Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?

Príspevok v téme: Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?
Barunka

Chcela by som sa odsťahovať niekam na samotu a žiť jednoduchý život. Proste nechodiť do práce, nemať despotického šéfa, neriešiť typické problémy tejto novodobej spoločnosti, jednoducho žiť skromný život niekde na chalupe pri lese, dopestovať si svoje, chovať zvieratká atď. Dá sa to u nás? Jednoducho, ide o otázka typu sociálne, zdravotné poistenie, úrad práce atď. Asi treba byť samoplatiteľ, však? Tak isto, ide o postoj ľudí, nemám poňatia, akú lokalitu si vybrať, aby ma tam nepovažovali za magora a aby tam žilo málo ľudí. Tu na západe keď to niekomu poviem, tak sa na mňa pozerajú, akoby som spadla z jahody.. :( So introvert a táto spoločnosť a to, ako funguje, ma dosť unavuje...

jedulka

Ta3 doufám, že je na tebe hodný:-)Ještě maličkost.Nikdy nikde neotevírej debatu na tému na protestantkou a katolickou víru.Jsou na to velmi háklivý.U nich je to tabu.Nemluví o tom a když je velmi zle!
Užij si to :-)

ta3

dakujem Jedulka, Irsko a Skotsko su tiez krasne krajiny, pravdaze nieco pofotim a potom to niekde spristupnim, aby si to mohla vidiet aj Ty, inak video je krasne, koniky mam, ale taku vnucku nie, keby som vedela zavidiet, tak Ti ju zavidim a co sa tyka muzov na dovolenke, za tri tyzdne sa toho neda vela stihnut a navyse idem tam s mojim partnerom :-((

jedulka

Ta3 ...já bych tam chtěla být s tebou ......to musí být krása ......
K dovolnce ti přeji at si ji užiješ.Neboj se,oni jsou dobří lidé,přátelský a milý budeš se tam cítit dobře. Udělej nějaké fotečky z Irska a Skotska, ráda bych je viděla. Sííííím:-)Jen na jedno si dej pozor,na bílé cikány, nejsou k rozeznání a víš jaký jsou,schovají se za soudržností Irů,ale oni tyhle věci řeší s takovou grácií, která je velmi podobná té tvé.Doufám, že tam narazíš na takové lidi jako jsem poznala tady já a můj přítel.Možná se ti tam i nějaký přitrafí...auu nebij mě :-)
Koníčky ti připravuji, chci ti ukázat videa s mojí vnučkou jak na nich řádí v lese, ale nemůžu je najít.Budou se ti líbit,uvidíš.Zatím ti pošlu takovou moc nepovedenou :-(
www.youtube.com
zatím papa

ta3

Jedulka
so zaujmom som si prezrela fotky (krasne, mas nadherne zvierata len kone mi tam chybali, keby som bola stale na Slovensku, urcite by som sa prisla ku Tebe podivat a popovidat si) na citovanej stranke, aj som si ju ulozila, je tam na Teba kontakt pre pripad, ze budem potrebovat sukromne od Teba radu, pripadne, ked bude roman hotovy dam Ti vediet a co sa tyka Irov a 200kg prasiat - za mojho detstva sme doma tiez take velke dochovali, neboj nic, ja ich presvedcim, totiz uz o tri dni odlietam do Irska a Skotska na dovolenku

co sa tyka teplej vody a doma vyrobenej elektriny na osamelej farme kde som sama chvilu zila, technicke parametre nepoviem, lebo neviem kolko solarnych panelov a s akou kapacitou bolo na streche, ale panely nabijali 12V bateriu, ktora potiahla svetlo v celom dome + TV + radio, varila som pravdaze na sporaku na drevo, toho tam je nevycerpatelna zasoba, ked panely nestihali baterku dobijat pouzivala som benzinovy generator, tepla voda bola dobre prespekulovana, mala dva samostatne obvody, sporak vyhrieval kotol, ktory pokryl teplou vodou kuchynu a vanu, v ktorej som cele hodiny rada lezala, citala a relaxovala a solarne panely vyhrievali sprchu, takze tepla voda v kupelni bola vzdy, v sprche alebo vo vani alebo aj v sprche aj vo vani, vela som sa tam nenarobila, akurat co som iba narubala dreva, opatrila zvierata (vypiplala som malicku kengurku, ktorej mamu zastrelili, chvilu zila na kravskom mliecku, ale to nebolo vhodne, prehanalo ju, potom som ju krmila sunarom co uz bolo lepsie, ale napokon som zohnala susene mlieko zvlast vyrobene pre kengury a to bolo super) a poliala zeleninu a bylinky vo velkom skleniku, pouzivala som pohodlny kvapkovy zavlazovaci system, cize iba som otvorila a zatvorila kohutik na tanku s vodou, mozete mi verit, ze tolko kludu a tichej radosti som v celom svojom zivote nikdy a nikde nezazila iba tam, z kuchyne som mala vyhlad na tri svetove strany, z kazdej strany to bol iny obraz nadhernej krajiny, iba pasuce sa zvierata, luky, v dialke lesy, pri dome dve velke vodne nadrze v ktorych sa clapkali dive kacky a ine vodne vtactvo, cely den som pocuvala spev roznych vtakov, vcetne skrekotu bielych a ciernych papagajov kakadu, vecerami spievali cvrcky a cikady, krkali tri druhy ziab, proste nadhera, ludia mi nechybali

jedulka

Ovečka ...můj dělal pro Iry,jsou to skvělí lidé,hodně se podobají mentalitou Vám slovákům, ale jak šlo o to prase, tak mě upozornili s velkou důležitostí, že ten jeden z nich má otce farmáře a když tvrdí , že mají jen 100kg maximálně tak to musí být pravda :-)))

0vecka

co som sa docital na nete tak su solarne clanky ktore vydrzia 25rokov a potom maju este 80% z vykonu.

2 jedulka ak si nahaodou stretla irov ktory nevedeli co je to prasa neznamena to ze ostatni to vedia

jedulka

agartio ...o Irech mi ani nemluv:-)když jsme se bavili o prasatech, tvrdila jsem, že u nás mají i 200kg,tak se se mnou hádali do krve, že tak velké nejsou :-))))))