CO S VYCHOVOU?

Príspevok v téme: CO S VYCHOVOU?
Jaroslav Ocenas

Ahojte, mame jednu 2 rocnu dcerku, ktora sa nam s manzelkou stala vsetkym. Druhe dieta nemame. Sme tridsiatnici. Mame ju velmi radi, lenze teraz pozorujeme u nej spravanie ktore nie je velmi prijemne ani pre nas a asi ani pre nu. Chce mat totiz vsetko po svojom, a ak to nedosiahne, vzdy sa bud hodi na zem, alebo uhryzne, alebo da facku. Uz sme z toho nestastni, pretoze nevieme co mame roit, skusali sme jej to vzdy vysvetlit, ale ona len to svoje, a je jej jedno, ci sme prave doma, albo na ulici. Skusali sme to aj s "par po zadku", niekedy to pomohlo, niekedy ani to nie. Je to len prechodne vyvojove stadium, alebo mame si robit starosti a vyhladat odbornika? Ma z vas niekto podobne skusenosti?

lilliana

Tiež ju mohli vydať skôr. Ja keď som ju začala praktizovať na mojich chalanoch nestačili sa čudovať:)Ako príručka pre rodičov je výborná

apple

Zaujima ta to alebo sa len opieras o klavesnicu? Alebo ak bol ten prispevok mooc od veci, no ja fakt neviem, co na tuto stranku napisat.

apple

Mars a Venusa dokopy... len to nie. Caro spociva v tom, ze dodrziavaju urcitu diskretnu zonu, lebo inak by to mohlo dopadnut len... dvomi sposobmi.

pišta

Možno si to ani neuvedomujeme, ale u detí vzniká závislosť na bielom cukre. Preto sú niekedy deti nervózne a upokoja sa napr. čokoládou a my sme tiež spokojní.
Napr. jeden malý chlapec, ktorého poznám, ak denne nevypije 1l coly, tak je zlý ako čert !
(to je už kombinácia s kofeínom : ((
.
Zmeniť tento stav je o to ťažšie, lebo sme všetci pod vplyvom časového stresu a – reklamy.
Ale dá sa :):
Hlavná línia : ovocie, zelenina a šťavy z nich – SUROVÉ.
www.zdravie.sk
Ak sa vám podarí aj u seba, je to dvojnásobné plus, pre všetkých zúčastnených :))

pišta

Správanie našich detí je výslednicou viacerých „síl.“ Pripájam výživovú „silu“:
Tých výživových faktorov môže byť viac. Myslím však, že v popredí dominuje .- cukor, „rýchly“, biely cukor:
- ako bežné sladidlo, v čokoládach, keksíkoch, cukríkoch, v pečive, v bielej ryži, chlebe, piškótach,
-v mliečnych „fajnotách“ (kúpte si čokoládu plnú mlieka, čokoládu plnú zdravia!“ - ???)
-v detskej výžive (!!!)
- takmer všade...
Biely cukor rýchlo metabolizuje. Dostáva sa bez časového zdržania do krvi – a odtiaľ do mozgu. Mozog je silne „závislý“ na glukóze. Preto si glukózu odoberá hlavne on.
Ak je glukózy veľa, môže sa to prejavovať hyperaktivitou detí, nevysvetliteľnou neposlušnosťou, nezvládnuteľnosťou.

apple

reata, to s tym ohybanim by som v sucasnosti brala trosku s rezervou, dnesne deti su ine, inak vnimaju bolest a podla toho s nou aj narabaju. A to s tym, ze ani s nami sa rodicia nemaznali a aj tak ich milujeme... hm, tak to ako kto. Existuje aj taka ta cierna kronika a rastie.