit odtrhnut sa od reality v ramci nejakeho konicku napr.rimania.Hladaju vojakov,remeselnikov/cky a milovnikov zivej historie.Trenuje sa napr.v parku janka krala a hladaju ludi od 15rokov.Nikto o to nema zaujem lebo je to nemoderne a je ich asi 7 clenov chodia napriklad na rimske hry do gerulaty a potrebuju ludi aby mohli mat legie .Bola som na takych hrach v rusovciach gerulate boli obleceni do dobovych kostymov bolo to mile.Mna volali s muzom ale ja niesom ten typ.skupina je s.c.e.a.r a su tam mili a zanieteni ludia,je to taky dobovy ynik.toto neni reklama len postreh.pekny den

rudolf0905

Mozno ze by si na zaciatok stacilo vytvorit stranku,kde by si vymienali skusenosti ludia,ktori by sami uz niekde v lese hoci na zaciatok mozno len o vikendoch zili,bud sami ci vo dvojiciach...ale v ziadnom pripade nie krikluni od klavesnic,ktori taky zivot neschvaluju,lebo jednoducho nevidia v tom prinos pre spolocnost...teda kazdy by sa na stranke zaregistroval a predstavil sa ako zije,tak by sa ta komunita mohla postupne nenasilne rozrastat

rudolf0905

Tato spolocnost sa vytvarala a formovala niekolko tisicroci,preto zaciatky novej spolocnosti by sa sformovali az po niekolkych stovak rokoch,na druhej strane by to nemalo odradzat od vzneseneho ciela lepsej spolocnosti,ale prosto zacat ju vytvarat najlepsie ako sa da ,ludia su uz zkazeni bez toho aby si to uvedomovali a nielen z pokorou by bol v komunite v zaciatkoch maly problemik...ale to je len moj pohlad

Co takto natocit o tom chceni a zrealizovani extra komunity film? zarobili by sme kopec prachov a boli by sme zazobani jak haliovudske hviezdy o)))toto bol samozrejme len zart o)