Vekový rozdieľ

Blondula

moj dobry kamarat mal 11 rokov,ked mu zomrel otec vo veku 84 rokov.jeho mama mala 33 ked sa narodil...dodnes ma z toho traumu a vzdy,ked sa stretneme padne slza pri spomienke na jeho otca,lebo si ho ani neuzil,väcsinu casu travil v nemocnici...
takze mne osobne sa to vobec nepace,ale ak to nevadi tebe,tak nemas co riesit !

vebe

Mr.Modesty, uplne suhlasim, to je velmi dolezity aspekt. Vzdy treba mysliet v prvom rade na to dieta. Deti potrebuju rodicov aj ked maju 18, 20,25 aj 30. A potrebuju takych co i m aj rozumeju a dokazu pomoct ked treba

Mr. Modesty

Egoisticke a znacne extremne.
Vezmite si, ze ten 50rocny (alebo aj keby mal 45), tak si deti uz velmi neuzije, JEMU to moze byt jedno, ale myslel tu niekto uz na DETI?
Akoze dieta nema pravo na otca?
Nepochopim - to akoze na (napriklad) promocie dojdenejaky 70-75rocny dedo ?
Proste tu podla mna nastava situacia, ze chyba 1 rodic - otec a na otca na naviaze dcera (syn na matku) a potom to zas ohrozuje len to dieta..
Tymto stylom, plus (alesko skor minus) manzelstvo a moderne divoek vztahy, to uz sa mozeme fakt kotit kazdy s kazdym a implantovat plod aj do gay-ov..
ved co, kazdy ma pravo na vsetko.
ale mam ja pravo pokazit zivot nejakemu dietatu, lebo som egoista a nenazrany chrapun ?

jedulka

myslím si,že jsme se všichni k tvému vztahu vyjádřili, každý je jiného názoru, ale to že né každý s tebou souhlasí, není o tom,že by tě někdo odsuzoval.Ale musíš uznat, že tahle debata byla pro tebe přínos aby jsi mohla vidět svůj vztah jinýma očima a s naprosto přesnýma argumentacemi.Měla by si tu lidem za to poděkovat(mě NE)a v pokoje si žít svůj vlastní život, tak jak to chceš.Přeju hodně štěstí.

daioscaosi

isabella Ano môžeš sa spytat. Mam 19. Ale podla toho, co sa tu pise, sama neviem, ci vediem aktivny zivot. V spolocnosti sa velmi neukazujem, ziadne zabavy, party a pod. Tak toto este pochopim, ze 40 r. clovek na to nie je stavaný. Ostatne si viem velmi zivo predstavit. A ano, je pravda, ze v 40 rokoch chce clovek zazemie, rodinu, je to uplne nieco ine, ako clovek mlady. A rozdiel vidim uz v 27 rokoch uz sa nevladzu starat o dieta tak, ako v 24 napr. A to su len 3 roky. Ale skratka je budem s partnerom, s ktorym mi je dobre a s ktorym chcem byt. A ak to budem citit pri starsom, neposlem ho prec so slovami, nevládal by si sa starat o deti.
emalea burlive vino sice nepozeram, ale dieta so 70 rocnym si teda fakt neviem predstavit. Nemyslela som zas az taky vekovy rozdiel. A momentálne si rodinu zakladat nechcem cize o par rokov to bude zas mensi rozdiel. O deti sa staraju aj slobodne mamicky a zvladaju to. Sice tazko, ale da sa to. Viem o com hovorim, ja som jedno s takych deti. Vyrastala som bez otca a mozno prave preto si to "vynahrádzam" partnerom. Ale ano, deti potrebuju aktivnych rodicov. Ale radsej si vyberiem starsieho partnera ako mladeho muza len preto, aby sme sa vladali starat o deti.
nefinka kazdy sa dozije ineho veku, niekto je tu dlhsie, ini nie. Maturitu svojich deti este neriesim :-) a ten sex. Aspon ho nemusim riesit stale :-) a dalsi dokaz, ze to nie je len o sexe. Nie kazdy to potrebuje x krat do dna :-)a tak dalej a tak dalej. Je to len o zhode dvoch povah.

vebe

Ja pridam este jednu vec. Ja som mala necelych 24 ked sa mi narodilo prve dieta, vtedy to bolo normalne, dnes uz by som bola v porodnici asi najmladsia. Ale teraz ked su deti velke, velmi to ocenujem. Kym su deti male, clovek potrebuje vela sil, energie a zdravy chrbat a ked su vo veku 15,16,17,18, musi mat hlavne velke pochopenie a stale byt mentalne dost mlady na to, aby zvladal situacie ktore s tymito mladeznikmi vznikaju. Niesom si ista ze otec vo veku 60-65 rokov moze tieto narocne situacie s dospievajucimi detmi v pohode a s nadhladom zvladat, najma ak je to v jeho prve dieta

nefinka

ahoj, pridam aj ja svoj nazor..sama mam partnera o 11 rokov starsieho, takze v principe nemam absolutne nic proti vztahom s troska vyssim vekovym rozdielom, ale .. 25rokov je ozaj vela, teda pokial beriem tvoju otazku tak, ze mas na mysli vazny vztah, popr. zalozenie rodiny. Ono teraz to je isto fajn, ale naozaj sa zamysli aj nad buducnostou takehoto vztahu - deti - urcite ich chces mat, ak by sa vam to nebodaj aj podarilo, je to podla mna nefer a egoisticke vzhladom na buduce dieta. dieta potrebuje aktivnych rodicov, ktorí sa mu budú vediet obaja rovnako venovat, ucit chodit, neskor blaznit sa atd atd..teraz moze byt tvoj partner este fit, ale dieta bude mat 4-6 rokov, bude isto chciet aby sa s nim/nou jeho/jej otec aktivne hral a co tvoj priatel?bude tesne pred dochodkom a to si pis, ze vladat uz tolko nebude a to ani nevravim o tom, ze bohvie, ci by sa vobec dozil toho, ze jeho dieta bude raz maturovat. krute, ale je to tak. dalsi dolezity aspekt vo vztahu - sex. teraz zrejme este vladze, ale ty budes o par rokov v najlepsich rokoch a on?? znova sa zopakujem - nebude vladat tebe..takze v tomto pripade musim suhlasit s prispevkami podo mnou - je to vela..

emalea

Presne toto som chcela povedať aj ja ako Isabella: s manželom máme po 40tke a 2 malé deti a to vám poviem "kmitáme" a obaja, aktivity rôzneho druhu,, kto má menšie deti, vie o čom hovorím: samozrejme práca, domácnosť, športy, práca okolo záhrady, občas nejaká tá choroba, výlety-hlavne teraz cez prázdniny atď.atď Manžel mi je veľkou oporou vo všetkom v žiadnom prípade si neviem predstaviť, že tie činnosti by mal vykonávať nejaký 70ročný pán...ten chce už mať svoj pokoj, pohodlie, ticho a pod.
Ak pozeráte Búrlivé víno...pekne to tam ukázali : Inge po 40ke mala dieťa s Horváthom 70nikom a ten je tam zatiaľ ako otec len do počtu, sama som zvedavá ako to tam dopadne, akosi si neviem predstaviť, že taký pán bude ročné dieťa učiť chodiť, veď by prišiel o kríže!!!A ďalej bicyklovanie, lyžovanie, korčule....