Chcem vytvorit novu nezavislu komunitu, kto ide so mnou?

Príspevok v téme: Chcem vytvorit novu nezavislu komunitu, kto ide so mnou?
Leadara3

Ahojte. Mam uz dost dnesneho sveta. Mam dost klamstiev, pretvarky, znecisteneho prostredia a hluposti ludi, ktori sa len zenu za peniazmi a peniaze vidia ako zmysel zivota. Vrazdy, znasilnenia, pedofilia, fuj, nas svet je hnusny. Ludia ziju prazdny zivot plny strachu, stresu a depresii. Aky to ma zmysel zit takto? Mam taku viziu - spoznat ludi, ktori prezivaju to iste co ja - znechutenost z dnesnej spolocnosti. Nie som ziaden magor, mam uz skoro 30 rokov, vystudovanu vysku a nechut byt tu v tejto spolocnosti a prisposobovat sa nezmyselnym konvenciam...
Chcem spoznat ludi rovnako zmyslajucich ako ja. Schopnych spakovat si svoje veci a pustit sa do niecoho neznameho, mat odvahu zacat zit tak ako chcu. Chcela by som najst miesto, kde by sme sa mohli vsetci usidlit, vystavat si svoje obydlia, pestovat si svoju potravu, mat vlastne hospodarstvo a zalozit komunitu, ktora bude pretrvavat starocia. My budeme zaklad tejto komunity - zakladatelia. Chcem, aby sme boli daleko od spolocnosti, ale nie uplne pretrhnuti od kontaktov. Mat tu "vonku" nasich lekarov upisanych nasej komunite a prijem liekov v pripade nudze a chorob atd... Ak niekto vie o nejakom mieste na svete - lese, ostrove, opustenej dedine, ktora nikomu nepatri, nech da vediet. Cim viac napadov a hlav, tym lepsie. Je mi jedno, kde to miesto na svete je. Ja sa prestahujem hocikde, pretoze tu ma nic nedrzi. Ak ma niekto svoju viziu, ako by to chcel urobit, alebo hociaky napad sa ceni. Mozeme vsetci spolu vytvorit plan a v buducnosti ho aplikovat. Viac ludi s rovnakym cielom = vacsia uspesnost a istota. Ludia, ktori chcete utiect z toho sveta, nic vas tu nedrzi, citite sa sami a je vam jedno, kde budete zit - napiste teraz. Bolo by uzasne zacat zit medzi ludmi rovnako zmyslajucimi, ja verim, ze vsetko sa da, ak sa chce. Kto vie, ako by sme to mohli urobit, nech sem napise...

NO2

Bez ohľadu na to, čomu človek verí, si treba uvedomiť, že ak si ľudia v dnešnej dobe nebudú pomáhať, tak skončia na ulici, skôr či neskôr.
Toto je filozofia lásky dnešnej doby a nie že nešťastie druhého poteší.

rudolf0905

Snad im v tych Kosiciach nepadaju pecene holuby rovno do huby (tak niejak sa to hovori ze? :) urcite ziju z niejakeho biedneho prispevku od statu,kedze len sedia na zemi a nepracuju,tak z coho vlastne ziju,neverim,ze len z čuča a rozkov.A v zime ak nezamrzaju,tak to znamena,ze su v niejakej charitativnej ubytovni a tam uz maju aj raz do dna teplu stravu o)

kosiceeeeeee

u nas v kosiciach ziju bezdomovci ktori vlastnou a vynou statu skoncili na ulici

zalozili si komunit nedaleko lesa maju stany a ziju v stanoch uz asi 5 rokov a pohoda a nepotrebovali vobec ziadne peniaze nato aby ju zalozili

zatial ich nevyhnali z tamat a ked ich vyzenu tak pojdu niekam dalej

v komunite su alkoholici ale nie zas taky extrem vypiju si ale nie vela

ani bordel nerobia extremne velky aj ked je tam kusok bordelu to je pravda

v nedelu som sa rano siel presjt a oni si tam sedia na zemi hraju karty a rozpravaju sa / podla mna maju veselsi zivot ako polovica realnych ludi modernych /

doubledog

kazda takato "komunita" vyzera rovnako

je absolutne zavisla na civilizacii a technologii a jej clenovia priznavaju, ze to cele bola iluzia.

btw. deti z tejto komunity vzdy odidu, len co mozu.
pripadne do nej nikdy poriadne nepatria, kedze rodicia si sice dokazu istu dobu nahovarat, ako im je dobre a ako si super ziju, ale deti poslu do sveta, aby mali nejaku perspektivu.

MultiLevel

Rudolf, ja som len chcela poukazat na to, ze zvycajne chcu taketo komunity robit ludia, co straaaasne nemaju radi tento svet, tuto sucasnost, ktori straaasne nechcu byt sucastou jeho vyspelosti, technologii a podobne...A prave tito ludia vyhlasuju, ze chcu odist zit inam, nemat s tymto svetom nic spolocne, ale zaroven chcu z toho isteho nenavideneho sveta cerpat lieky atd atd atd....A to mi pride uz ako kalkulovanie :)
Je mi jedno, kto si aku komunitu spravi, pravdou je, ze to nieco stoji...Mozno ak by nastal rozprad spolocnosti a peniaze by prestali mat hodnotu, prestala by fungovat elektrina, nemali by sme naftu, benzin, tak vtedy by vznikali komunity a ziadne prachy by k tomu nepotrebovali, lebo vsetko by si nejakym sposobom dokazali nahradit.
A....vzdy tu budu ludia. Ak si niekto naivne mysli, ze v komunite budu vsetci svorne pracovat a nikto nikdy nebude vyskakovat a robit problemy, tak je na omyle...Staci sa pozriet, co sa dialo v NY a inych castiach USA ked boli odstaveni od dodavok elektriny....Ake rabovacky nastali alebo ako si nahradili elektrinu...

rudolf0905

Tu ide aj o to,ze ludia v komunite musia vediet makat az driet az po vediet relaxovat,vediet sa rozpravat a vediet sa dohodnut, praca na poli by ich mala robit stastnymi,lenze dnesni skazeni ludia chcu mat pohodlie,ci uz tu,alebo v komunite a tak ako vedia velmi dobre nadavat na tuto spolocnost,tak podobne by sa im to rucalo csom aj v inej spolocnosti,lebo ludia su uz taki o)....plusom je to,ze do komunity chcu ist vetsinou ludia z viziou a ochotou...no neviem,staci si pozriet niejaku tv farmu,ci film "plaz" a hned uvidi realitu

Preco by vsak ludia v komunite nemohli v istej miere vyuzivat sucastne technologie? napr fotovoltaicke clanky a teda svetlo a internet,kde by boli v kontakte z inymi ? ved peniaze co si doteraz zarobili mozu investovat ako chcu nikto im ich nemoze vziat alebo prikazova co s nimi,len preto ze chcu mat svoju spolocnost o) nikde nieje napisane,ze sa musia vratit do doby kamennej,ci do stredoveku a napodovat ich,ved su to ludia uz v inom casopriestore

Ako tu uz ktosi povedal takychto podobnych projektov je po svete velmi vela a su na roznych urovniach,zalezi len od ludi aki sa zijdu a na com sa dohodnu a ci sa im to potom aj paci,alebo hladaju si nieco ineponuka je zivot od uplne bez kontaktu z civilizaciou az po zivot v komunite niekde blizko civilizacie a z jej uplnym vyuzivanim...kazda komunita si to moze urobit po svojom,je to ich vec,ak ma niekto ine predstavy ako niektora komunita,nech si zalozi teda svoju podla vlastnych predstav a nikto mu urcite nebude nic vycitat,len nech je stastny,to uz je jedno kde sa nachadza.

0vecka

2 madmike jj funguju ono problem je v tom ze imho sa v takychto komunitach zivori... ono by stalo za to vytvorit komunitu ktora by aj fungovala... teda ze by ludia v nej zijuci mali nejaky relativne slusny standard