Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?

Príspevok v téme: Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?
Barunka

Chcela by som sa odsťahovať niekam na samotu a žiť jednoduchý život. Proste nechodiť do práce, nemať despotického šéfa, neriešiť typické problémy tejto novodobej spoločnosti, jednoducho žiť skromný život niekde na chalupe pri lese, dopestovať si svoje, chovať zvieratká atď. Dá sa to u nás? Jednoducho, ide o otázka typu sociálne, zdravotné poistenie, úrad práce atď. Asi treba byť samoplatiteľ, však? Tak isto, ide o postoj ľudí, nemám poňatia, akú lokalitu si vybrať, aby ma tam nepovažovali za magora a aby tam žilo málo ľudí. Tu na západe keď to niekomu poviem, tak sa na mňa pozerajú, akoby som spadla z jahody.. :( So introvert a táto spoločnosť a to, ako funguje, ma dosť unavuje...

gamm

co sa tyka konkretnych praktickych rad ako na to tie ti nedam. ale kladiem si otazku. prameni tato tvoja potreba hlavne z toho ze si introvertna ? alebo je to akasi forma uteku z tejto konzumnej a na vykon zameranej spolocnosti s povrchnymi hodnotami ?
ak je to ten prvy pripad nie je nutne utekat kamsi. mnohi introverti si nasli sposob ako zit v tomto svete. ak je to ten druhy pripad potom sa rad podelim o nejake videa. mohli by ta zaujimat. pozries si ich ked budes mat naladu. alebo aj nie :-) ber to ako zaujimavost. ale stoja za to lebo su v mnohom podnetne.
napriklad taky Epikurus, starogrecky filozof sa zaoberal tym co robi ludi stastnymi a prekvapivo ma mnohe co povedat aj dnesnym ludom. ak vies po anglicky mrkni si to
www.youtube.com

ak po anglicky nevies je tu este jedno video tiez od Alaina de Bottona. je to osviezujuci pohlad na dnesny sposob zivota. mozno to na prvy pohlad nesuvisi s tvojou temou ale pri blizsom pohlade zrejme ano. ked spustis video, dole hned pod nim sa nachadza kolonka subtitles (titulky). tam ked kliknes, najdes aj slovenske.
www.ted.com

myslim ze vela ludi sa neciti prijemne v tomto sposobe zivota len nie kazdy si to uvedomi naplno pripadne rozni ludia sa s tym rozne vysporaduvaju, zalezi aj od okolnosti v akych sa nachadzaju.

[zruseny35]

Agnes,do polovice príspevku mas pravdu,na toto som aj pozabudla...
Mešťanovi ktorý žil " v mestkom preplnenom okolí" samota može sposobiť samí problem.Je to ine ako ludia ktorý na "lazoch" vyrástli odmalička.
zdravtone poiustenie (ten cca 50e zaklad) by som si určite platila-pre jediné,ak sa dostane do nemocnice, nedollatí sa.Len rentgén stoji majlant,kde su ATB..a to sme len pri lepšej chrípke.
Kde z tej "sociálky" na to vezme?
Poberať sociálku na jdineca bez detí je cca do 200e,a sociálku ti neschvália ak domček bude stáť cez 20 tisíc euro,alebo budeš mat v banke taku sumu,prípadne vlastníš auto.(na to že auto nevlastníš,,treba potvrdenie od polície )

[zruseny35]

Barunka,..asi ťa sklamem,ale na ženu ktorá sama žije sa VZDY budu pozerať "čudne".Keby si žila takto v meste, v 1-izbáku,ani si ludia nevšimnu možno celý život,že existuješ.Keby si bola matka s dieťaťom,tak by ťa lutovali...
Ide iba o to,čo TY CHCEŠ,ako to TY citiš a ked si rozhodnutá-stačí si sen splniť.Len mysli na to,že okolo domčeku / chalupky je vzdy nejaká práca "pre chlapa" alebo niečo čomu nebudeš rozumieť-možno tá zahradka, možno zvieratká, ktore si nikdy nechovala a "blbým " pohladom pri pýtaní si rady,pomoci sa asi nevyhneš.
Spomenula by som aj ,že "single " baba, bude v pri dedinke "trnom v oku " všetkým starým maldencom.Navyse ked zi stia ,že bývas niekde za dedinkou SAMA,ma väčšiu pravdepodobnosť,že ťa vykradnu.Kupila by som si aspon psíka .
PS:"bez duše" sa žena nezaobíjde,nech už si hocijako introvertná.Možno internet by bolo fajn tam mať,koli psychickým možným problemom.A aspon jednu susedku,na ktoru sa obrátiš ked by si ochorela..
Tak ale kontakty s rodinou hadam neprerušíš, nepojdeš bývať od nich cez 200 kilometrov :)

Epracone

Barunka, presne toto chcem aj ja, nepočúvaj ľudí, ktorí Ťa chcú odradiť, dobre to poznám, ľudia hneď vidia ako sa čo nedá a ako nič nebude klapať, ale ja cítim, že je to všetko tak jednoduché, proste treba len chcieť a urobiť to; snívam o chalúpke (resp. veľmi intenzívne ju aj hľadám), budem mať sliepky, kohúta, čo ma ráno o štvrtej zobudí kikiríkaním, ovečky, kozu, (mačky, kocúra a psa už mám) :-)a určite si kúpim aj koňa :-)

Agnes998

Nechces pracovat, nechces mat peniaze. Z coho chces kupit chalupu a zvierata? Z coho das zvieratam nazrat a kupis nove, ked ti podochnu? Nechces tam mat elektrinu, vodu ani kurenie, nebojis sa, ze v zime zmrznes? Alebo chces niekomu kradnut drevo do pece? Co urobis, ked sa ti na dome chalupe nieco pokazi ked nebudes mat ani na opravara? A z coho chces platit zdravotne poistenie, dan za nehnutelnost a za pozemok a ostatne, co musis platit? To sa ako spoliehas na to, ze budes dostavat od statu nejaku podporu ci socialku? A preco ked chces byt nezavisla od spolocnosti, to ti ako mame my vsetko platit? Vselijakych prizivnikov a dlhodobo nezamestnanych co ziju len z davok tu mame viac nez dost, nepotrebujeme dalsich! Prestahuj sa na nejaky neobyvany ostrov a tam si rob co chces.

Lulu2011

za takym zivotom je najlepsie odist niekto von, Slovensko je prilis...na prd v tomto

vela ludi tak odislo do Thajska, kde je lacny zivot, alebo Indie za 2 e mas domcek pri mori na den, praca sa povacsinou vsade najde, mna to strasne laka, ale mam dieta, hypoteku, nie je to len tak, ale velmi by som bola keby sme s muzom nabrali odvahu a proste urobili nieco taketo a odisli od debilnych zakonov, chudoby, aj ked obaja drieme, citim, ze tu moja dusa plače cim dalej tým viac, Slovensko ide ku dnu

jedulka

Ovečka, ale né, tys ten článek nečetl o kterým se bavíme, nebo jsi ho jen přelítl.Jasně tam píše, že 95% půdy je v pronájmu.Dotace nedostaneš, alespon u nás jen tak pro nic za nic,Musíš se o půdu starat!Lidem to pronajímají "zadara" oni se starají a majitel pobírá dotace.U nás je to 2500kč za 1ha půdy alespon posekané.